Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gambito

    tag

    Sziasztok

    Néhány napja kötötték be az új lakásba a Vodafone xl csomagot.
    Első perctől kezdve gyanúsan álltam hozzá az 1 gigás csomaghoz, előző helyen 500 mb volt 2pc és 3-4 más eszköz wifivel és már ott is voltak anomáliák.
    Első méréseim laptop wifi 200 mb, előző helyen ugyanez a laptop 500 at wifivel siman az 500 mb csomaggal, tehát itt az 1 gigassal alapbol 200 mb kezdett.
    és akkor elkezdődtek itt is az anomáliák:
    -hosszuuu válaszidő oldalak betöltésénél, játékok, programok menüknél.
    -akadozo megálló betöltések
    - ténylegesen nem betöltött online játékos dolgok (lol, azt mutatja elfogadtam a mecskeresést, 10 másodpecekkel később kidob, hogy nem fogadtam el).
    -online játék, folyamatosan 32-40 között mozog az ms, ritkán be laggoll.
    -minden mondhatni simán fut, miután betölt, lehet tekerni youtube azonnal, videok nem akadnak, jatek is siman fut.
    - torrent letoltesis ebesseg atlag kb 5 mb

    A helyzet egy hét elteltével nem javult.
    egyre rosszabb sebességmérés, durvult anomaliak .
    rootert egyszer sem indiitottam újra, hogy lássam mi lessz.

    3 eszközt probáltam sebességmérésre kábelt sajnos csak tv tud használni, de ez nem hiszem, hogy releváns, bár az ott mért eredmények is borzasztak.

    iphone 13 pro max:

    laptop: ez ugye kiakasztotta az 500 mb netet előző helyen a vodatol:


    és a tv, ugye ez használja a kábelt:





    a rooter:



    eloszto:

    tehát ez a helyzet.
    rooter beállatásaihoz nem nyúltam, szerelő most ment el, képzelhetitek mennyit segített az ügyön, bekötés utáni ellenőrzés volt, közöltem a problémát, azt mondta érdekes :)

    a mérések mind karbantartott eszközökön, úgy voltak mérve, hogy sehol máshol nem volt használva internet a házban, max 4 mégerre a rootertől, fal nem volt közte.

    gondolom kell másik eszköz az 1 giga kihasználásához, de mégis, ez nem normalis, hogy nem bír valami teljesítményt normálisan leadni ez az eszköz.

    bocsi a képekért, ha bármiféle kép, vagy mérés, vagy mutatás kéne szóljatok, én pedig várom a sok sok segítséget.

    célom kiaknázni a sávszélességet és eltüntetni az anomáliákat, stabil internetet szeretnék.

    köszönöm szépen :) :)) :D :DD :DDD :N :( :(( :((( :o :O ;] :P ;) :B :K :U :C :F :Y :R :W

Új hozzászólás Aktív témák