Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fel

    addikt

    Sziasztok!

    Egy érdekes problémám van:
    Feltelepítettem a 7.10 Ubuntut. Alaplapomon amd chipset (integrált vga-val) van + külső vidkarim is ATi... A winchestereim SATA- AHCI üzemmódban működnek, 2 db van. Az egyik első partícióján XP van. A második HDD-re raktam fel az Ubuntut, egy 9GB-os ext3 (+ 1GB swap) partícióra.
    Porblémám az lenne, hogy telepítés befejezte után restartkor nem akar a linux betöltődni.. A telepített oprendszerek listájából kiválasztom a 7.10-et, elindul a betöltés (látom a "Starting up..." kiírást), majd eltűnik a kép (monitor bekapcsolt állapotban marad, csak fekete képet ad), viszont a winchesterről tölt a rendszer, majd megáll. - mindez a külső vga-val (hd2900pro)-
    Integrált vga (X1200) melett a dolog annyiban jobb, h a kép nem tűnik el betöltés alatt, így látom, h akkor áll meg mikor ehhez a részhez ér:
    *Running local boot scripts (/etc/rc.local)
    Ezután Ctrl+Alt+Del -re: *Stopping Gnome Display Manager... majd restart.

    A csavar az egészben, még az, h egyszer (egyetlen egy alkalommal!), a külső vga-val sikerült betöltődnie a rendszernek, de azóta soha.. újratelepítés után sem. Hiába várok percekig nem történik semmi.
    Tapasztalt már vki hasonlót? Lehet gyógyítani? Telepítési hiba, vagy inkább az ati vga-val nem fér össze?
    Válaszokat előre is köszönöm!

  • Fel

    addikt

    válasz doc #2848 üzenetére

    Rápróbáltam mindkét variációra, de nem használt.
    Egyébként nem érdekelne a dolog, ha az az egyzeri elindulás nem lett volna, ha egyszerűen tudnám, hogy nem fér össze a rendszeremmel.
    7.04-el ez volt... telepítés végén fatális hiba és kész, nem is vettem elő többször. Most, hogy megjelent a 7.10, gondoltam kipróbálom ezt, erre ez van... Ha nem oldódik meg a dolog akkor várok a köv verzióra.. az majd hátha...
    Köszönöm a tippet!

Aktív témák