Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz didyman #5912 üzenetére

    Nos. Megvolt a műtét, és eddig sikeresnek látom. Egy 4,7 ohmos, az eredetinél legalább négyszer nagyobb terhelhetőségű, állítva szerelt ellenállást építettem be, Zener nélkül, bontott PFC tápvezetéknél. A készenléti kör stabil volt. A 22uF 50V és a 47uF 50V kondi természetesen 0,00uF értéket mutatott, púposodás nélkül. Fantasztikus Fuhyyu vagy miféle márka. Rubycon híján Jamicon került beépítésre, 63V-os típus, jobb a békesség alapon. Érdekes, de átmérőre és magasságra is másfélszeres méretű. :)

    Üresjáratban így 18,53V volt mérhető a PFC primeroldali segédtápján. Ráadásul a frekvencia magasan maradt, a kimeneti 5VSB pedig stabil volt, 5,02V megtestesítésében. Az optocsatoló is valóban a primeroldalról volt felhúzva, övé volt a 22uFkondi.

    A szebb életért a 17,6V-os Zener is zárlatban volt, ráadásul nem teljes zárlatban. Nyitóirányban megvolt a 0,54V nyitófeszültség, záróirányban (a 2V-ig feszt adó műszerrel) szakadás. Feszültségre viszont 2,5V körül megállt, 3,2V-ról csökkenve. Szépen meg volt sütögetve szegénykém, kékes-lilás lábacskái, égett nyákja is erről tanúskodott. Faramuci egy hiba. Kiszáradt a kondi, megnőtt a reaktáns terhelés, a nagyfrekis impulzusokra szépen, kötelessége szerint nyitott a Zener, viszont nem erre lett méretezve, ezért elsült. Az elsült Zener pedig a rendületlenül dolgozó készenléti kör által megsütötte a korlátozó ellenállást, ami természetesen nem a készenléti táp teljes leadott teljesítményére lett méretezve.

    A teljes SB kör generál után mértem áramot a PFC felé, nyugalmi állapotban 11,3mA, kielégítőnek találtam. Az IC 5mA-es készenléti fogyasztása, valamint járulékos ellenállások. Az IC kimenetén, a segédtáp felé volt egy záróirányban előfeszített 1N4148. Ez is eléggé kékes lábbal viseltetett, azonban kivéve, kimérve teljesen hibátlannak bizonyult. Szemmel láthatóan azonban kapott az is disszipálni valót, így egy SF18 gyorskapcsolóval helyettesítettem.

    A tápot egy P2 lap - CPU - HDD - ODD - sok RAM kombinációval beüzemeltem, és korrekten üzemelt. Bekapcsolás után az 5V és 3,3V kimeneteken kis esés (3,52V ---> 3,46V, 5,06V ---> 4,95V) tapasztalható az első 10 másodpercben. A 4,7 ohm elég meleg, de üzemszerű. A feszültségek esésével párhuzamosan a készenléti kör frekvenciája az éppen hallhatóba csökken, és a változást a feszültségek megnyugvásakor hagyja abba. Arra következtetek, hogy a 4,7 ohm lesz kissé magas, csökkenteni kellene az értékén. A melegedés is erre vall.

    Még egy dolog: az eredeti viszonylag vastag lábú, de üvegtokos Zener helyett mást építettem be. Az eredetin alig olvasható 17,6V felirat volt, semmi egyéb. Én egy BZX55C18-at tettem be, de fontolgatom egy nagyobb teljesítményű beépítését helyette.

    A táp egy éjszakát üzemelt, így le tudtam legalább memtesztelni mind a négy modul 128-as SD RAM-omat...

    Vélemények?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák