Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    sziasztok a következő a gondom:
    Adott egy "régi fajta" még Thomson DVR egység (felvevős).
    Távirányító lett cseréltetve ma rajta (ez már a 3. amit "elfogyasztana").
    A gond, hogy ez a távirányító a Samsung tévét egyből kezelte, de egyáltalán nem akarja vezérelni a médiaboxot.. telefonon próbáltam hívni a UPC (vodafone) ügyfélszolgálatát, kb. fél óra után kapcsolt valakit (egy borzalmas minőségű vonalon, hatalmas alapzaj, igen halk hang).. de érdemileg NEM TUDOT segíteni senki :U ... abban maradtunk hívjam hétköznap.. de ilyen rossz minőségű vonalatat nem akarok hívni mégegyszer ha nem muszáj (nagyon nem).

    Hogy tudnám összepárosítani a cserélt távirányítót a Thomson DVR egységgel? (most csak az előlapon levő pár gombbal vezérlehető a mediabox.. már ami funkció rajta keresztül elérhető).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz MadMancs #95743 üzenetére

    Ugyan az a "szögletes a végein lecsapott" univerzális mint általában.

    De nem a TV az ami működik épp, hanem a UPC felirat "villog" rajta gombnyomásra.
    A TV részre állítva rendesen vezérli is a TV-t.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz kezo0 #95768 üzenetére

    nem.. nem az a baj..
    teljesen új távirányítót kaptunk, elem csak mellé volt csomagolva (alapból benne se volt).

    A gond.
    2 féle távirányító van.
    Van egy azonos kinézetű "újabb" ami csak a horizonos dobozhokhoz jó, és van egy régebbi.. a legegyszerűbben megkölünböztetni úgy lehet, hogy a régebbin más az egyik gomb a horizonos távirányítóhoz képest.
    Sajnos erre csak most jöttem rá [ez az oldal segített benne].
    Ez a távirányító nem lesz jó ehhez a régebbi mediaboxhoz. Nekünk még a [?help] változatos kell.

    De szerintem ezt még bent se tudják a vodafonnál csak "kiadtak egy távirányítót a másik helyett", hogy esetleg 2 féléjük van.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz kezo0 #95770 üzenetére

    Valójában a "laposabbik" a régi 2012 Június előtti modell, utána döntöttebbeket adtak.
    A horizonokhoz adtak később azonos formájút ahol a help gomb helyett volt a "műsorvisszanéző". Na erre az utóbbi távirányítóra cserélték a miénket ami nem volt jó.
    Egyébként régi a box, még eredetileg az egyenes végű távirányító volt, azt cserélték egy 3-4 éve ilyen döntöttre.
    Ma voltam bent, nem volt nekik, azt mondták talán csütörtökre jön, de lehet csak a jövőhéten.
    De hátrament a csóka és 3db régi leadott távirányítót kihozott (olyanokat amiket boxal adtak le, nem csak "mert hibás" hozták cserélni).
    Én szétszedtem őket, kipucoltam kívül, belül (ez alapján, hogy csak úgy odaadta, gondoltam akkor az se bájnák ha szétszedem már... ha ezt tudom az "eredeti" irányítónkat is szétszedtem volna pucolni.. bár nem lett volna garantált, hogy megjavul tőle).. most van 3db "működő" távirányítónk :N

    1 régebbi és 2 újabbat kaptam.. a régebbinél sajnos pucoláskor a műanyag "fényvezetőt" elhagytam (leeresztettem a csap lefolyóján.. olyan koszos lett tőle a víz, hogy nem látszódott a mosdó alja, így nem tudtam, hogy van egy ilyen alkatrésze is... és átfért úgytűnik a lefolyó "bordázatán" :( .. utólag nézve gondolam bele, hogy hallottam valami "zörgést" amikor eresztettem le a vizet.. ezek szerint az volt az.. mind1, nélküle is működik)

    Képen még csak-csak jól néz ki, de közelről/kézben azért látszik rajtuk, hogy használtak.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák