Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajtokarpi

    senior tag

    válasz kabelmania27 #113251 üzenetére

    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném. Adott egy 1000 Mbit/s-es internet (vodafone, amit másfél hete köttettünk be), ami 2 asztali pc-t szolgál (na) ki. A probléma a következő. Az 1-es pc, a modemhez egy másfél méteres utp kábellel csatlakozik, itt átlagban 700-800 mbit/s-es netet tudok mérni. Na most a 2-es pc egy 15 méteres cat6-os kábelen keresztül csatlakozik a modemhez, és itt bizony a max sebesség már 500 mbit/s-re korlátozódik a net. Ezen a gépen gyakori jelenség, hogy online adás-t, illetve streaming szolgáltatást elég nehézkes érdemben nézni, mert mintha microszakadások lennének az elérésben, rengeteg töltögetés van, és sajnos sokszor előfordul az adás teljes megszakadása. Ugyanez elmondható böngészésről is. Sok oldal "A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt" üzenettel nem jelenítik meg az oldalakat, majd ezt követően befrissítem az adott oldalt, és gond nélkül bejön. Ez nagyon sokszor előfordul. Próbáltam már firefox, Opera, Edge, Chrome böngészőknél is, hátha a firefox bővítmények okozzák ezt a gubancot, de nem, mert a többinél ami "szűz" böngészőnek mondható ugyanez a szitu. Mind a két gépen ugyanaz a vírusvédelem szolgál ( F-Secure IS), nem volt még vele ilyen jellegű probléma. Wifi-vel is ugyanez a probléma, utalásnál random megszakad a kapcsolat. Hálózatos fórumba már írtam, ott utp kábelcserét javasolt a kolléga. Ezen nem múlik veszek újat, de gyanítom, hogy itt valami nagyon nem stimmel.

    Köszönöm

    battletag: bossi#2666

Új hozzászólás Aktív témák