Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz pocokxx #15372 üzenetére

    "1. Van egy teljesen más világ, de nem igaz, hogy nem sejthető meg belőle semmiképp."
    akarhogy is probalom elkepzelni a keresztenyi masvilagot mikor szo van rola, szamomra nagyon erosen taszito. vegtelen boldogsag? megtarthatjatok. egyszeruen nem ertem hogy emberek hogy vagyhatnak erre.

    "Ha összegyűjti a 10,000,000 forintot és vesz belőle egy Lotus Elise-t, akkor használja egy darabig, de csak az első időszakban hozza meg azt az érzést, hogy "éppen erre vágytam", s már elkezdi keresni a következő autót."
    nem ertem. mi van ebben rossz? az erzelmek ilyenek, jonnek-mennek, viszonylagosak es kavarognak.

    "Az ember boldogság utáni vágyát itt a földön sem elégítheti ki semmi, egyedül az Isten. Megtapasztalhat apró, ideig tartó örömöket, de a boldogság végső soron nem evilági fogalom."
    a boldogsag nem mas mint a tudatositasa, az el- es befogadasa az apro oromoknek.
    mas szoval megelni az eletet es nem mozizni benne azzal hogy a lehetetlenrol almodozunk.
    teljesen evilagi.

    hacsak ez is nem olyan hogy atdefinialtatok egy szot (hasonloan mint ahogy a bunnel tettetek). ezt jo lenne tisztazni akkor hogy mi a ti boldogsag definiciotok ha nem fedi a normal jelentest.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák