Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Dalai Láma #4433 üzenetére

    na ja, így modifikálódik a hit, és a vallás... ;]
    Mint a szájhagyomány útján terjedő mítoszok...
    Egyszer kipróbáltuk a suliban, még álltalánosban, hogy a tanár kitalált egy 2-3 mondatos történetet. Ezt megsúgta az utolsó padban ülőnek. Majd kb 5-10 perc múlva elkezdeték padról-padra mondani a storyt. Mire végigment a 26 tanulón olyan orbitális baromság jött ki a végén, hogy mindannyian fogtuk a hasunkat a röhögéstől :)
    Na persze ez csak 5 perc alatt zajlott le, nem 2000 év, és magyarról magyarra szállt.
    / ez csak egy enyhe célzás akart lenni/

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #4434 üzenetére

    látod ezzel egyet értünk.
    Bár nem 'újabban' mivel ez a nyuszis hagyomány már van pár száz éves ha jóltudom... De legalább 150 az biztos.

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #4437 üzenetére

    Na igen, de vegyük figyelembe, hogy az egész kereszténység mire is épül?
    Biblia? Evangéliumok? Stb? Más nem nagyon van.
    Ha jól tudom, ami nagy lökést adott az ügynek az a holt tengeri tekercsek volt, ami egy új forrása volt a bibliában leírtaknak, ergo bizonyítva az igazát.
    Tehát azért 2000 év alatt megannyi fordítás, értelmezés...
    Ott van nostredamus jóslatai. Aki szerint már 11 éve elpusztult a világ. Az ő írás stílusa és formája is olyan, hogy mindenki azt lát benne amit akar.

    Az bosszant ebben a témában, hogy sokan a globális felmelegedést sem hiszik el, amit tudományos bizonyítékok és mérések alapján bizonyítottak. De a 2000 éves Bibliára épülő eszmét meg szinte szó szerint elhiszik...
    Szal okés, higyjünk a Bibliában leírtakban, meg Istenben, meg mindenben, de akkor már ismerjük el a tudósok munkáját. Egy olyan módszertant, aminek a segítségével autókat vezetünk, eljutottunk a Holdra, aminek a segítségével az átlag életkorunk majd megduplázódott... és így tovább...

    Az ilyen nagy 'megmondókkal' az a legnagyobb gond, hogy sohasem mondják meg nyíltan, egyértelműen a frankót.

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #4438 üzenetére

    Ezt én se értem. Se szeretem.
    A húsvét Krisztus feltámadásának az ünnepe. Bár nem vagyok vallásos, de ha egyszer az, akkor az. A nyuszi, meg a tojás, meg az ajándékozás csak biznisz. Szerintem. És a lényegét már senki sem látja. Hasonlóan a karácsonynál, csak ott azért maga a szeretet is a biznisz része.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dalai Láma #4441 üzenetére

    Értem h érted :) És nem is állítom szembe egymással. Sőt. Egyik segíthetne a másiknak.

    Csak, mint írtam, számomra az a megdöbbentő, hogy a puszta hiten alapuló eseményeket jobban elhiszik az emberek, mint azt amit a tudomány bizonyított.
    A különbség pedig benne van a leírtakban. A hit az 'csak' hit. Vagy elhiszed, vagy nem. Vagy hiszel benne, vagy nem.
    De a tudomány az egy olyan dolog, amit akkor is észre veszel ha nem akarod, akkor is ha nem hiszel benne, az már van, és tény dolog. Ahhoz elég körbenézni.
    És igen, ha lenne elég pénzed, akkor bizony megnézhetnéd Afrikát. De elég csak egy fénykép.
    Persze v.színű neked se lesz lehetőséged kiutazni az űrbe és lecsekkolni a térképészek munkáját, de a lehetőség valós, és más emberek ezt már megtették.
    Ezzel szemben Isten létezésére nemsok bizonyíték van (ebbe ne menjünk bele) és mégis milliárdnyian elhiszik. De a Holdra szállásban meg kételkednek...
    Ez nekem olyan abszurd. Mint egy rossz angol poén.
    Mittomén... "- okés kisfiam, elhiszem hogy tudsz repülni! - de azt nem hiszem el, hogy a papírlap fából készül... " vagy valami ilyesmi...

    "Mármint, ha például minden kétséget kizáróan megtalálnák Jézus holttestét, és szent Józsefét is, és rokonságot állapítanának meg köztük."

    Most ezzel azt mondod, ha bebizonyosodna, hogy a Biblia, Jézus története tényleg szó szerint valós, akkor el kéne felejteni a kereszténységet?
    Szerintem ez csak megerősítené a hitet. Elvégre nem Isten maga szólna hozzánk. Hanem végre kapnánk egy _bizonyítékot_ a történetek igazára.
    A hit megmaradna utána is ugyan úgy.
    Attól még, hogy tudom hogy működik a lift még hiszek benne, hogy levisz a földszintre.
    Sőt, mióta tisztában vagyok a működés elvével annál biztosabb vagyok benne, hogy le fog vinni.

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #4583 üzenetére

    Én is úgy hallottam, hogy keresztény jelkép. Valami Jézussal, meg a kenyér és hal adományokkal van összefüggésben.. Nemtudom.
    De ami biztos, hogy a hitgyülisek autóján is ezt látni...

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #4587 üzenetére

    :W Tényleg. Sorry.

    Noddy, inkább szekta... már ha az jelenti a negatívabb jelzőt...

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4727 üzenetére

    "Isten, ha te vagy, segíts meg engem, és én akkor tudni fogom, hogy létezel."

    Tudod te hányan kérték ezt ott fenn az Airbusson? :)
    Mégis a vízben végezték...
    És még hányan kérték ezt anno Jugoszláviában?
    Mégis a tömegsírban végezték...

    Bírom az ilyen bebizonyítós storykat. Mintha bármit is számítana az ilyen. Egyszerűen nem kivételes az ami akkor és ott történt. Lehetne véletlennek nevezni, de véletlenek nincsenek. Inkább az lett volna a véletlen ha tényleg belédcsap...
    Az országban átlagban talán 1-2 embert csap meg a villám évente. Tehát eleve nulla közeli eséllyel indultál :)
    Annak, hogy azt az esős, viharos napot átvészelted semmi köze nem volt a Mindenhatóhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4734 üzenetére

    "mert mégiscsak az Ő teremtményei vagyunk"

    ahm... :U

    "ne essen le ez a repülő, mert te meg bírod tartani, vagy mert te kiáltozol, akkor Isten ugorjon?"
    "Én egy vacak kis sátorban vízmentesen, és baj nélkül jöttem le a hegyről,"
    "Úgy érzem valamivel több értéke van, minthogy egy airbusz ne essen le."

    És szerinted melyik fontosabb? A 3-400 utas vagy a te sátorozásod? Ne nevettes : )
    Az, hogy megúsztál egy vihart nem olyan eget rengetően nagy dolog. Mindenféle imádság nélkül is megúsztad volna... Mint ahogy sok ezer más ember is megússza nap-mint-nap a világban...

    Csak azt próbálom mondani, hogy nem muszáj mindenben ennyire elfogultnak lenni. Ha valami jó történik a világban, akkor az biztos Isten műve, ha meg valami rossz, akkor biztos a csúnya pogányok miatt, meg Isten büntet, meg Isten útjai kifürkészhetetlenek... És így tovább. Mindenre van valami 'jó kifogás', valami 'jó szöveg', ami leellenőrizhetetlen, mert az úgy van... stb... Így nemigazán lehet érvelni...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #4740 üzenetére

    Igazad van, azt hittem egyértelmű : ) A válasz h sok...

    "Istennek minden ember fontos... az egy elveszett miatt otthagyja a 99-et"

    Ez nem paradox egy kicsit? Ha minden ember fontos akkor mért hagy ott 99-et meghalni, az az egy miatt?

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #4743 üzenetére

    Elnézést a félreértésért.

    "feltételezés, amit írtál... honnan tudod, hogy sokan?"

    Na ne már :) Ezt pont ti írjátok? Pont amikor a hitről folyna egy vita?
    Feltételezések? Úgy mégis ez az egész vallásos hercehurca mi más ha nem feltételezés? Hisztek benne, és ennyi. Pont. El lehet hinni, meg nem kell elhinni. Ennyi.
    A vallás 90%-a feltételezés. Legalábbis az alapjai biztosan. A tanítás része már más kérdés.
    Még hogy egy mindenható természetfeletti lény teremtett mindent és mindenkit? Oké. Csak kíváncsi lennék a tárgyi, de mindenekelőtt érdemi bizonyítékra!
    Mert mindaddig amíg ezek nincsenek meg, már pedig nincsenek, addig ez sem más mint feltételezés, illetve hit. Na de itt jön közbe a már szokásos rész, hogy a vallás nem bizonyítékokra épül, egy hívőnek nincs szüksége bizonyítékra, pontosan azért mert hisz! Na de akkor megint visszakanyarodtunk oda, hogy még is csak azon van a hangsúly, hogy valaki vagy elhiszi, és hisz benne, vagy sem. És akkor most ki épít feltételezésre?

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #4745 üzenetére

    Én nem lenézem a vallást. Párszor itt már kitárgyaltuk. :) És jutottunk is közös nevezőre.

    Én azért feltételezek, mert a statisztika már bizonyította működését. Mivel a bolygó lakóinak 80-90%-a vallásos, hisz valamiben, ezért adja magát, hogy az a pár ezer ember közül, akik mondjuk az elmúlt pár évben meghaltak repülőgép balesetben, van vallásos is.
    De ezt nem akartam így részletezni : )

    Meg sz.tem más dolog, amikor valamiből feltételezünk / következtetünk valamire, meg más az, amikor az egész amiről épp szó van, vagy az adott dolog amiről beszélünk feltételezéseken alapszik.

    Szal visszatérve nem lenézem a vallást. Csak nem szeretem amikor egyesek túlzásba esnek. Nem Isten teremtette a világot. Legalábbis biztosan nem úgy, ahogy az a Bibliában le van írva. Az embert sem ő teremtette. De mért jelentem én ezt így ki? Azért mert bizonyíték van rá, hogy nem Ő volt. Majdnem annyira egyértelmű bizonyítékok, minthogy "fent van a nap az égen"... Elég felnézni és mindenki látja, hogy ott van a Nap. Körülötte keringünk stb...

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4747 üzenetére

    Sz.te meg te vagy a beteg már ne is haragudj.
    Saját magadnak mondasz ellent...
    Az evolúcióról én nem beszéltem. Azt mondtam, leírom megint, hogy nem Isten teremtette az embert, sem a Földet, de ami biztos, hogy nem úgy, ahogy le van írva!

    "Jézus azt mondta,"

    Na neee.. Az ilyen hülyeségeket hagyjuk... Ott voltál? Hallottad? Láttad? Akkormeg?

    "Ha valami jó dolog történik, nem biztos, hogy Isten műve? Ebből következik, hogy ha rossz dolog jön, az sem."

    Ez így igaz!

    "Vannak bizonyítékok a teremtésre! "
    Figyelek... De ha megint úgy kezded hogy Jézus ezt mondta, meg Isten azt, akkor röhögő görcsöt kapok. Nem gúnyból, csak azért mert az nem bizonyíték.

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #4749 üzenetére

    Pedig biztos, hogy több van. A teremtésre mi? A Biblia? És? Szó szerint értelmezve baromság, ami a teremtés részben le van írva. Képletesen nézve pedig mindenki azt lát benne amit akar. Akárcsak Nostredamus jóslataiban...

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #4754 üzenetére

    Igazad van, de a lebetegezés sem az. Igaz az nem tőled származik én meg neked írtam...

    Nem azzal cáfolnám Isten létét, hogy olyan ember is meghal aki hívő.
    Ezt csak arra mondtam, mert fórumtárs szerint őt az ima, illetve Isten mentette meg egy vihartól. Csak mert imádkozott hozzá...
    Erre mondtam, hogy szerintem egy repülő szerencsétlenség előtt is elég sokan imádkoznak hozzá, többek közt hívők is, mégsem menti meg.
    Ergo ez erre nem lehet bizonyíték. Nem jelentheti ki egyértelműen, hogy igen ez az ima és Isten miatt volt, mert így (bizonyíték stb nélkül) szintén csak feltételezés lenne. Légbőlkapott dolgokat én is tudok mondani... Sajnos néha szoktam is.

    Amiben még félreértettetek az az, hogy sose mondtam, hogy én tudom miként jött létre az ember vagy hasonló. Csak azt mondtam, hogy biztosan nem Isten teremtette, és biztosan nem úgy, ahogy a Bibliában le van írva.
    Az evolúciót ti kevertétek bele :)

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4781 üzenetére

    Atya világ. Van még ilyen szép idézet? :)
    Most konkrétan a mágneses mező gyengülésére gondolok...
    Meg, hogy 20. ezer évnél nem lehet idősebb a Föld...

    Erre egy egyszerű, és sablon választ adok. Dinoszauruszok. Bizonyított tény (többszörösen), hogy a föld rétegződései az idő előrehaladtával változnak. Lásd Északi-sark jégminték stb... Ebből meg lehet állapítani, hogy hány ezer - százezer - millió éves az adott kőzetréteg.
    És míly meglepő, a dinoszaurusz csontok, megkövesedett fosszíliák több millió, esetekben száz millió évre tekintenek vissza. A radiokarbon kórmeghatározás ~ 10.000 évig pontos. De a természetben is megtalálható sugárzó anyagok felezési ideje több ezer, 50.000 év is lehet, amiből szintén kiszámítható egy nagyjáboli időpont.

    Matematikában is van ilyen. Nemtom már hogy hívják. De nem azt akarom bizonyítani, hogy volt / van evolúció, hanem azt, hogy a Biblia szerintit teremtés nem létezett! Nem kell evolúciót bizonyítani ahhoz, hogy el lehessen ismerni a teremtés kételyeit.
    A dinoszaurusz példa mára már közhely, de a vallás nemigazán tud vele mit kezdeni.

    A különbség az, hogy amikor a Bibliát meg ezt az egész mesét kitalálták kb annyit tudtak a világról, mint egy hangya! De ma már a saját szemünkkel láthatjuk, ahogy más világokban bolygók, csillagok keletkeznek!
    Elég saját magad körül körülnézni, ha a tudomány, a technika nem lenne valós alapokon, akkor most nem írhatnánk ide se ! Nem ülhetnénk autóba! Nem ihatnánk üdítőt! Nem nézhetnénk TV-t.
    Az összes létező technológia, a keréktől a repülőn át, a számítógépeken keresztül a Hubble űrtávcsőig azt bizonyítja (kézzel foghatóan), hogy a technika a fizika és összességében a tudományok szabályrendszere működik! A felismert szabályok, törvények működnek, létezőek, különben nem hozhattuk volna létre ezt a 'világot' amiben élünk!
    És bizony ezek a szabályok és törvények alapján jön ki az is, hogy a Föld bizony több milliárd éves, és az életnek, az embernek a kialakulása is ismeretes tény!
    De ha vannak is ismeretlen rések, sötét lyukak, az a tény akkor is biztosan állítható, hogy nem Isten teremtette mindezt, de legalábbis nem úgy, ahogy a Bibliában le van írva.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4785 üzenetére

    "nem éppen udvarias hangnemben folyik a vita az evolúcióról és az intelligens tervezésről.""

    Az intelligens tervezés nem magyaráz meg semmit. Ez itt a legnagyobb gond.
    Rámondani valamire, hogy így volt azt kész, a legkönnyebb dolog, egy5 éves is képes rá.
    Az ID csak tesz egy plusz ismeretlent az egyenletbe! Semmi mást.
    Ha megmondaná, hogy miként is zajlott ez a bizonyos tervezés, akkor lehetne elméletnek nevezni, de még erre sem képes. Bizonygatja, hogy ezt a komplex világot csak egy tervező lett volna képes létrehozni.... De arról már nem írnak semmit, nem bizonyítanak semmit, hogy még is hogyan történt.
    Én meg azt mondhatnám, hogy az embereket UFÓk, génmanipulációval hozták létre 10.000 évvel ezelőtt. Olyan lények, akik ~ több ezer évvel előttünk állnak technológiailag. Na? Be tudom bizonyítani? Nem! Megtudod cáfolni? Nem. Vagy is nem ér semmit...

    @(#4793) JJános : mire gondolsz konkrétan? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4797 üzenetére

    Nem esnék neked :) Csupán arra várok, hogy legyen valami bizonyíték. Mint írtam hinni bármiben lehet. Mint mondtam az ID nem mond, nem bizonyít semmit sem. Csak üres szövegelés. Írtam fél oldalt a hszedre : ) Remélem azért végig is olvastad : P

    Itt nem rohan le senki senkit. Mindenki higgyen amiben akar. De ne vessen el egy olyan lehetőséget, aminek bizonyítottak az alapjai. Itt most tényleg az evolúcióra gondolok. Az alapja pedig a tudomány. Ami ha teccik ha nem már bizonyította hogy valós, működőképes dolog.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4806 üzenetére

    Az evolúciónak is vannak hiányosságai ez tény.
    De newton gravitációs elmélete sem volt tökéletes. Így működik a tudomány. Idővel, a fejlődéssel kiegészítik kijavítják a régieket. Így jött be Einstein relativitás elmélete a képbe. Ami magába foglalja a newtoni gravitációt is, csak kibővíti.
    Mi a baj a fizikával? :) Szerinted az nem bizonyított? Persze vannak részei, ami nem bizonyított. De ha körbenézel, akkor csak a fizikát látod nem mást! Az, hogy a monitoron látod azt amit írok, az is csak a fizikának köszönhető!

    "Én a teremtésben hiszek, és így sokkal könyebb"

    Pontosan ez a baj : ) A vallás mindezt elrendez a lehető legegyszerűbben. Ha mindenki megmaradt volna ennél a hitnél, akkor még a mai napig barlangokban élnénk, és azt hinnénk, hogy a Föld körül kering a Nap. Kb ennyit ér ez a dolog...

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4811 üzenetére

    "Mégegyszer akkor: Az evolúció, az elmélet, és tudomány. Akkor ne úgy beszéljünk róla, mint bizonyított tény."

    Még egyszer akkor : A vallás csak hit. Nem alapul semmi máson. A tudománnyal ellentétben semmi érdemi(!) kézzel fogható bizonyítékod nincsen rá! A tudomány legalább már bizonyított! Látod ha ránézel a telefonodra, vagy az órádra, vagy a sz.gépedre. Az mind a tudomány bizonyítéka!

    "Ha evolúció van, akkor mi állatok vagyunk! "

    Igen azok vagyunk. De nem tudom hallottál-e már a fejlődésről. Arról, hogy az emberi agy kicsit fejletebb, mint az átlag állaté. Ezen kívül viszont semmiben sem különbözünk egy 7köznapi majomtól...

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4823 üzenetére

    Valójában tök mind1, mert a HIT-nek sincs alapja. Elvégre azért nevezik hitnek.

    "A tudomány az bizonyított, csak még az nem bizonyított, hogy amit állít, az mind igaz."

    pff persze h nem mind1. De 90%-a igen. És a Te hitednek ?? Egy deka részét se tudod bizonyítani. Az hogy te hiszel benne az senkit nem érdekel. Attól még nem lesz jobb a világ..

    "Ha azt mondod nincs Isten, azt mondom, hogy beszéltem vele."

    Én meg azt mondom, hogy bizonyítsd be! Mutasd a hangfelvételt vagy bármit.
    Én meg azt mondom, hogy George Bush vagyok... És? Ez abszolút nem jelent semmit, úgy ahogy van értelmetlen.

    "e lehet, de én ettől mereven elhatárolódok. :DDD"

    De értsd már meg hogy ez nem tőled vagy tőlem függ. Biológiailag nemsokban különbözünk egy majomtól. A génállomány 99%-a megegyezik. és így tovább... Tök mind1, hogy te elhatárolódsz tőle, vagy sem, attól még az úgy van.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4835 üzenetére

    "A biblia nincs bizonyítva? Itt van a kezem ügyében."

    És szerinted az bizonyíték? Na ne röhögtess, ez már tényleg durva.

    Nekem is itt van a kezemben egy papír, rá van írva, hogy én vagyok az isten! Na és? Elhiszed? pedig itt van a bizonyíték a kezem ügyében...

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4848 üzenetére

    "Nem akarom bebizonyítani, hogy Istennel beszéltem. És azt sem akarom bebizonyítani, hogy veled beszéltem. Vagy hiszed, vagy nem."

    De akkor mért 'ágaskodsz', hogy neked lehet egyáltalán igazad?
    Nem akarod és nem tudod bizonyítani azokat, amiket mondasz. Akkor milyen alapon teszel olyan kijelentéseket? Milyet? Mint pl, hogy Isten teremtett mindent és mindenkit.
    Ha nem tudod és nem is akarod bizonyítani ezt, akkor milyen alapon állítod? És milyen alapon vitázol?
    Úgy nem lehet vitázni, hogy ez úgy van, csak azért mert én azt mondom...

    "Az a kérdés, hogy te mit akarsz. Meggyőzni engem?"

    Én nem akarlak hittéríteni : ) Undorító szokás.
    Csak azt próbálom bizonygatni, hogy nem kéne olyan állításokat / kijelentéseket tenned, amit saját bevallásod szerint sem tudsz se akarsz bizonyítani...

    De mért fontos ez? Hát azért, mert enélkül minden ember azt mond amit csak akar... És az bizony nem vezet sehova.

    Azt is mondhatná, hogy El-mukahemuhanna teremtette az embert! Na? Elhiszed? Neeeem? Pedig tudnék hozni róla könyvet, szórólapot is. Még hívőknek is bemutatlak! És még a történetét is el tudnám mesélni!
    És, akkor elhinnéd? Hát persze, hogy nem! Mert hiába mondok róla bármit is! Bármilyen meggyőzően ha nem tudom mivel bizonyítani, alátámasztani, így semmit nem ér!

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4876 üzenetére

    "Az emberek lépten-nyomon olyan állításokat mondanak, amit nem lehet bizonyítani."

    Einstein relativitás elmélete. A pontossága 1:10^14-enhez.
    De asszem értem mire gondolsz, de akkor se volt így pontos.

    "akkor ezt azért teszem, mert van egy belső meggyőződésem"

    De ezzel semmi gond sincs! De fogadd el, hogy a Te belső meggyőződésed nem bizonyíték. Ezzel ne próbálj meggyőzni senkit! Mert nem lehet bizonyítani hogy igazat mondasz-e vagy sem.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4889 üzenetére

    Na ez így már nekem kezd tecceni.
    Én már nagyon sokat gondolkodtam rajta.
    Az itteniek tanácsára újra elkezdtem olvasni a Bibliát.
    Viszont a teremtéstörténet után inkább csak átlapoztam. Lehet, hogy hiba volt, tudom, de nálam az kiverte a biztosítékot.

    Végülis én sem mondom azt, hogy nem létezhet egy felsőbbrendű entitás / lény, akinek amolyan beleszólása van mindenbe, aki jóval felettünk és minden más felett is áll. Szal nem erről van szó.
    Csak én mindezt nem tudom úgy elképzelni, ahogyan azt a Biblia mondja.

    A teremtéstörténetből nekem egyértelműen lejött, hogy az akkori emberek írták, és javarészt találták is ki azt. Látszik rajta, hogy az akkori emberek látásmódja alapján íródott. Úgy, ahogy akkoriban elképzelték a világot, és annak teremtését.
    Szal, megint félreértések elkerülése végett, nem azt mondom, hogy a Bibliában az atomfizikai szinten le kellett volna írni a fejlődéseket. Nem. Elvégre egyszerű embereknek íródott, hogy ők is megértsék miről van szó. Viszont az akkori ember se volt hót topa. Megértette volna azt is, hogy a Nap, az a nagy fényes izé az égen, az adja a fény és a világosságot. Valamit, hogy a Föld forgása miatt van éjszaka és nappal.
    Ehelyett mi van? Isten megteremti a fényt! Aztán kettéválassza a nappalt és az éjszakát (ha jól emlékszem). Majd mindez után, megteremti a Napot is! Meg a csillagokat az égre, hogy a hajósok éjszaka is tudjanak tájékozódni! Érted mire akarok kilyukadni?
    Elvégre akkoriban nem voltak távcsövek. Nem voltak műszerek. Valójában az akkori ember csak azt tudhatta, amit a saját szemével látott és érzékelt a külvilágból.
    Gondolj csak bele. ~ 1500 évvel ezelőtt még azt hitték ( ne keverjük a hitet: tudni vélték), hogy lapos a Föld. ~ 500 éve még azt hitték, hogy a Föld körül kering a világmindenség. És még 100 éve is azt hitték, hogy a Tejút, a mi galaxisunk az egész világegyetem! (ezen elképzelések nagyrészével nincs alapvető gond, csak a technika és a tudás fejlődésével kiegészültek, továbbfejlődtek) 1926-ban Hubble fedezte fel (korának legerősebb távcsövével), hogy a Tejút csak egy galaxis a sok milliárd másik között. Ezáltal kiderült, hogy a világegyetem 100 milliárdszor nagyobb, mint addig hitték.
    Most ezek után gondolj bele, hogy amikor a Bibliát írták, vajon mit képzelhettek / gondolhattak az emberek a világról? Hát persze, hogy olyan dolgok jönnek ki, mint a csillagok csak azért vannak az égen, hogy a hajósok este is tudjanak tájékozódni... persze...

    Ha az akkori ember képes volt felfogni, és megérteni / elhinni, hogy egy mindenható lény, csettintésre teremt fényt, meg napokat, meg éjszakát, meg tengereket meg stb... Akkor simán képes lett volna megérteni a Föld forgását, illetve a Nap fényt adó mivoltát. Elvégre ez sem tűnik hihetetlenebbnek, mint egy természet feletti lény "csettintése"...

  • Dany007

    veterán

    válasz Dalai Láma #4936 üzenetére

    @ P.H : erre nem nagyon emlékszem. Arra igen, hogy egy másik topicban vitáztunk, ahol összekevertem az antropikus elvet egy teljesen más, számomra addig ismeretlen fogalommal : ) Az olvasmány érdekesnek tűnik, még nem volt időm végigolvasni. Bár az antropikus elvről van némi fogalmam a Hawking könyvekből, már elég ködösek.

    Ezzel semmi gond sincsen. Sőt, kifejezetten tetszik, hogy hozzá teszed: Hited szerint.
    Engem az egész hit mizériában csak az zavar, hogy van pár ember, akik olyan kijelentéseket tesznek, mintha az már kész tény lenne. A valóság. Holott épp az előbb - vagy 50-60hsszel ezelőtt - egyeztünk ki abban, hogy a vallás nagyrésze is "csak" feltételezéseken alapul, és bizonyos szintig a vak hit a lényege, hogy higgyen az ember benne, nem pedig csak a bizonyítékoknak, amik nem igazán léteznek.
    Sokszor dühít, amikor egyes emberek azzal érvelnek, hogy Isten ezt mondta, meg Jézus azt mondta stb... Hát nem, nem mondta ezt se meg azt se! Majd akkor, ha bemutatják leírva, vagy meg lehet nézni videón vagy akármi. Érted?
    Sok vallásos ember olyan kijelentéseket tesz, amit teljesen tényként kezel. Holott ők maguk is beismerték, hogy nincs bizonyíték, és nem is akarnak...
    Tegyék oda elé, hogy: "hitem szerint"ez meg az meg amaz... És mindjárt reálisabban hangzik az egész.

    Egyetérthetünk abban is, hogy a Biblia nem tudományos mű, és nem is történelem könyv. Bár elég gyakran hallottam már a történelmi vonatkoztatásban felhozni, mint bizonyítékot.

    Más. Az Isten mindenhatósága. Ami ugye elve kizárt. Viszont minden csak nézőpont kérdése. Kicsit túl van bagatellizálva ez a mindenható isteni lény.
    Elég belegondolni abba, hogy az ókori Egyiptomiak számára, a mostani ember is egy isten lenne. A kezdeti emberi törzsek csoportok pedig egyenes leborulnának előttünk, ha meglátnának minket lézerrel, gépfegyverrel, repülővel, autóval, hűtőgéppel, italautomatával stb stb stb...
    Tehát szerintem az, hogy ki tűnik mindenhatónak, csak nézőpont kérdése. Ugyan ezt a gondolatkísérletet el lehetne játszani felfelé is. (tudom extrém vizekre evezek, de csak egy lehetőséget vázolnék, nem állítom, hogy ez így is lenne)
    Mert mi van akkor, ha a mi szintünk felett is léteznek civilizációk? A drake formula szerint - amit én még kiforratlannak tartok - igen nagy a lehetősége ennek.
    Elég belegondolni, hogy mennyi idős is az emberi civilizáció, és mennyi idős az ismert világunk. Mert ugye amit ismerünk világot az ~ 13,7 milliárd éves. Bizonyítottan. Az emberi civilizáció a Suméroktól számítva nagyjából 4-5 ezer éves. Bár itt most nem is érdekes a pontos szám.
    De mi van akkor, ha létezik egy olyan civilizáció, ami mondjuk 10.000 évvel ezelőtt tartott ott, ahol mi most? Ez annyira elképzelhetetlen? Elvégre 100 milliárd galaxis 100 milliárd csillaga áll versenyben azért, hogy valamelyik közelében kialakulhasson egy civilizáció. És mindennek több, mint 3/4-ed része a Földünk előtt is létezett már! Ergo jóval nagyobb esély van arra, hogy ha léteznek is idegen civilizációk, akkor azok jóval idősebbek nálunk.
    És nem is millió évekről beszélek... El tudjuk képzelni, hogy egy technológiai civilizáció, akik 10.000 évvel fejlettebbek, mint mi azok hol járhatnak? Gondolj csak bele, hogy az ember mennyit fejlődött az elmúlt 500 évben!?
    A nálunk csak 1000 évvel fejlettebb civilizáció technológiája is elképzelhetetlen számunkra! Mi 100 év alatt eljutottunk a repüléstől, az űrutazásig! Mi lesz ezer év múlva?
    Én simán el tudom képzelni, hogy egy nálunk 10.000 évvel fejlettebb civilizáció képes lenne egy Nap előállítására, vagy hasonló. Elvégre piciben már mi is képesek vagyunk rá, igaz csak nagyon rövid ideig. : )
    Szal sorry ha ez most túl sc-fi re sikeredett, nem ez volt a cél, csak érzékeltetni akartam, hogy egy nálunk jóval fejlettebb technológiát mi is istennek hihetnénk!

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4941 üzenetére

    Pontosan erről beszélek...
    Amit le írsz, abban van sok butaság.
    Megint kijelented a dolgokat, holott semmi bizonyítékod nincsen rá. A biblia nem bizonyíték.

    "Amikor két napig állt a föld forgása, vagy amikor visszaforgott a föld.
    Vagy amikor Elizeus bedobott egy darab fát, "

    :W pont ezt mondom... Ekkora butaságot... Két napig megállt a Föld forgása... Könyörgöm, mutasd meg. Bizonyítsd be! Honnan veszed ezt? Mert a Biblia ezt írja? Vagy hol olvastál ilyeneket? Én meg azt mondom, hogy felemeltem egy egész lépcsőházat, na? Elhiszed? Miért nem? Írjam le egy könyvbe? Ááááh...
    Sz.tem hagyjuk, mert nem érted amit leírtam. Csak arra reagálsz, amire van valami vallásos maszlagod.
    Te magad mondtad, hogy nem tudod, és nem is akarod bebizonyítani Isten létét, meg úgy az egészet... Akkor milyen alapon teszel ilyen kijelentéseket? Tedd hozzá, hogy hited szerint!

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4943 üzenetére

    "Nézd ez mind le van írva abban a könyvben, és én elhiszem. Tehát hitem szerint.
    Szerintem sokkal könyebb hinni mindebben"

    Ez így rendben is van. Te elhiszed! Okés. De akkor kérlek, ne érvelj ilyenekkel! Miért? Mert olyan dolgot nem használhatsz fel bizonyítékként, amit csak hiszel... Érted? Attól még más nem biztos, hogy elhiszi... Másrészt meg azért mert Te elhiszed, nem biztos, hogy úgy is van.
    Pont ez baj látod, hogy sokkal könnyebb hinni valamiben, mint bizonyítani valamit.

    "Egyébként, ha beírod a google-ba, hogy "állj meg nap""

    Uh, hát megnéztem igen. És ha te is elolvastad volna, akkor tudnád, hogy egyáltalán nem a Föld forgása állt meg, hanem csak egy egyszerű nap illetve holdfogyatkozásról van szó!

    "Ezen holdfogyatkozás pedig március 19-én volt, úgy, hogy a Hold már benne járt a Föld árnyékában, amikor kelt fel a horizontnál. Tehát csak a fogyatkozás elmúltával lett látható, már magasan a horizont felett. Tehát érthető a "veszteglése", mivel rendes időben nem lett látható, hisz fogyatkozásban volt. A régies kifejezés és szóhasználat miatt van a "megálla" szó is használva, ez nyilván egy fogyatkozást jelent."

    Látod pontosan ezekről a ferdítésekről beszélek! Beírsz ilyen butaságot, hogy megállt a Föld két napra... Úgy írod, mintha tény lenne, pedig valójában szó se volt erről!
    Aztán mondod, hogy hol, hogyan nézzek utána. Amit meg is teszek. És kiderül, hogy szó se volt arról, amit te mondtál... =/

  • Dany007

    veterán

    válasz ponix #4947 üzenetére

    A fraktál geometria egy igen érdekes dolog. Nagy ember volt, aki rájött erre a bizonyos képletre.... Mármint, hogy létezik egy olyan matematikai összefüggés, ami egy komplex rendszert képes úgy leírni, hogy önmagát ismétli folyamatosan véget nem érően.

    Aki egy kicsit is nyitott szemmel jár, azt látja, hogy a világunk bizony ez alapján épül fel.
    A mikrokozmosz és makrokozmosz.
    Az eddigi ismeretek / tapasztalatok / és bizonyítékok alapján mindig fen egy felsőbb szint. Egy olyan szint, ami alapjaiban megegyezik az alatta lévővel, de önmagába foglalja azt.
    Így van ez a bolygókkal, naprendszerekkel, a galaxisokkal és v.színűleg az univerzummal is.
    Mindegyik egy nagy egész része, de az a nagy egész is egy még nagyobb egésznek a részhalmaza.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dalai Láma #4952 üzenetére

    Kvantumfizika és klasszikus fiziak! Vááágom :)
    Tényleg nem témához tartozik :)
    Viszont mindannyian ugyanabból vagyunk. A testünket alkotó molekulák is atomokból állnak. Az atomok is elektronból, protonból és neutronból állnak, ugyan abból amiből egy rakás tégla... : ) És... az atomokat kvarkok alkotják, azokat meg remélhetőleg tiszta energiából álló húrok.... : ) A lényeg, hogy mind ugyanabból vagyunk! Csak az összetétel illetve összeszerelés más : )

  • Dany007

    veterán

    válasz Psychonaut #4963 üzenetére

    Egyértelmű, hogy igen. Nem is tudnád cáfolni, hogy nem.... : )
    De azért 'nem kissé egocentrikus' barátunk jól beszél! Legtöbb esetben. Ahhoz képes, hogy alapszinten nem értünk egyet :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4970 üzenetére

    UHf..........

    "Egyik oldalon sincs több bizonyíték!"

    Ezt ugye nem mondod komolyan?... :F

    Amikor TE magad mondat, hogy nem tudod, és nem is akarod bizonyítani az igazadat.. Én viszont oldalakon keresztül tudnám írni a bizonyításokat... Ááh sz.tem hagyjuk :) Nem fogod fel amit mondani akarok.

    "Érdekes dolog, hogy szvsz. nincs másik élet a látható világban. "

    Ez nem érdekes hanem önző! Vagy csak semmit nem tudsz a világról.
    100 milliárd galaxis szor 100 milliárd naprendszer. Durván ennyiben van esély az életre... De tényleg hagyjuk. Nézz utána, hogy mit jelent a tudomány. Miért elfogadott. Miért biztos, ami biztos. Majd utána folytatjuk. =/ Így hiába mondok bármit is...

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4974 üzenetére

    Ne haragudj, de erre már tényleg nem tudok mit mondani.
    Nem hiszek a tudományban, hanem tudom és tapasztalom azt!
    Azt ezt nem érted meg, akkor menj vissza a barlangba, vadássz az élelemért....
    Mert ezen kívül minden más a tudomány érdeme. Az is, hogy kaja van az asztalodon, az is, hogy a boltban vásárolni tudsz, hogy utazni tudsz stb... Ehhez pont, hogy nem kell hit, mert ott van a szemed előtt minden pillanatban...

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4982 üzenetére

    "Érdekes dolog, hogy szvsz. nincs másik élet a látható világban. "

    Hát már hogy a fenébe de ne? :D:D

    Most fogd meg a fejed, és nézz körül! mit látsz? Nemtom te mit látsz, de én látok : monitort, számítógépet, a mobilomat, a poharamat, a szobát ahol vagyok, a padlót, a lámpát, az ablakot... kinézek az ablakon és látok: autókat, járdát, utat, házakat, villanyoszlopot, szemetes kukát, esernyőt, repülőt az égen, kerítést, stb stb stb...
    Ez mind a tudomány érdeme! Mind a tudomány álltal vált valóra! Több száz esetenként több ezer ember tudományos munkája kellett ahhoz, hogy ezek a tárgyak létrejöjjenek!
    Gondolkodj!

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4989 üzenetére

    Ez komoly?
    Csak mert a tudomány már bebizonyította, hogy a világ a Föld és vele együtt az ember is létrejöhetett mindenféle Isten nélkül :)
    Akkor most Te ezt elhiszed!? Bár ha hiszed, ha nem ez így van. Miért? Mert a hittel szemben, ez bizonyított... Nem azon alapul, hogy elhiszed vagy nem, hiszel benne vagy nem.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #4998 üzenetére

    Mégis mit bizonyítson a tudomány, ha nem látod a fától az erdőt???
    Sz.ted a monitor amit nézel mit bizonyít? Azt, hogy a tudomány működik! Azt, hogy az elektronika szabályai érvényesek! Miért? Mert ha nem lennének azok, akkor nem nézhetnéd a monitort! Érted már?

    Ha Newton relativitás elméletei nem lennének helytállóak és valósak, akkor most nem létezhetne olyan, hogy GPS! De létezik! Ez mind azt bizonyítja, hogy a fizika működik, a fizikai szabályok működnek! Mi kell még neked ? :) Mondtam, gondolkodj!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #5006 üzenetére

    Bocs hülyeséget írtam. Nem Newton. Hanem Einstein. Bocsánat.
    Einstein relativitás elmélete az, aminek köszönhető, hogy működnek a GPS műholdak.

    "a a monitor működik, azt jelenti, hogy aki kitalálta, és kivitelezte jól ragadták meg a törvényszerűségeket!"

    Igen öcsém, de ahhoz, hogy ezt valaki megalkothassa, ahhoz valaki másnak fel kellett fedeznie azt a bizonyos törvényt! Nem? És ez a tudomány...! Felfedezni, és kiaknázni a természet törvényeit. Istenhez ennek semmi köze. Mivel pontosan ez a bizonyos tudomány (illetve módszertan) volt ami bebizonyította, hogy a világ Isten nélkül is létrejöhetett.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #5013 üzenetére

    És te mivel bizonyítod, hogy adott? ah ne túlozzuk már el ennyire...
    Nem kell mindenbe belemagyarázni Istent, mert a saját vallásodat teszed nevetségessé...

    Úh, ahogy látom itt már elég elvont vita megy. Már a legapróbb dolog legkisebb részletén is vitázunk.

    Elég lenne abban megegyezni, hogy a vallás az a hiten alapul. Nem bizonyított téma. Nem lehet vallásos tanokkal érvelni, mert nem bizonyító erejű.

    Ezzel szemben a tudomány már sokszor bizonyította, hogy az elgondolás, a módszertan működik, beállt a valós életben. Megfigyelhető, kipróbálható, megismételhető.
    Ehhez mérten kéne vitázni. Mint mondtam, hinni bármiben lehet, de bizonyítani már nehéz!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #5040 üzenetére

    "úgy teremtette meg, hogy abban nem volt halál, szenvedés, fájdalom. Tehát nem voltak ragadozók minden élőlénynek az eledele a zöld fű és gyümölcs volt az eledele."

    Na ez eléggé egyoldalú nézet szerintem.
    Sz.ted a zöld fű, és a nővények azok nem élőlények? :) Ugyan úgy élnek mint az állatok, vagy az emberek. Azért mert nem hallod sikítani a fát, attól még nem esik jól neki ha kivágják. Ugyan ez a fűvel, vagy egyéb nővénnyel.
    A fogazat alapján pedig elé egyértelműen meg lehet határozni, hogy melyik élőlény milyen étel fogyasztására lett "teremtve". Így például az ember metsző és gumós foggal együtt ha jól tudom a mindenevő kategória, hús és növényevő is.
    Kíváncsi lennék, hogy amikor a T-Rex 18cm-es fogazatát Isten megalkotta, vajon melyik nővény fogyasztására tervezte ezelőtt 80 millió évvel... Ja persze tudom, Isten azért tette a dínókat a Föld nagyjából 200-65 millió évvel ezelőtti földrétegeibe, hogy próbára tegye a hiteteket.

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #5049 üzenetére

    Nézz csak utána ;) Pár hónapja bizonyították be, hogy a fák sebesülés hatására egyfajta enzimet szórnak a levegőbe, amivel a többi fát figyelmeztetik a veszélyre. És ezt kifejezetten csak olyan esetben csinálják, amikor valami komolyabb sérülés éri őket.

    Másrészt ha már láttál valaha fát, vagy neveltél egy virágot, növényt, akkor nem kell ahhoz a tudomány, hogy tudd azok is élnek! :U

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #5051 üzenetére

    Sz.tem nézzél meg egy olyan helyet, ahol tényleg nem vágják a füvet, és nem is rágják le :)
    Egy 3-4 hónapja elhagyatott kertben pl méteres gaz nő.

    Másrészt:

    "És ha nem vágják, vagy rágják le, akkor egy idő után, nem nő. Érdekes dolog. "

    Jézusom, ezt most nem gondoltad komolyan, ugye?:)
    Sokkal érdekesebb, hogy a fák sem nőnek a végtelenségig! Pedig azokat se vágják meg és nem is eszik le... :U Szerinted kötelező a fűnek 10-20 méteresre nőni? Ha rágják is megáll egy idő után. Ahogy minden más is...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #5054 üzenetére

    Igen, v.színű, hogy az oroszlánra, vagy tigrisre hasonlító, csak sokkal komolyabb fogazat nem ragadozóra utal.
    A Jurassic Park egy film, részben sci-fi is, az tény, de messze nem mese habbal, biztos a dínókat is Spilberg találta ki :)
    A T-Rex fogazat nem alkalmas növényevésre. Legalábbis nem hosszútávon. Örlőfogak hiányában nem tudja a növényi rostokat szétzúzni normálisan. A metszőfogak egyértelműen szakításra, tépésre valóak. Bizonyítottan 7,5-8 tonnás harapása volt egy kifejlett T-rexnek. Egyértelmű, hogy nem virágokat szakított le vele...

    A kőzetrétegek korát nem a benne található fosszíliák alapján állapítják meg :D
    Főleg nem, mivel a radiokarbon kórmeghatározás, amit a szén alapú élőlényeknél alkalmaznak csak 10.000 évig ad pontos értéket!
    A kőzetrétegben található izotópok felezési ideje alapján, ahogy te is írtad!

    "De azt mindenképpen le kell szögezni, hogy az édenkert világa nem azonos a mostani világgal, a mostani annak elkorcsosult változata... és mégis milyen gyönyörű."

    Itt pedig le kell szögezni, hogy az édenkert, mint olyan, csak a te általad hinni vélt vallásban van így. A milyenségét semmilyen érdemi formában nem tudod bizonyítani. Gondolom persze te sem akarod. De a lényeg, hogy nem is tudnád. Így vagy elhisszük, vagy nem.
    Tehát ezt ne használd érvelésre, mert értelmetlen.

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #5056 üzenetére

    Igazad van.
    Talán túlzás ebből erre következtetni.
    Azt azért te is beláthatod, ha ránézel egy növényre, fára, virágra, esetleg még a növekedésének is szemtanúja / résztvevője (neveled) vagy, akkor egyértelműen megállapítható, hogy életben vannak.

    Az az enzim vagy mi a csoda nem szó szerint a fájdalmat jelenti. Viszont egy reakció a sérülésre. Az embernél ez fájdalom formájában jelenik meg, amit hanghatás is kísér :)
    A növénykénél nem.

    Én nem akarom a hitet támadni. Akármennyire is úgy tűnik. A jómúltkori beszélgetésünk során döbbentettél (tetek) rá, hogy mennyire fontos is a vallás, illetve a hit a mindennapi életben. Az emberekben egyfajta erkölcsi szabályrendszert állít fel. Amit tényleg jó lenne oktatni mindenkinek, és betartani.
    Nekem csak azzal van bajom, amikor olyat próbálnak vallással / hittel magyarázni, ami a tudomány dolga lenne. A világ keletkezése, az ember és az élővilág létrejötte. stbstbstb.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #5059 üzenetére

    De nem érted? :D Mért olyan nagy dolog az, hogy nem nő tovább a fű egy bizonyos magasságnál? Ez teljesen normális. Ha megeszik, akkor meg újra kinő.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #5063 üzenetére

    Ugyan már.
    A körmöd is nő ha levágod, ahogy a hajad is.
    Ez nem védekezés. Egyszerű biológia.
    Ez nem tervezés, hanem több millió éves változás.

    Az a gond, hogy az evolúciót minden úgy képzeli el, hogy akkor hopp átalakultunk majomból emberré, meg a halak csak úgy kimásztak a partra egyik napról a másikra.
    De itt abba kell belegondolni, hogy ez millió, százmillió évek alatt történt!
    Voltak mutálódások, és kiválasztódások. Amelyik nem felet meg, az elesett, ergo nem tudtad tovább örökíteni azokat a géneket, ergo egy idő után megszűnt az a fajta tulajdonság, ami gátolta az életet.

    Ezt most talán úgy tudnám példálozni, hogy a legújabb felmérések szerint többségbe kerültek az agyar nélküli elefántok, mint az agyarral rendelkezőek!
    Miért? Mert az agyarral rendelkezők nagy részét az ember már kiirtotta.
    Viszont amelyik elefánt eleve úgy született - úgymond kicsit hibássan - kis agyarral, vagy eleve agyar nélkül, na rájuk nem volt szükség, nem értek semmit, őket nem vadászták le. Ergo ők tudtak eljutni odáig, hogy szaporodjanak, az ő génjeik öröklődtek tovább. Ergo mára már többségben lett a kis vagy agyar nélküli elefántok száma!
    Nagy vonalakban ez az evolúció kiválasztódás része. Az a faj örökítheti tovább a génjeit, és egyben maradhat fenn, amelyik képes túlélni. Jelen esetben ez a csorba, vagy hiányzó agyarú elefánt, mivel rájuk nem vadásztak.

    Másrészt ha ez a tervezettség, amit mondasz igaz, akkor még is hogy lehet, hogy az ember már képes az 'Isten' tervébe belenyúlni? Mert ma már elég komoly génmanipulációkra képes a technológia. Ergo a te hited szerinti Isten által tervezett tervet az ember 'egyszerűen átírhatja...
    Szerintem ez is elgondolkodtató.

    Bár evolúciós vita fölösleges, nem vagyok nagy evolucionista. Persze a evolúció jól bizonyítja, és leírja az állatok és az ember fejlődését is. Viszont az egyetlen dolog, amit nem magyaráz, az az ember szellemi fejlődése, amit az átlagos evolúciós mércéhez képest igen gyorsan ért el.
    Persze ettől függetlenül nem kell hinnem a Bibliában. Elvégre az az egész világot egyfajta teremtésként írja le. De csak így egyszerűen. Nem ad magyarázatot rá, se a mikéntjére, se a hogyanjára.

    A tudományról még pár szót, ha nem gond.
    Azért fontos a tudományos bizonyíték, mert a tudomány (és nem összekeverendő az áltudományokkal) egy bizonyos szisztéma alapján dolgozik.
    Ezért ami tudományosan bizonyított az azért bizonyított, mert:

    - látható, tapasztalható, meglévő bizonyított tényekből lehet következtetni rá
    - megfigyelhető
    - kísérletileg igazolható
    - megismételhető

    Tehát ha leejtesz egy poharat, akkor az leesik és összetörik. Hogyan bizonyítod? Hát fogsz egy poharat, leejted és megfigyeled.
    Az adott esetben látható, hogy a pohár lefelé esik. Tapasztalod és szintén látod / megfigyeled, ahogy összetörik.
    És, ami talán az egyik legfontosabb, hogy meg tudod ismételni, ezzel bizonyítva, hogy egy másik pohár is hasonlóképpen leesik, és összetörik. Majd egy harmadik is.

    Tudom, ez nagyon sarkított példa volt. Már késő van, elnézést, próbáld meg megérteni benne a lényeget és a mondanivalót.
    Ezzel szemben a te 'istenes dolgaidra' meg amiket ezzel kapcsolatban mindig felhozol messze nincsenek ilyen bizonyítékok.
    Ott a Biblia, elhiszed amit benne írnak. Te magad hiszel benne, és állításod szerint tapasztalsz is dolgokat. De ez mind olyan, amit nem biztos, hogy más is. Nem tudod megismételni, lemérni... Egyszerűen elégtelen információ van, ami alapján az ember rá mondhassa 100%-os bizonyossággal, hogy igaz. Te hiszel benne, okés. Sokan mások is hisznek benne, okés. De ez még nem ok arra, hogy bizonyított legyen valami.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #5069 üzenetére

    Húh... Hát, nem bántásból, de nagyon el vagy tévedve barátom.
    Bunkóságnak tűnhet, de meg kérdezném, hogy hány éves vagy, és hogy milyen iskolákat végeztél el. Lehet én értem félre, ne vedd személyeskedésnek, de ez most tényleg megdöbbentett.
    Válaszolok a kérdéseidre. De a legfontosabb dolog: Nyisd ki a szemed, és láss! Ne csak nézz!

    "Hogy a föld a világűrben a légüres térben forog, és mégis kitart a pályáján, ez már önmagában egy felfoghatatlan dolog volt nekem."

    Ezt ugye nem mondod komolyan? :) Te nem tanultál a gravitációról? Nem tudod, hogy és miként működik?
    Most komolyan arra vártad a választ, hogy magyarázzam el neked hogy működik a gravitáció? Hogy miért tartja a Nap tömegéből adódó gravitációja a Földet a pályáján?
    Ez álltalános iskolai fizika óra...
    És nemtom ehhez hogy jött az evolúció, de ehhez ennek semmi köze.

    "Amikor Isten az uralkodását a földre hozza, ki fog derülni, hogy nem lesz többé éjszaka."

    Csak jönne már! És végre véget érhetne az ilyen végeláthatatlan vita! Alig várom! Jöjjön!

    "Az ember eljutott a holdra, aztán a saját naprendszeren túl meg sehova. "

    Ha az ember nem is, de a gépeink már rég túljutottak a naprendszeren. (voyager1-2,pioneer 1-2)

    "És mi vagyunk nagyra a tudományunkal, amikor pár éve kiderült van még egy bolygónk? "

    Ez mit jelent? :S Mire gondolsz? Mi az h még egy bolygónk? :F

    "Hol voltak a tudósok szemei addíg. Hol volt a tudomány. Nem tudtunk elég nagy teleszkópot csinálni?"

    A Hubble űrteleszkóp segítéségével nagyjából 13,7 milliárd fényév távolságba láttunk el. 1 fényév = ~ 9.460.000.000.000Km Szal elég nagy távolság.

    "Ez az egész föld az energia hiányával küszködik. Hol vannak a tudósok, hogy megoldják ezt a problémát? "

    Sz.tem a politikába ne menjünk bele, de hidd el nekem, hogy a politikusokat jobban érdekli a pénz a hatalom és az olaj, mint a Föld energia problémája. Ergo leszarják, nem támogatják az ilyen irányú kutatásokat.

Új hozzászólás Aktív témák