Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    Sziasztok!
    Az Atom Club fórumba már leírtam, mert hardverileg talán oda tartozik, de lehet itt előbb kapok segítséget, mert igazából szoftveres problémám van úgy érzem.

    Előzményként annyit, hogy aktívan részt vettem a WL500gP routeres fórumban, van egy erősen átalakított eszközöm, amivel idáig a netet osztottam eddig, illetve futott rajta webszerver(lighttpd),samba,mySQL,PhpMyadmin,rTorrent...stb.

    Bejött a DIGI, és a 80Mbit/s-ból a router csak max 60-66Mbit/s-ot tud átvinni vezetékesen, illetve a hdd USB-n való csatlakozása miatt a fájlok elérése is karcsú enyhén szólva..

    Gondoltam beújítok, és vettem egy ATOM-os lapot, amely szinte egy cseppet sem fogyaszt többet, de reményeim szerint a gigabites portnak és a SATA csatlakozásnak köszönhetően egy viszonylag gyors eszközt tudnék összerakni, ugyanezekkel a szolgáltatásokkal.

    Azt bevallom, hogy a router tuningja során találkoztam elöször linuxal, és ott is főként tutorialokból összeollózva lehetett felépíteni a jelenleg is stabilan futó rendszert, de muszáj volt egy-két dolgot megérteni, mert a firmware és a csomagok folyamatosan változtak, és muszáj volt belenyúlni, hogy továbbra is működjön.

    Ennek ellenére célszoftvereket és suse...stb.-t kipróbálva arra jutottam, hogy az ubuntu server az én OS-em, de elakadtam sajnos..

    Szóval kezdtem ott, hogy Ubuntu server telepítése.( a leírás 8.10-ről szól, de nyilván a legújabb 9.10est raktam fel.)Tök jó, minden futott elsőre, felraktam hozzá a webmint is egy másik leírásból , bár egyelőre nem használom.. (a leírásban szereplő grafikus felületet serverként nem láttam értelmét felrakni, ezért az nincs fent.)

    Aztán találtam egy nagyon jónak tűnő leírást, ahol pont azt írják le, hogy hogyan lehet a hálózatot "összelőni" úgy, hogy az egyik hálókártya WAN port a Másik LAN port, és a Wifi pedig kezeli a klienseket DHCP-vel oszt IP-t...stb.Azaz csináljunk AccesPoint-ot..
    Neki is álltam, csak egyelőre a laptopomból "kivadászott" Intel PRO

    3945abg kártyát tudtam beletenni. Kliensként tudtam is csatlakozni.
    Nos míg ugyanennek

    az említett weboldalnak egy másik lapja azt írja, hogy ez a kártya

    alakalmas Master (AP) módban üzemelni, mégpedig "open-source iwlwifi

    drivers"-el, ez sajnos úgynéz ki, nem igaz :O és a kártya max ad-hoc

    üzemmódban működhetne.

    Sebaj gondoltam, és kivettem a laptopomból az új BCM 4321-es

    chipsettel rendelkező broadcom kártyát. Ennek alkalmasnak kellene

    lennie a Master módra minden eddig talált weboldal szerint.(illetve az asus

    wl500w-ben is ilyen chip van és abban is master-ben működik.
    Viszont az intel kártyával ellenben ezt nem telepítette fel az Ubuntu

    telepítője. (Gondoltam új hardver->friss OS, ezért teljesen újrararaktam az

    egészet) Így sem talál wifi eszközt..
    Rengeteget keresgéltem, és próbáltam már

    ez alapján

    ndiswrapper-rel drivert mahinálni hozzá, meg még jó pár módon, de nem

    sikerült.
    Annyit látok, hogy a
    lshw -C network kimenete mutatja a kártya jelenlétét a hardverben, de

    azt írja elvileg hogy nincs illesztőprogram hozzá:

    *-network
    description: Ethernet interface
    product: RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller
    vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
    physical id: 0
    bus info: pci@0000:01:00.0
    logical name: eth0
    version: 03
    serial: 00:1c:c0:e7:d2:1b
    size: 100MB/s
    capacity: 1GB/s
    width: 64 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: pm msi pciexpress msix vpd bus_master cap_list rom

    ethernet physical tp mii 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd 1000bt 1000bt-fd

    autonegotiation
    configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=r8169

    driverversion=2.3LK-NAPI duplex=full ip=192.168.1.91 latency=0 link=yes

    multicast=yes port=MII speed=100MB/s
    resources: irq:28 ioport:e000(size=256)

    memory:ffd04000-ffd04fff(prefetchable)

    memory:ffd00000-ffd03fff(prefetchable)

    memory:dfd00000-dfd1ffff(prefetchable)
    *-network UNCLAIMED
    description: Network controller
    product: BCM4328 802.11a/b/g/n
    vendor: Broadcom Corporation
    physical id: 0
    bus info: pci@0000:02:00.0
    version: 03
    width: 64 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: pm msi pciexpress cap_list
    configuration: latency=0
    resources: memory:dfc00000-dfc03fff

    memory:ffc00000-ffcfffff(prefetchable)
    *-network DISABLED
    description: Ethernet interface
    product: RTL-8139/8139C/8139C+
    vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
    physical id: 0
    bus info: pci@0000:05:00.0
    logical name: eth1
    version: 10
    serial: 00:40:f4:c2:32:ab
    size: 10MB/s
    capacity: 100MB/s
    width: 32 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: pm bus_master cap_list ethernet physical tp mii 10bt

    10bt-fd 100bt 100bt-fd autonegotiation
    configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=8139too

    driverversion=0.9.28 duplex=half latency=32 link=no maxlatency=64 mingnt=32

    multicast=yes port=MII speed=10MB/s
    resources: irq:20 ioport:d000(size=256)

    memory:dfb00000-dfb000ff

    Ilyenek utalnak még arra, hogy nincs illesztőprogram:
    root@D945GSEJT:~# rmmod b43legacy
    ERROR: Module b43legacy does not exist in /proc/modules

    root@D945GSEJT:~# dmesg|grep -e b43 -e bcm43xx
    [ 4.002104] b43-pci-bridge 0000:02:00.0: PCI INT A -> GSI 17 (level, low)

    -> IRQ 17
    [ 4.002128] b43-pci-bridge 0000:02:00.0: setting latency timer to 64
    [ 997.676394] b43-pci-bridge 0000:02:00.0: PCI INT A disabled

    root@D945GSEJT:~# ndiswrapper -l
    bcmwl5 : invalid driver!

    Nos mivel több napja szívok, kénytelen vagyok megkérdezni, hogy van-e valaki

    olyan linuxos tudás birtokában, hogy segíteni tud, vagy ötlete van a

    megoldásról.. :F
    Én már agyhalott vagyok, folynak a betűk a képernyőn.. :((( :((( :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz dbius #19568 üzenetére

    Igen ez is egy érdekes dolog...
    Ezt fényképeztem, ez a kártya:

    Windowsban ennek is ismeri fel, de linuxban többen írták, hogy ezt "4328-nak hívják"..
    Azért ezt nem tudom hogy van, mert most valami vagy ez, vagy az..

    Szerk:
    Különben ha jól olvastam elvileg a 4328 dual band lenne 2,4GHz/5GHz, de ez nem dual-os..

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz dbius #19570 üzenetére

    Én ezt értem, meg el is fogadom, meg keresgéltem így is, de a szemednek már csak hiszel (meg nekem)!
    Ezt a fényképet ha megnézed a tulajdonságainál, fél órája, azaz most csináltam arról a kártyáról ami itt van az alaplapban az asztalon előttem..
    És azt is hidd el, hogy a win 4321-nek látja.
    Az okosok azt írták, hogy a chip ugyanaz, csak az egyikhez (4328) kétsávos rádiót raktak. Ettől még ugyanaz a két kártya.
    Hozzáteszem, hogy valójában lehet, hogy tényleg kétsávos ez a kártya, és lehet hogy a winfosok ismerik fel rosszul, de akkor a broadcom is félrenyomtatta a panelen is, mert ott is BCM94321MC van..
    Vagy amilyen üldözési mániám van, el tudom képzelni, hogy a kártya firmware-ében van tiltva az 5GHz, amit a Linux nem vesz figyelembe, és egyébként fizikailag tök egyforma a két verzió.

  • Laca 012

    őstag

    válasz dbius #19570 üzenetére

    Egyébként az lspci -vv kimenete ezt adja:

    02:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4328 802.11a/b/g/n (rev 03)
    Subsystem: Dell Device 000a
    Control: I/O- Mem+ BusMaster- SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
    Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
    Interrupt: pin A routed to IRQ 17
    Region 0: Memory at dfc00000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
    Region 2: Memory at ffc00000 (64-bit, prefetchable) [size=1M]
    Capabilities: [40] Power Management version 2
    Flags: PMEClk- DSI- D1+ D2+ AuxCurrent=0mA PME(D0-,D1-,D2-,D3hot+,D3cold+)
    Status: D0 PME-Enable- DSel=0 DScale=2 PME-
    Capabilities: [58] Vendor Specific Information <?>
    Capabilities: [e8] Message Signalled Interrupts: Mask- 64bit+ Queue=0/0 Enable-
    Address: 0000000000000000 Data: 0000
    Capabilities: [d0] Express (v1) Endpoint, MSI 00
    DevCap: MaxPayload 128 bytes, PhantFunc 0, Latency L0s <4us, L1 unlimited
    ExtTag+ AttnBtn- AttnInd- PwrInd- RBE+ FLReset-
    DevCtl: Report errors: Correctable- Non-Fatal- Fatal- Unsupported-
    RlxdOrd- ExtTag- PhantFunc- AuxPwr- NoSnoop-
    MaxPayload 128 bytes, MaxReadReq 128 bytes
    DevSta: CorrErr- UncorrErr- FatalErr- UnsuppReq- AuxPwr- TransPend-
    LnkCap: Port #0, Speed 2.5GT/s, Width x1, ASPM unknown, Latency L0 <4us, L1 <64us
    ClockPM- Suprise+ LLActRep- BwNot-
    LnkCtl: ASPM Disabled; RCB 64 bytes Disabled- Retrain- CommClk+
    ExtSynch- ClockPM- AutWidDis- BWInt- AutBWInt-
    LnkSta: Speed 2.5GT/s, Width x1, TrErr- Train- SlotClk+ DLActive- BWMgmt- ABWMgmt-
    Capabilities: [100] Advanced Error Reporting <?>
    Capabilities: [13c] Virtual Channel <?>
    Capabilities: [160] Device Serial Number xx-xx-xx-xx-xx-xx-xx-xx
    Capabilities: [16c] Power Budgeting <?>
    Kernel modules: ssb

    Ahogy elnéztem ugyanaz a driver is van mindkettőhöz, tehát tök mindegy melyikhez találok megoldást, menni fog..
    A harmadik linkeden egyébként azt néztem, hogy nem csak én botlottam ebbe a dologba:

  • Laca 012

    őstag

    válasz dbius #19570 üzenetére

    Ja! lehet nem klikkeltél a képre nagyításhoz a # 19569-es hsz-ban? Ott látszik a chipen a felirat..De a panelre is BCM94321MC-van írva..

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz dbius #19579 üzenetére

    Hát igen ez szép..Bár a broadcom-tól nem vártam mást, épp most van-volt egy igen érdekes eset az új Asus RT-N16 routerrel. Ott is elvileg a tesztpéldányok 4718-as CPU-val jöttek ki, most meg mindenkinek azt írja a linux, hogy 4716. Csak ha így lenne, az nem tartalmazhatna elvileg USB vezérlőt, meg nem 480MHz-es kellene hogy legyen, hanem 300MHz-es...stb.
    Szóval van kavarodás Broadcom téren az biztos..
    Most akkor mi lehet az igazság? ami rá van írva, vagy amit a linux mond?4321 vs.4328???

    Bár az igazság az, hogy ez sokadlagos kérdés nálam. Úgyis Atheros-os kártyát szeretnék majd bele, ez csak ideiglenes, hogy végre elinduljon mint router+server..
    És a fő problémám ez, hogy se az intel3945abg, se ez a 4321/4328 nem akar master módban menni! Ez utóbbi még más módban sem, bár most meg találtam egy fórumot, ahol azt írták, hogy az Új 9.10 karmicba nincs alapban wl :Y Egyik fórumtársunk súgott, hogy itt van hogyan kell feltenni. Nagyon szeretném szeretni ezt a linux dolgot, A notimra is ezt szeretnék, de ennyit szenvedni.... :O

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz Vladi #19590 üzenetére

    Én csak egyszerűen azt szeretném, hogy működjön, ha lehetséges master módban, és meg tudjam csinálni az atomos lapból a router+server-t ez alapján..

    Most odáig jutottam az egyik topictárs privis segítségei alapján, hogy elvileg működik, de master módot ez sem akarja.. Pedig a 43xx broadcom kártyákra már mindenhol azt írják, hogy tudja a master módot.. Pl. itt.

    Ezt csináltam a fórumostárs tanácsára:
    sudo apt-get install bcmwl-kernel-source
    aztán
    lsmod | grep wl
    dmesg
    itt megnézheted betöltötte-e
    ha nem akkor: (nem töltötte be)
    sudo modprobe -r b43 ssb wl
    sudo modprobe wl
    ifconfig

    erre:
    root@D945GSEJT:~# ifconfigeth0
    Link encap:Ethernet HWaddr 00:1c:c0:e7:d2:1b
    inet addr:192.168.1.91
    Bcast:192.168.1.255
    Mask:255.255.255.0
    inet6 addr: fe80::21c:c0ff:fee7:d21b/64
    Scope:Link
    UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500
    Metric:1
    RX packets:15165 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:7804 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:1000
    RX bytes:22326501 (22.3 MB)
    TX bytes:648860 (648.8 KB)
    Interrupt:28 Base address:0x6000lo
    Link encap:Local Loopback
    inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
    inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
    UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
    RX packets:258 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:258 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:0
    RX bytes:43457 (43.4 KB) TX bytes:43457 (43.4 KB)

    root@D945GSEJT:~# iwconfiglo
    no wireless extensions.eth0
    no wireless extensions.eth1
    no wireless extensions.eth2
    IEEE 802.11abgn ESSID:"" Nickname:""
    Mode:Managed Frequency:2.412 GHz Access Point: Not-Associated
    Bit Rate:14 Mb/s Tx-Power:32 dBm
    Retry min limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
    Power Managementmode:All packets received

    Mi az, hogy: Access Point: Not-Associated ?

    root@D945GSEJT:~# lsmod | grep wl
    wl 1272936 0
    lib80211 6432 2 lib80211_crypt_tkip,wl

    /etc/network/interfaces:
    ...
    auto eth2
    iface eth2 inet static
    address 192.168.2.1
    netmask 255.255.255.0
    wireless-essid SSID-D
    # wireless-key JELSZÓ
    wireless-mode master

    root@D945GSEJT:~# /etc/init.d/networking force-reload
    ...
    ...
    ...
    Error for wireless request "Set Mode" (8B06) : SET failed on device eth2 ; Invalid argument.

    Ugyan azt csinálja, mint az intel kártyával, ugyan az a hibaüzenet.. Tehát nem engedi a master módot...
    :O

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz Laca 012 #19595 üzenetére

    Szóval akkor senki nem tud abban segíteni, hogy ezt a "csináljunk routert atomos lapból Ubuntu server-rel " projectet hogyan tudnám valóraváltani?
    Kicsit idegesít, hogy hetek óta küzdök vele és nem működik. Nekem az is jó, ha valaki tudja, hogy melyik n-es dual-band wifikártyát vegyem meg hozzá, amit alapból ismer a 9.10, hogy ne kelljen kinlódni.
    Minden atheros chipes kártya tudja a master módot? Vegyek olyat?
    Vagy azzal is úgy járok majd mint a broadcomossal?(Hogy mindenhol azt írják, hogy tudnia kell a master módot is, közben meg minden hókusz-pókusz kellett még ahhoz is, hogy egyáltalán kliensként elinduljon úgy, mint ahogy alapból elsőre a "szutyok, semmirekellő, szabványonkívüli"-nek titulált intel kártya? Azért az legalább telepítés után azonnal indult, és kliensként csatlakozott-kommunikált!
    Vagy ebben a fórumban ne is várjak ilyen tanácsot, mert ez csak a grafikus felülettel telepített desktop ubuntu rendszerekről szól, és ne is reménykedjek? :F

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz róland #19638 üzenetére

    Azt próbáltad, hogy master módban megy-e?
    Mert eddig az intellel és a broadcommal is:

    intel:

    root@D945GSEJT:~# iwconfig wlan0 mode master
    Error for wireless request "Set Mode" (8B06) :
    SET failed on device wlan0 ; Invalid argument.

    Broadcom:

    root@D945GSEJT:~# iwconfig eth2 mode master
    Error for wireless request "Set Mode" (8B06) :
    SET failed on device eth2 ; Invalid argument.

    Tehát ha esetleg megnéznéd, hogy a tied tudja-e, megköszönném.

  • Laca 012

    őstag

    válasz róland #19641 üzenetére

    Ezen természetesen már igen. Ez a lap volt ami alpján 2 napot kinlódtam, hogy a 3945-ös intel kártyát iwlwifi-vel rábírjam a master módra, de nem segített..
    Aztán mivel ez az általad linkelt lap is és ez a lap is a broadcom 43xx-es kártyákat mind a master módban működők közé sorolja, azért cseréltem vissza a laptopba az intelt, az atomba pedig a broadcom-ot..
    Illetve azért, mert a wl-500gP routerben a BCM4318.as működik, viszont a WL500W-ben pedig ez a 4321-es chip-re épülő kártya van.
    Igaz ez mindkettő miniPCI és nem miniPCI express kártya.. Lehetséges lenne, hogy nem a chip számít, hanem a kártyán lennie kell még pár dolognak ahhoz, hogy működjön masterben? Azért ekkora batár nagy a WL500W-ben levő kártya? Pedig abban még nem is 2 sávos rádió van...

    felora:): Abban a kártyában milyen chip volt? n-es volt, vagy csak g-s?
    Én eredetileg az Atheros AR5BXB72 kártyáját néztem ki, ami az Apple Airport Extreme néven MAC-ekben is van, csak kicsit drága próbálkozás, mert itthon 14eFt-ért lehet kapni a kinti 20$-okkal szemben.. :W

  • Laca 012

    őstag

    válasz quby #19665 üzenetére

    Hú, na az jó lenne!! Időm az van rá, mert most pár napig úgyis csak tanulok..Ugyanis vizsgaidőszak van vagy mi..
    Az a kártya legalább már közel van szériában ahhoz amit venni szeretnék..
    Köszi előre is!

    (#19667) róland :
    Ez nem tudom mennyire jó, vagy nem, mert mint írtam, az Asus WL500W-ben pedig a BCM4321-es (4328) chip van, ami most az én lapomon is. És ott a routerben is master módban megy, ehhez képest itt még a kliens módért is meg kellett küzdeni.
    Másrészt az Atheros 2313 rádiója b/g -s, ami nekem nem jó, mert ugye nekem n-es wifi kell... Bár ha madwifiwel megy, az lehet jó jel, mert azzal általában mindegyik ATHEROS karit meg lehet hajtani..

  • Laca 012

    őstag

    Sziasztok!
    Partícionálási problémám lenne...
    Most épp egy 4GB-os pendrive-ra telepítenék egy 10.04 server-t, de HDD-s telepítésnél is ugyanez a szitu..
    Telepítéskor a kézi partícionálást választom.

    Létrehozok egy 512MB-os SWAP-ot,
    2GB-ot / alá boot zászlóval
    és a maradék 1,5GB-ot /home-nak.

    HDD-nél (500GB-os):
    512MB SWAP,
    5GB / boot,
    és a maradék a /home.

    Mindkét esetben a telepítés után ha kiadom a cfdisk parancsot, akkor a "végzetes hiba! A partíció az utolsó részleges cilinder után végződik" hibaüzenetet kapom..

    Mit ronthatok el?

    A Google nem túl beszédes sajnos.. :(

  • Laca 012

    őstag

    válasz Kendek #28886 üzenetére

    Na végülis először a gparted-del a laptopon megcsináltam a pendrive-on a javítást.
    Aztán a szervert pendrive-ról indítva megcsináltam ugyanígy az 500GB-os hdd-t is.
    Tettem grafikus felületet a pendrive-ra telepített server-re is, meg gparted-et és a "Round to cylinders" bepipálásával szépen átméretezte a partíciót úgy, hogy cilinderhatáron végződjön.
    Viszont az adatokba is belekarmolhatott valamiért, mert nem indul el a hdd-ről. A /home partícióját látja hibásnak..

    Helyre tudom még hozni, vagy újratelepítés??

    Ami még érdekes: A laptopon asztali 10.04 van és ott meg partíció átfedést ír a cfdisk.. :C
    De ez nem is érdekel..

  • Laca 012

    őstag

    válasz Kendek #28893 üzenetére

    Igen, ez a meglátásom, hogy a telepítőben a partícionálásnál elfelejtették a cilindervégződést figyelni, vagy legalább mint a gparted-nél a lehetőséget egy kijelöléssel lehetővé tenni...

    Az, hogy ez egyébként mennyire nagy hiba, azt nem tudom, mert már megy pár hónapja hibátlanul mind a server, mind az asztali verzió..
    Csak most volt Szerencsen júli 4-10-ig a Linuxakadémia (Linuxtábor) amin részt vettem.
    A géptermi gyakorlatokat próbáltam párhuzamosan az ottani gépen és távolról ssh-n az itthoni szerver/router atomos gépen is megcsinálni..
    Aztán ott használtuk a cfdisk-et (mert ugye szerveren mit keresne grafikus felület és Gparted ugye? Még az mc használatát is van aki lenézi.. ) és ott kapásból kijött ez a hiba ami miatt nem is tudtam az itthoni gépen folytatni, csak az ottanin... :W
    Végül is a gépekben levő egyetlen hdd ellenére logikai partíciókon "szimuláltuk" raid tömbök létrehozását, hibára állítását, leválasztását, cseréjét újra.. LVM használatát...stb.
    Aztán ezt próbálnám feleleveníteni, meg kideríteni, hogy miért volt rossz a sajátom...
    Az azért megnyugtató (egyfelől), hogy ezek szerint nem, vagy csak minimális mértékben "user error" a kérdés.. Másfelől idegesítő, hogy ilyen hiba van. Meg fogok próbálni egy régebbi 8.04 servert is szerintem, hogy ez már régi hiba-e, vagy csak az újban variáltak valamit az ext4 miatt pl... :F

