Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sasos

    senior tag

    válasz prmcsk #3026 üzenetére

    Ez akkor lenne járható út, ha a rangok nem a hozzászólások szerint lennének súlyozva. 1605-napos regisztrációval, jó pár eladással és vétellel a hátam mögött (a régi és az új rendszerben egyaránt) biza újonc vagyok. Soha nem volt velem senkinek gondja üzlet kapcsán, és biza ha olyan hirdetésbe futok ahol segítséget kérnek, akkor próbálok is segíteni. Egészen egyszerűen nem beszélgetni járok ide. Így nagy valószínűséggel 2056-ban is még újonc leszek. Akkor én ne pontozzak? Tovább megyek: Ha én nem pontozhatok, és több vevője akad valakinek, akkor kinek fogja eladni? Annak akitől várhat cserébe pontot, vagy annak akitől nem? Ezzel a megoldással a nem beszélgetni járókat, és az új, de becsületes felhasználókat egyaránt büntetnénk.
    Akkor működhetne, ha a HA rangjai külön lennének választva a lapcsalád többi rangjától, és teljesen más szempont alapján osztaná őket a rendszer. Attól, hogy a mobil arénában 350 szer hozzászólok, nem leszek megbízhatóbb eladó, mint ahogy attól sem leszek link tag, hogy nem szoktam hozzászólogatni. (szerintem)

  • HuMarc

    addikt

    válasz prmcsk #3026 üzenetére

    Nem tudom, tudod-e, hogy eBay-en vannak csalók, akik összeszednek 1000 pozitív értékelést 1$-os termékekkel, majd meghirdetnek pl. egy jachtot, a gyanútlan vevő meg látva, hogy ez a vevő tele van pozitív értékelésekkel, kifizeti a pénzt, de terméket nem kap.

    Nem tudom, hogy miért jobb, hogy 5×1, vagy 5×0,2 módon adódnak össze a részpontok, az meg, hogy nem olvastál utána az értékelés mikéntjének, ne a Hardverapró hibája legyen már!

    A fenti OFF-os bekezdés mutatja, hogy "és a "csaló" szándékúnak is többet kellene dolgoznia, a kamu bizalomért." -nak sok értelme nem lenne, mert ugyanúgy megoldható. Csalók mindig lesznek.

    Nézz utána, hány olyan újonc, lelkes újonc, kvázi-tag van, akiknek több tíz, vagy több száz sikeres üzlete van, csak ugye egy piaci hsz a rangrendszerben 0,1 értékű, tehát a lelkes újonc ranghoz eleve kell 500 piaci hsz (és a piaci hozzászólások általában kimerülnek abban, hogy egy-egy felmerülő kérdésre válaszolsz, vagy pedig pü-repü). És fordítva, párszáz szakmai hozzászólással (amit nem nehéz összehozni, ha valaki minden hírhez odakommentel valamit, amin legalább úgy tűnik, mintha nem hsz-gyűjtés lenne a célja), meg egy kis kivárással simán lehet valaki senior tag, és mégis lehet csaló. Szvsz inkább a Hardveraprónak külön rangrendszerre lenne szüksége, nem korlátozásokra.

    prmcsk (#3032): Azért egy év alatt Addiktnak lenni nem olyan nagy bravúr, és attól, hogy valaki aktív a fórumon, még nem fogja arra ... magát, hogy mekkora ász is ő :U Meg a hsz-gyűjtőket azért elég jól ki szokták szűrni a modik :K

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák