Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz sb #38 üzenetére

    Egyértelműt nem találtam arról, hogy tudja e a HDR-t.
    Az opció a win-ben sötét. Lehet, hogy a lap nem tudja, annak még nem néztem utána. Csak nemrég olvastam, hogy az sem mindegy, hogy mit tettek rá.
    DP sajnos felejtős, a TV-n nincs ilyen bemenet.

    A cél az, hogy amikor az alap dolgok mennek (rendszer, torrent, védelem), akkor ne fogyasszon sokat. De, ha megnyitok egy alkalmazást, pl. chrome vagy elindítok egy videót, akkor ne is gondolkodjon. Az se jelentsen gondot, ha a chrome-ban nyitva van 20 oldal.
    Mondjuk ezek a dolgok most is működnek, csak nincs HDR.
    A HDR-re meg most azért ugrottam rá, mert a HDR-es filmek elég sötétek. Ha viszont HDR-be teszem a gépet, akkor a TV is átáll HDR-re. Ez így egyszerűbbnek tűnik, mint a TV-n babrálni a fényerőt vagy a menüpontokat. Az egér úgyis kéznél, nem úgy a távirányító.

    Szóval az alacsony fogyasztás akkor fontos, amikor nem használom a gépet, csak megy. A teljesítmény meg akkor, amikor használom a gépet. De fölöslegesen sokat akkor se fogyasszon. Ezért sem linux van rajta és ezért sem akarok bele VGA-t. Meg az megdobná az alap fogyasztást is.

    A kecske is jóllakjon, a káposzta is megmaradjon, nem egyszerű. Főleg, hogy ilyen tekintetben nincsenek konkrét adatok. A TDP-ből is csak következtetni lehet a fogyasztásra. De ez nem jelenti azt, hogy egy 65W TDP-s nem tud olyan keveset fogyasztani, mint egy 35W TDP-s. Csak utóbbi képes nagyobb teljesítményre is, ha az kell.

Új hozzászólás Aktív témák