Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • spammer

    veterán

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Előre is leszögezem, nem értek igazán a linuxhoz, ezzel szeretnék ismerkedni.
    Felraktam az Ubuntut (Ubuntu.hu-ról letölve a legújabb), a helyzet a következő. Telepítettem egy külön vinyóra külön partícióra, nem ahol windows vista van. Addig lehúztam a Windowsos meghajtót (C), nehogy összevariáljon vmit, vagy letöröljön nekem vmit.

    Szóval Addig windows vinyó le, ubuntu install másik vinyóra, kész, utána windows vinyót vissza, de nem történik semmi. Bootnál annyit ír hogy GRUB és megáll..

    Se linux, se win, se választó képernyő. Csak akkor indul a rendszer ha berakom az install cd-t és arról bootolok, akkor vagy windowst indíthatom vagy az ubuntu live cd-t.

    Kérdés: hogy tudnám megoldani hogy legyen bootolásnál választó képernyő és alapjáraton a windowst indítsa (vagy pedig az ubuntut vinyóról cd nélkül persze)?

    Köszi előre is a segítséget.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Update: Újraraktam az egészet (úgy h a rendszervinyó is rá volt dugva), ua a hiba, bootnál kiírja h GRUB és megáll, sehova tovább..

    Windows Vista a C: meghajtón (első vinyó)
    Ubuntu a D: meghajtón (második vinyó)

    De Windows is csak akkor indul, ha Ubuntu CD alól választom ki, nagyon nem jó ez így :(

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Sianis #1021 üzenetére

    Nem Vistas, hanem az Ubuntu CD-ről, csak akkor indul el egyáltalán akármi is.

    Szóval megvolt az install (külön winyó, a d: meghajtó, egy része NTFS, emellett az Ubuntu kapott 9GB + 1 GB swapet), szóval install lement, kérte h vegyem ki a lemezt, restart stb..

    Aztán indul a gép, kiírja az adatokat stb., és ott alulra kiír annyit hogy GRUB. Kész, semmi mást, akármit nyomok, nem is reagál. Nem megy tovább, nincs se választóképernyő, se rendszer nem töltődik, semmi.

    A másik vinyó ugye a C:, azon van a Vista, furcsálom is, mint írtam, próbáltam már úgy is h le volt húzva, úgy is hogy nem, eredmény ua.

    Ha berakom az Ubuntu CD-t, akkor bootol, bejön h Start or Install Ubuntu stb.. És utolsóként hogy Elsődleges vinyóról rendszerindítás, ha arra nyomok, akkor bejön a Vista, de csak akkor..

    Szóval Ubuntu CD nélkül el sem indul semmi, csak egy GRUBot ír ki és megáll.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    (Bocsánat az új postért, már nem enged szerkeszteni)

    Lehúztam a D: meghajtót, tehát az Ubuntus vinyót, így megy a Vista jól, tehát valszeg ott lesz a gond, hogy ha be van kötve a D meghajtó akkor az Ubuntu miatt azt látja elsődlegesnek és a GRUB hibázik valahol.. :F

    Most vagy a Grubot kéne fixálni (csak foglalmam sincs mi a hiba) vagy megoldani, hogy a Vista Bootmanager (Easy BCD)-ben beállítva ''Vistas választóképernyő'' legyen..

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Nos, mivel nem sikerült a gépen elindítanom, így feldobtam laptopra, ezen úgy néz ki hogy megy, boot/grub/menu.lst -nek chmod 777-et adtam (ez jó?), így sikerült beállítanom a sorrendet hogy Vistat bootoljon először.

    A kérdésem már csak (egyelőre :) ) annyi lenne, hogy hogy lehetne kikapcsolni, hogy ubuntu bejelentkezéskor ne kérje a user/pass-t ? A gépet csak én használom, így nekem csak felesleges az állandó user/pass beirogatása loginnál..

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz GD #1028 üzenetére

    De vak vagyok, pedig nézem ott is :D Lehet h pihenni kéne. Mindenesetre köszi :)

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Igen, a menu.lst -ben a Vista az 5. lett, (illetve 6., de 0-val kezdődik a sor), és a default lett átírva 0-ról 5-re. :)

    Azért adtam 777-et, mert hiába jelentkeztem be rootként a terminalba, utána sem tudtam menteni a változásokat. Lehet hogy valamit rosszul csináltam :-/

    777-tel is rákérdezett, hogy biztos menteni akarom e tutira, merthogy izé meg hozé :)

    DE miután szerkesztettem, visszaállíthatom a chmodot és akkor gondolom nem lehet később se baj, viszont akkor már csak azt szeretném kérdezni, hogy mi az alapértelmezett chmod ? (milyen szám?)

    Illetve ha már írok, akkor megkérdezem azt is :D , hogy vajon miért nem megy a Beryl. ubuntu.hu -n van egy rövid leírás, az alapján megcsináltam, ellenőríztem hogy megy e a 3D gyorsítás, nem ment, akkor szedtem le drivert a videokártyájához (laptopban Radeon X1100), utána azt írta hogy 3D oké. Synapticban leszedtem a szükséges cuccokat: Beryl,Beryl-manager,Emerad themes meg ami még kellett neki.

    Beryl managerben hiába állítom MetaCityről Berylre, visszaáll. (Nem is változik semmi 1 pillantra sem). Compizra állítva megmarad, viszont nem látok semmi változást. Emerald témáknál látom ott a sok témát, de hogy lehet őket applikálni? Lehet h a Beryl nem is megy ezzel a laptop Radeonnal?

    Beállítások->Asztali effekteknél azt írja, hogy nem elérhető a Composite csomag. Olvastam, hogy a xorg.conf -ban kellene a Compositot Enabledre. Próbáltam, de akkor is ezt írta ki. Írtam Enabledet, 1-et, akkor is. Alapból 0.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Noddy #1033 üzenetére

    Automatix felrakva, de a driversnél csak Nvidia van (meg Lightscribe, meg NDISWrapper).. Radeon nincs.

    Találtam egy ilyet:

    sudo apt-get install xorg-driver-fglrx

    Lefutott, és azt mondta h már a legfrissebb van. De a vidkártya a korlátozott meghajtók között van, és kipiálva működik, de úgylátszik mégsem jó, mert korlátozott és a Composite sem megy, Beryl se.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Envy-t felraktam, rakott fel drivert, megírta a xorg.conf filet, de nem használt, Beryl Akkor sem megy. :(

    Gugliztam, próbálgattam megoldásokat, de nem megy sajnos.

    Mostmár azt írta a Beállítások->Asztali effekteknél, hogy nem engedélyezhetők.

    Nem értem én ezt, driver van, 3D gyorsítás van (ellenőríztem), Beryl Manager elindul, De nem lehet rá váltani, visszaugrik MetaCityre.

    Ha terminálba beírom hogy beryl, akkor kiírja hogy:

    Checking for non power of two textures support: failed

    (előtte minden jó, mindenre passed)

    Utánakerestem, találtam ilyet hibát, és másnál elvileg ment a xorg.conf piszkálásával, de nálam nem :(( Nem szereti ezt a Radeont.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    No, asztali effektek már bekapcsolhatók (találtam egy leírást így XGL sessionbe sikerült megcsinálni), viszont ha Berylre állítom, nincs ablakeret, meg bezárógomb stb.
    Erről is olvastam már nem 1 megoldást (xorg.conf fileba beírás, beryl haladó beállítások-renderelés-másolás), indítottam újra ablakkezelőt, dokorációt, nyomtam Ctrl+Alt+Backspace-t, de a keretek akkor sem jönnek elő :-/

    Most itt vagyok megint, hogy nem akarnak előjönni a keretek Beryl alatt :S

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Tegnap este sikerült elconfigolni az xorg.confot (driver helyén az fglrx helyett radeon-t írtam, mert egy leírás szerint ez is kell a berylhez). Aztán nem volt képernyő, hibaüzenet az X server elindításánál, mutatta hol a hiba., Grafikus felület nincs, így parancsorból root vagyok, beírtam hogy: nano /etc/X11/xorg.conf ,visszaírtam fglrx-re, akkor is hiba. Visszaírtam ati-ra, akkor is hiba, csak mostmár mást kifogásol Serverflag nem jó stb..Akkor # jellel kikommenteztem, akkor következő rebootnál már a DRI bejegyzésre panaszkodik.

    Backupot külön nem csináltam, próbáltam a reconfiguret, de én nem tudom teljesen pontosan belőni, azért végigcsináltam, viszont fekete képernyő fogad boot után, semmi más.

    Van lehetőség hogy recovery módban konzolból a xorg.confot auto configolja megfelelően a géphez ? (pl. netről)

    Vagy cd be, format és rakom fel újra :F

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz ngabor2 #1055 üzenetére

    Igen, azt csináltam, de az kézzel kiválasztosdi, bár végigcsináltam, nem lett jó, úh újra raktam az egészet..

    De a Berylt ezen a laptop Radeon X1100-ason sehogy se tudom életre kelteni.. Leírások alapján már végigpróbáltam mindent, jelengleg ott tartok leírás alapján csináltam egy külön Xgl sessiont, azzal jövök be, így az asztali effektek után van kocka meg hullámzó ablak (de ez a 2 gondolom a composite ami eddig nem ment), de ablak keretek nincsenek, és a beryl sem akar csinálni semmit, hiába van elindítva a manager..

    szerk: illetve ablak sarkok megjelennek, de a ''csík'' (title bar), bezáró gomb stb nem.



    [Szerkesztve]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz tzs84 #1060 üzenetére

    Egy fórum leírása alapján ehhez a kártyához beállítottam a gnome.conf-ban hogy az xgl-lel induljon el alapból.

    és ez indul automatikusan még a munkameneteknél:

    beryl-xgl & sleep 5; emerald

    Rebootoltam, rendszer bejön, ablak hullámzik, asztali effektekkel még a kocka is forog.

    De semmiféle beryl effekt nem megy, ezért gondolom hogy a beryl nem műxik mégsem, és a kockát is a composite csinálja.

    Beryl managerben ott van az emerald themes, de csak látom a témákat, applikálni nem tudom sehogy, se dupla katt, se ''beállítás'' gomb nincs.

    Beírtam most terminalba hogy emerald és a következőt dobta ki:

    emerald: Could not acquire decoration manager selection on screen 0 display '':1.
    0''


    Tehát akkor mégsem megy, hiába van beállítva h induljon automatikusan.

    Ennyit még életemben nem gugliztam, átrágtam már egy csomó fórumout (X1100-as kártyához is volt topic), de egyszerűen semmilyen módszerrel nem kel életre.

    Most akkor azt tudjuk h:
    *nem megy az emerald hiába van auto start
    *Hullámzó ablak és kocka van, de valószínűleg az asztali effektek bekapcsolása miatt (beryl nem műxik)
    *Ha ablakkezelő beryl és a dekorátor is a beryl (emerald), akkor nincsenek rendes ablak keretek,és gombok néha a sarkok látszanak.

    Kezdem feladni a dolgot :(


    [Szerkesztve]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz dr_strange #1065 üzenetére

    Nos, Ubuntuban a beállítások->asztali effekteknél van a ''hullámzó ablak'' (nemtom most pontosan mi a neve) és a ''munkaasztalok kockán legyenek'' opció. Ez a 2 be van pipálva és engedélyezve az asztali effektek. -> Composite csinálja ezt a 2 effektet.

    Beryl ikon van, manager elindul. Viszont, a Berylben van egy rakás effekt (pl. ablak bezáráshoz, minimize window, blur, dzsinn lámpa stb stb stb..) Hiába vannak kikipálva azok az opciók mind, semmi effekt nem jön elő. Pl. a minimize windowra hiába állítok be pl. elégést vagy akármit, csak simán leteszi tálcára. Ebből gondolom, hogy hiába van elindítva és hiába megy a manager, beryl mégsem működik.

    Ablakkeret ha GTK, akkor van normális ablak keret, gombok stb, de hirtelen megszűnik a hullámzás is.

    Ha emeraldra rakom, akkor nincsenek meg az ablakkeretek, gombok stb. Témákat is vált gondolom, csak nem látom, mivel nincsenek keretek, gombok (illetve néha a sarkok látszanak)

    Mostmár abszolút lövésem sincs h mit milyen sorrendben csináljak, hiába olvastam külföldi fórumokat, ATI wiki for linux, X1100 + Bery, ATI + Bery, már mindenféle topicot olvastam, configoltam stb., de nem működik.

    Természetesen minden frissítés fent van.

    Próbálkozzak meg a Kubuntuval (KDE), vagy tökmindegy, reménytelen? Esetleg valakinek tipp, hogy mit hogy, milyen sorrendben? :F



    [Szerkesztve]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Igen az is megvolt, most pár restart után (Xgl sessionbe belépve) már műxik pár effekt, zoom, átlátszóság stb.

    Csak azt nem tudom, hogy a Rain, Water, minimize stb miért nem mennek.. na mindegy, dolgozom rajta :)

    Viszont Emerald ablakkezelőként még mindig nem jó, mert nincsenek szegélyek..

    Meg kicsit jobban eszi a procit mint kellene szerintem :S

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Hát ezt nem hiszem el, most vhol vmi elbaszkurált a rendszer, mert pár billentyű másképp műkdöik.

    u helyett 4
    i heylett 5
    o helyett 6-ot ír, p-re kötőjelet ... Komolyan, már az idegbe kerget.. Billnél újra hozzáadtam a magyart, elsődleges stb, de nem jó. Érzékeli hogy magyar, mert ékezetes karakterek vannak, csak pár betű helyett meg mást ír...

    szerk: ''é'' betűre ''+'' jelet ír... :S

    Ilyenkor mi a franc van ? Reboot után is hibás... :( :(

    [Szerkesztve]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz spammer #1071 üzenetére

    Tárgytalan, a laptop Fn billentyű miatt szívtam, átkapcsolt pár billt az F11 (NumLk funckció is)

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Letöltöttem az ATI X200-as drivert (Radeon X1100 laptop videókártya), .run formátum, terminalból sikerült telepíteni, utána aticonfig --initial, aztán Ctrl+ALT+Backspace után összevissza krix krax képernyővel jött be.. Mondom fasza, csinálhatom megint konzolból a driver install, aztán egy újraindítás után mégis ''normális'' lett a rendszer (*kopp-kopp* - lekopogom).

    No a lényeg: Catalyst Control Centert berakta menübe, de hiába nyomok rá, nem csinál semmit. Terminálból lehet valahogy indítani ? Esetleg többféle paranccsal ? (mármint parancs és paraméterek).

    Csak mert kisüti a szemem a laptop monitor, és egy fényerő/kontraszt/gamma stb. szabályozás ráférne. (Laptop Fn billentyűje nem sokat ér a fényerőszabályozásra).

    Esetleg van vmi akármi más cucc, amivel tudnám a fényerő/kontraszt stb-t szabályozni?

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Sziasztok!

    Az utóbbi időben, rengeteg guglizás után sikerült életet lehelnem a Berylbe, X1100-as típusú Radeon kártyán. Hátha valakinek hasonlója van (pl. Acer laptop), leírom röviden:

    Tehát a gép: Acer Aspire 3103 NWLMI (Ati Radeon X1100)

    XGL session -t lehet készíteni, erről sok találat van googleben, a lényeg hogy alapértelmezetté tehető.

    Tehát, ugye a hiba a következő volt nálam: Beryl manager ment, de az effektek nem működtek, emerald témáknak nem voltak ablak keretei. Millió megoldást kipróbáltam, xorg.conf-ban is minden jó volt, mégsem ment.

    Ma bukkantam rá a megoldásra: nem a legújabb (0.2.1 -as asszem) Berylt kell felrakni, hanem a 0.2-es coret! Ezt a synapticból meg lehet csinálni hogy rákeresel hogy berly-core , a legfrissebbet listázza ki, de fent a ''Csomag'' menüben vagy olyan menüpont hogy ''Verzió kényszerítése''. Ott kiválsztod hogy a 0.2-es core-t tegye fel és kész is. Természetesen mellé fel kell még rakni a következőket: beryl-manager, emerald, emerald-themes. Esetleg még annyi, hogy ha nem megy, állítsd be ezeket, ha nem ezek lennének:
    beryl-manager jobb klikk (piros ikon)
    ablakezelő: beryl
    haladó beryl beállítások -> renderelési út: másolás
    xorg.conf-ban a Screen Sectionben a DefaultDepth 24 legyen.
    Extension Sectionben pedig a Composite Disabled legyen. (ezt elvileg a driver beállítja magától)

    Telepítés után már működnie is kell, esetleg egy X server újraindítás (Ctrl-Alt-Backspace) vagy max egy restart kell neki.

    Sajnos a Direct Rendering-re: No , erre sajnos még nem tudok megfelelő megoldást.

    Mondom még1x: ezt csak azért írtam le, mert lehet hogy másnak hasonló laptopja vagy videókártyája van, és azon így megy. Természetesen másnak, más gépen működhet a legfrissebb verzió, de nekem nem ment.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Ha én most rendelni szeretnék Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu cd-t, akár mindegyikből többet a shipit.ubuntu.com -ról, akkor 100% hogy nem megy rá semmilyen vám vagy postaköltség vagy akármi ? Mert szerintem rendelnék meg lehet hogy adnék tovább 1-2 ismerősnek.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Sziasztok!

    Tudja valaki, hogy Feistyben a login splash-t hogy lehet kikapcsolni? (Amikor kis ikonokkal mutatja a betöltődő programokat login után) Edgy-ben a session optionsben volt egy ''show splash screen on login'' chechbox, de feistyben nincs. Átnéztem már a menüpontokat, de nem találtam :S

    [Szerkesztve]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Azt tudja vki, hogy hogyan lehetne a parancsikon alól a szöveget törölni? Tehát hogy az asztalon lévő ikonok alatt ne legyen felirat. Párat sikerült megoldani space-szel, meg az alap néhány (kuka stb) gconfból átírható, de pl. ha távoli kapcsolatnak csinálok, azét már nem tudom üressé tenni. Nincs erre vmi opció? Esetleg hogy gconfban megtalálhatók vhol az asztalra kitett ikonok beállításai (ismétlem: nem az alap ikonokról beszélek, tehát kuka, számítógép stb.. hanem amiket utólag adtam hozzá)

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Azt tudja valaki, hogy ha pl. van a desktopon 1 parancsikon, akkor azt hogy tudom pl. az egyik menüpont alá beszúrni? Konkrétan arról van szó, hogy raktam fel egy poker játékot, ikont csinált automatice, de a menüben a a játékok alatt nem jelenik meg. Oda be lehet valahogy szúrni? Próbáltam az ikon drag & dropolni de nem megy.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz ngabor2 #1216 üzenetére

    Gnome. Az ikon kint van az asztalon, a menu kv-tara melyik pontosan? :)

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Brutforsz #1219 üzenetére

    Sajnos nincs ilyen nálam hogy ''Főmenü'' (a beállítások menüpont alatt). Jobb klikk - menük szerkesztése, megnéztem ott is (itt új elemet nem tudok felvenni, nincs gomb), hogy nincs e kihagyva (nem e kell bepipálni), de egyáltalán nincs ilyen menüpont nálam. Olyan van, hogy menük és eszköztárak, de az más, ott semmi ilyesmit nem lehet beállítani.

    Találtam egy kvtárt itt: /usr/share/gnome/apps ide bemásolva az ikont, bekerül a Főmenübe, de még mindig nem tudom átrakni pl. a ''Játékok'' almenübe. A játékok vagy más egyéb almenüpontok kvtárait nem találtam sehol, home-on és usr/local és share-eket is átnéztem (.gnome és gnome2 stb. kvtárakat is), de nem bukkantam rá, lehet h rossz helyen keresem ezek szerint :F

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Brutforsz #1222 üzenetére

    Nálam ilyen:

    [link]
    [link]

    Ubuntu 7.04 Feisty

    Ha nálad is ugyanaz a rendszer, akkor érdekes :)

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Brutforsz #1227 üzenetére

    Köszönöm, valóban az Alacarte volt a megoldás ;)

    Azért remélem ez a lehetőság a köv. Ubuntu verzióban alapból benne lesz. (Legalábbis illene :) )

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Ja elfelejtettem, egy másik problémám:

    A felfüggesztés (sleep mód - suspend to ram) nem működik, úgy értve, hogy elmegy aludni, le is áll a laptop, ha 1 gombot nyomok, szépen elindul (hallani a hangján), de kép nincs. LCD fényerőt az Fn billentyűkkel tudom szabályozni, csak vmiért a kép nem jön vissza, csak nagy sötétség. Gugliztam, de nem nagyon találtam megoldást, kpowersave nevű cuccot leszedtem, azzal is ugyanez a hiba. Így mindig ki kell kapcsolnom sleep mód helyett :(

    Másnál nem fordult elő ilyen hiba?

    Acer 3103 NWLMI típusú laptopról van szó.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz spammer #1229 üzenetére

    Na, sikerült egy megoldást találnom. Azért leírom, hátha vkinek van még ilyen gépe/gondja..
    Acer Aspire 3103 NWLMI, Ati Radeon X1100, 512 RAM

    A következő cucossal megy a sleep :) Terminálba:
    sudo apt-get install uswsusp

    Suspend wiki http://en.opensuse.org/S2ram (elvileg ugyanaz a 2, csak más néven :F )
    Miután települt, terminálból a következő paranccsal kb 3 mp alatt le is lövi a laptopot:
    sudo s2ram -f -p -m

    További paraméterek a fenti linken lévő wikiben, nekem ezekkel a paraméterekkel ment jól.
    Kényelmesebbé tehető, ha csinálunk neki ikont az asztalra, vagy akár az Alacarte nevű szerkesztővel menübe is rakhatjuk.
    A parancsikonnál a ''futtatás terminálban'' opciót válasszuk, a parancs pedig a már fentebb is említett sudo s2ram -f -p -m

    Még nem tudtam tesztelni azt, hogy minden rendben van e, ha huzamosabb ideig sleepben marad, de elvileg nem lehet gond.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Kendek #25735 üzenetére

    Ctrl + F5 :F

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Na én is felraktam, és mivel linuxban kezdő vagyok lenne is kérdésem:

    Routeren kábellel jön a net, de wirelessből semmit nem lát. Elvileg a Broadcom drivert észlelte, aktiváltam is, zöld a "lámpa" de a wifi hálózatokat nem érzékeli, mintha nem is lenne semmi. Csak egy piros felkiáltójel van a wifi ikonon. Pedig engedélyezve van minden (wireless is pipálva) Honnan tudnék leszedni vmi drivert, vagy mit keressek? Gugliztam de csak ilyen parancssoros cuccokat találtam, és mint mondtam nem vagyok linux mágus :B

    A másik, hogy a bootolásnál a windows 7 a lista aljára került, nekem még az lesz az elsődleges OS (ezzel csak ismerkedek még), így azt szeretném első helyre tenni és hogy ne kelljen rányomni, hanem x másodpercen belül bootoljon be.

    Ezekben kérnék segítséget! Köszi előre is!

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz ngabor2 #25963 üzenetére

    Hello!

    Jó h mondod a Firefoxot, nekem például nem olyanok a betűtípusok a weboldalakon (ffox), mint windows alatt. Pedig mscorefonts csomagot (vagy mit) is telepítettem, de akkor sem olyan, mint win alatt.

    Hogy/hol lehetne beállítani ezt?

    Köszi bárkinek, aki válaszol!

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Tegnap óta meghülyült az Ubuntu és nem megy a wifi. 1-2 napig nem volt semmi gond, egyszer csak bootolás után meghülyült.. Látja a routert, de egyfolytában csak villog a wifi ikon, mintha csatlakozna, de nem nem tud csatlakozni. Routert sem tudom elérni.

    Pedig listában ott van a router, jelszó is okés, de nem csatlakozik fel..

    Mit lehetne vele kezdeni, valami terminálos bűvészkedés esetleg?

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Kendek #26098 üzenetére

    Laptop wifi (Broadcom). Az a baj, hogy ha beszarik, akkor mindig kábelezni kell, hogy le tudjak szedni vmi drivert vagy vmit hozzá, így elég gáz :(

    Pedig tetszene, de nem tudom mi baja lett.

    A sleep módot már nem is említem, mikor felébresztem a gépet összevissza villog a kép, meg szétesik meg stb. Így még mindig nem lesz használható a rendszer. :(

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Nem tud valaki valami megoldást a suspend-re? Laptopomon (acer 3103) nem működik, ébresztés után a képernyő összevissza villog meg szétesik. Hibernálás le sem kapcsolja..
    Próbáltam uswsusp-pal, de azzal sem ment a Lucid, pedig anno még a 7-es ubuntuval ment asszem..

    A másik, hogy az fglrx driver feltettem, megjelent menüben a catalyst control center, de azt írta, nincs ATI graphics driver telepítve.. Leszedtem legfrissebb ATI drivert (.run) felraktam, de akkor is azt írta, hogy nincs driver telepítve. Synaptics alól nyomtam egy remove-ot az fglrx-nek, de nem tudta letörölni és most ott van brokenként.. Se újrarakni nem engedi, sem törölni, sem upgradelni mert vmi hiábal elszáll (nem emlékszem pontosan a hibára, és most win alól írok, de vmi E:\var\cache vagy vmi hasonlót írt ki)..

    Live CD-ről nem lehet újratelepítés nélkül visszaállítani a rendszerfileokat, alap drivereket stb., anélkül hogy újraraknám az egészet?

    Szeretném már használni a rendszert, de állandóan elcsesződik valami :(

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Kendek #26287 üzenetére

    Köszi, ez volt a megoldás :R Illetve előbb fel kellett telepítenem újra, hogy minden a helyén legyen és úgy tudja letörölni, de utána ment az uninstall :C

    Most már csak a suspendet (sleep) kellene megoldanom :DDD

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz David75 #26288 üzenetére

    Nekem a routerben kellett a channel mode-ot átállítani (6-ról 7-re)

    Esetleg tegyél próbát a windows wireless driverrel, ha nincs fent. De csak egy tipp, nem tudom nálad milyen wireless chip van: [link]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    No, végigpróbáltam az s2ram összes megoldását [link] , és nem működik a suspend, állandóan szétesik a kép ébresztés után, vagy éppen semmi sem látszik.. Hiába minden paraméter :(

    Viszont a gép felébred, wifi is aktiválódik meg minden, csak a kép a bajos.. Videókártya driver a gyanúm.. Esetleg más tipp? Guglizok már órák óta, de hiába :W

    Tudna valaki olyan scriptet írni, hogy s2ram -ot futtatva ébresztés után újra betöltse a videókártya drivert, vagy valamit, amitől helyre állhat a kép?

    Gép: acer 3100 (3103nwlmi) laptop, Radeon X1100 videókártya, alap driver ami a luciddal települt, és a fent említett s2ram (uswsusp), amivel altatom a gépet.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Major Major #26319 üzenetére

    A /etc/pm/config.d könyvtár nálam üres, elvileg semmit nem állítottam, legalábbis nem tudok róla :)

    sudo pm-suspend-hybrid --quirk-radeon-off

    ezt megpróbáltam ,meg még párat, ami a helpben van, mindegyiknél szétesik a kép.. egyszerűen nem jövök rá mi a franc baja van, megdöglik a videó driver ébresztésnél.. :W

    Azért még megpróbálom a maradékot ami a helpben van, de nem sok reményt fűzök hozzá. :(

    Az a baj, hogy nem igazán vagyok otthon a linuxban, próbálnám tanulgatni, de nem hagyja magát :) Régebben már volt egy próbám az Ubuntuval, akkor sok minden nem működött, most a Lucid már egész jó, csak ez a suspend nem akar menni az Istennek sem..

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Major Major #26324 üzenetére

    Megcsináltam azt a filet, beleírtam, amit írtál, sleep_module-nál uswsusp-ot írtam, de ébredéskor így is villog a kép :(

    Megnéztem a /var/log/pm-suspend.log -ot, nagyon hosszú, de ahogy látom, mindenhol success-t ír, például:

    Thu May 6 15:20:38 CEST 2010: Awake.
    Thu May 6 15:20:38 CEST 2010: Running hooks for resume
    /usr/lib/pm-utils/sleep.d/99video resume suspend_hybrid:success.
    /usr/lib/pm-utils/sleep.d/98video-quirk-db-handler resume suspend_hybrid:success.

    Ctrl+Alt+F1 elvileg natívban megy, elég picik a betűk, elvileg a laptop 1280x800-as felbontása.

    Most megpróbálom a GRUB-os dolgot..

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Egy kis segítség kellene :)

    Lucid alól gparteddel formatálva lett a win7-es partició ext4-re. Hogy lehet megoldani, hogy a felszabadult ext4-es particiót a meglévőhoz hozzáadja? Ubi installnál 10 GB-ot kapott és ehhez kellene az új ext4-es partíciót hozzácsatolni, hogy csak egy 1db partíció legyen egyben, az egész hely egyben legyen.

    Köszi előre is! ;)

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Siriusb #26433 üzenetére

    Nem találtunk a gpartedben hozzáadás lehetőséget, így nyomtunk egy friss installt, de nem baj, így legalább tuti nem lesz összekutyulva semmi, tiszta üres helyre ment.

    Azért köszi a segítséget!

    #26435: Köszi neked is!

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Felraktam a gsynaptics csomagot a touchpad miatt, de nem vált be.. Felraktam a gpointing-device-setting -et, ez kb. ua, mint az előző, egyikben sincs túl sok beállítási lehetőség. A windowsos verzióban vannak tap zone-ok, meg nálam van egy 4 irányú "D-pad" a touchpad gombjainál, de linuxon ezeket nem lehet állítani.. Terminálból viszont állítható hogy a touchpad sarkait gombnak érzékelje (pl. 3. egérgomb), a gond az, hogy reboot után elfelejti..

    Hogy lehetne csinálni egy olyan scriptet, ami a boot alatt vagy login előtt lefut és ezt a beállítást újra megadja a touchpad felé? (Terminálban a következő parancs: synclient LTCornerButton 2)

    Ha a 4 irányú D-pad is konfigolható lenne, az sem lenne rossz, itt egy kép, senkinek nincs ilyen? :DDD [link]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Kendek #26518 üzenetére

    Köszi, de sajnos nem működik :F

    Beírtam az rc.local -ban az exit 0 elé, de reboot után nem módosította az értéket.

    Utána gedit-tel csináltam egy filet, beleírtam ezt a sort, elmentettem /etc/rc2.d , jobb klikk permissions résznél kipipáltam az allow execute -ot, de ez sem módosította boot után..

    Mit csinálhattam rosszul?

    szerk: a parancs egyébként pontosan így van terminálban:

    synclient LTCornerButton=2 (az előbb elfelejtettem az egyenlőség jelet)

    És van még 1 kérdésem (csak hogy ne unatkozzatok :DDD): ha bootoláskor nincs bedugva az USB-s egér, akkor rendszerbetöltés után már hiába dugom be, áramot kap, de meg sem mozdul. Ez normális? Ha rendszerbetöltés előtt rá van dugva és úgy tölt be, akkor okés. Nehogy már egy usb-s egeret ne tudjon kezelni alapból :U

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Kendek #26521 üzenetére

    Az indítópultba beírva lefutott a parancs, köszi :R

    rc2-es megoldás nem ment, nem tudom miért, de a lényeg, hogy így megy :)

    (#26520) Nkboy: köszi neked is! :R

    Amúgy xorg.conf -om nem volt, ma csináltam egyet xorg -configur -ral, de nem töltötte ki jól, mert következő bootnál fekete képernyő fogadott :DDD Recovery módban töröltem is a xorg.conf-ot.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Feltettem a WINE-t, felraktam próbaképp a foobar2000-et hozzá. A feltelepített programokat miért nem rakja be az Applicatons/Wine menübe? Alapból ott van a Programs/Accessories -ben a notepad, de amit utólag teszek fel wine-nal azt nem rakja be. Be lehet rakni valahogy egyszerűen, vagy menu editorral kell megoldani?

    A másik, hogy elég rondák a wine-os betűk, nincs élsimítás, ezt mivel lehet megoldani?

    Bocs a sok kérdésért, guglizok, de ubuntuforums-on is elég régi témákat találok és hátha más megoldás is van már a Lucid alatt...

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz Major Major #26557 üzenetére

    Nem jelent meg, majd még megpróbálom más valamivel is, ha az sem, akkor max menu editorral megoldom :)

    winetricks -t köszi!

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz #16820480 #26583 üzenetére

    Jó ez a gnome-gmail-notifier , viszont ha rákattintok az új levélre, a böngésző a gmail login-nál megáll, nem léptet be.. Nálad beléptet böngésző a notifier-re kattintva?

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    Firefoxban nem lehet valahogy megoldani a kinetic scrollt? Remélem így hívják :F Arra gondolok, hogy a touchpad oldalán végighúzom az ujjam és a görgető sáv magától csúszik, amíg meg nem állíttom (azaz hozzá nem érek..). Windows alatt tök jól működik, de Ubuntu alatt firefoxban nincs ilyen. Van erre valami synclient parancs?

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz ntomka #26844 üzenetére

    Köszi a linket, az elementary nautilust sem ismertem, de így ezzel a cuccossal még jobb :C

    Ha tud még valaki ilyen extrákat, várom a linkeket ;)

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Aktív témák