Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz JulianSinulf #37 üzenetére

    Kérdés, mid van most, hogy a fogyasztás ne érje el egy 13100T szintjét...
    Nyilván ha van egy teljesítménykeret, aminél praktikusan nem szeretnéd, hogy a számítógéped többet fogyasszon, akkor olyan megoldás kell találni. Bizonyára nem lehetetlen, csak nem ismerem a mostani rendszered összes komponensét.
    Mindenesetre a HDR tartalmakat szerintem egy ma kapható, nem legalsóbb polcos VGA kártya képes megugrani. A fogyasztásukat nem ismerem, de szerintem nagyon nem lehet több 10-20Wnál, mert nincs neki direkt tápcsatija, mint a nagyobb teljesítményű társaiknak. (Amúgy meg szerintem nem ez a fogyasztás fogja a kasszátokat kiüríteni, mert egy PC ~100W körül fogyaszt, amikor használod, monitorostól, egy elektromos főzőlap meg ~1,2kW, ha működik. Ha több, akkor annyiszor több. Egy vasaló is, meg egy hajszárító is 1kW körüli fogyasztást képes produkálni. Persze, ha egész nap megy a gép, akkor számít az a 10W+ fogyasztás is, de lehet kisebb fogyasztású vasat is összerakni, ami képes HDR filmet lejátszani meg 10-20 böngészőlapot nyitvatartani.)

    Én nagyon nem hallottam, hogy kijött volna az AGPből újabb, de az én ismereteim nem naprakészek. Amikor ilyesmivel "foglalkoztam", akkor épp váltás volt PCI Expressre, amiből most épp az 5. generáció akar megjelenni.

    Az IGP az meg az a dolog, ami a processzoron belül van, és a megjelenítésért felel. Hogy azt az Intel vagy az AMD építi be, az kábé mindegy. Ez az integrált grafikus mag angol rövidítése, ahogy már fentebb is megemlítették.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák