Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ztsoft

    őstag

    válasz gyulazsolti #69837 üzenetére

    Szívesen!

    Igazság szerint nekem a szolgáltatói router elég. Kiszolgál amire nekem kell.

    Talán nem is lenne itt baj a szolgáltatások mennyiségével (sok embernek elég az alap tudás, a többit nem használja). Ebben az esetben adott egy hardver, amire a szolgáltató faragott egy saját szoftvert (aminek a minősége megkérdőjelezhető), pláne így, hogy más területen is szenvednek. Csak egy adalék hozzá, [link], és válasz rá, [link], azt viszont nem tudom, hogy időközben tettek-e ellene (azóta sem kaptam figyelmeztetést).

    Még a router-t gyártó cégekben is jobban megbízok szoftverileg (elég sok oldal, cég foglalkozik ezek biztonságával, hamar kiderülnek a hiányosságok, hibák), mint bennük (még nem találkoztam olyannal, ahol komolyan tesztelték volna a UPC eszközeit biztonság szempontjából).

    A közösség által fejlesztett szoftverek (LEDE, OpenWRT, stb.), mint biztonság, mint szolgáltatás, mint használhatóság, szempontjából a többi felett állnak (persze, itt is lehetnek hibák, olykor súlyosak is, de több szem, többet lát alapon elég hamar kiderülnek, javításra kerülnek. Egy zárt rendszernél ez nem valósul meg, csak a készítőjére hagyatkozhatunk, hogy javítja a hibát).

    (#69838) jubilleum
    Szépen megoldották! :Y Nálam biztos, hogy nem fúrták volna át az ablakot, pláne úgy, hogy még a szemetet is ott hagyják! Trehány munka!

    [ Szerkesztve ]

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Új hozzászólás Aktív témák