Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz szab.tam #18107 üzenetére

    Hát igen, néha jól jön egy ilyen! Én 1x használtam ilyen antenna átkapcsolót, még tetőantennás időszakban, amikor a helyi Elektro Signal TV a 22-es, az RTL Klub meg a 23-mas UHF csatornán nyomta az adást, és persze ezeket nem lehetett összeközösíteni, mert akkor a gyengébb helyi csatorna nézhetetlen volt az interferencia miatt, csíkozott mint anno a "kódolt" HBO! Sőt akkoriban a helyi boltokban árultak még ilyen freki vágót is, ami a 22-es csatorna feletti tartományt levágta, mert ez mindenhol probléma volt a környéken! Még jó, hogy a két tetőantenna nálunk külön volt, szinte teljesen ellenkező irányba néztek, így kicsit könnyebb volt a szétválasztás, mint azoknak akik a helyi adó túloldalán laktak, és egy antennával fogták mindkét csatornát, mert Budapest Széchényi-hegy, és a helyi adó tornya is azonos irányban volt tőlük nézve!

    Aztán kellett volna még parabolás időszakban is két tükör (pontosabban két LNB) jelének szétválasztására, de ott aztán végülis elektronikusat vettem, ami már a beltéri távirányítójával volt vezérelhető!

Új hozzászólás Aktív témák