  • Laca 012

    őstag

    Üdv!
    Mint már régebben is írtam, van egy Intel D945GSEJT atomos gépem amin Ubuntu 10.04 server fut.
    A gép router/ftp-web szerver..stb. szerepet tölt be..
    Az a problémám vele, hogy mostanában ha grafikus felületen belépek, megnyitok pl. egy böngészőt, akkor idővel legtöbbször lefagy az egész grafikus felület.(nem mindig, de kb 90%-ban)
    Van hogy használat közben, de van olyan is, hogy nem. Ha be van zárva minden ablak, akkor akár napokig nem fagy le, be tudok jelentkezni, látom az asztalt, mozog a kurzor...stb.és ilyenkor talán sosem fagyott még le.

    Viszont ha lefagy, az idő-dátum megáll, kurzor nem mozdul, billentyűzetre nem reagál.
    Úgy vettem észre, hogy leginkább akkor csinálja, ha megnyitok pl egy böngészőt, vagy dokumentumot és miután befejeztem a munkát nem is nyúlok hozzá, nem zárom be az ablakot.. ilyenkor az energiagazdálkodás sem lövi ki a képernyőt.
    Ennek ellenére osztja a netet, működik a webszerver a samba, és SSH-n is kapcsolódik.

    Kérdés az lenne, hogy a gép újraindítása nélkül konzolról újra tudom-e indítani valahogy a grafikus felületet? sudo gdm restart hatástalan...
    Sajnos eddig csak a reboot oldotta meg a problémát..
    Illetve van-e ötlet hogyan lehetne kideríteni, hogy mi okozza ezt?

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz Kendek #30350 üzenetére

    Beírtam.
    Hibaüzenetet nem dob, de a kijelzőn ugyanúgy ott van a beragadt kép, és nem reagál egérre-billentyűzetre.. (Még ctrl+alt+F1-re sem. Kizárólag kívülről érem el...) :F

  • Laca 012

    őstag

    válasz Kendek #30352 üzenetére

    Csak hálózatból SSH-n konkrétan a PuTTY-ból érem el parancssoros felületen.
    Ettől függetlenül minden szolgáltatást látok és elérek webes felületről (rTorrent/ruTorrent GUI, PhpMyadmin...stb) Megosztja a nyomtatót, elérem a HDD-ket...stb.

    Beléptem a /tmp könyvtárba:

    ls -l
    összesen 44
    -rw-r--r-- 1 root root 145 2010-09-06 08:12 dnsmasq.leases
    drwxr-xr-x 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:56 hsperfdata_laca
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:44 keyring-rylm8M
    drwx------ 2 root root 4096 2010-09-01 22:32 mc-root
    drwx------ 2 gdm gdm 4096 2010-09-05 08:44 orbit-gdm
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:59 orbit-laca
    srwxr-xr-x 1 laca laca 0 2010-09-05 08:59 OSL_PIPE_1000_SingleOfficeIPC_212daded31d8f48869ffbb5e8983552
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:44 pulse-M5VzwinMQkRq
    drwx------ 2 gdm gdm 4096 2010-09-05 08:44 pulse-PKdhtXMmr18n
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:44 ssh-uVaJG22959
    drwxr-xr-x 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:59 sv21h.tmp
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:44 virtual-laca.KpPJer

    Ctrl+Alt+Backspace sem működik, de még a numlock-capslock -ra sem világítanak a billentyűzet ledjei. Holott az egér optikája is működik, tehát a tápot megkapják.

    Először azt hittem, csak az USB-s eszközök haltak le, de a képernyőn tegnap 9:00 óta változatlan az idő és a dátum, illetve a hardver monitor diagrammjai is állnak...
    Már hetek óta csinálja, de eddig idő hiányában inkább újraindítottam inkább.
    Webes felületen van phpsysinfo is, ahol az uptime emelkedik, tehát a rendszeróra megy, a gép terhelése pedig 2,71 2,35 2,54..

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz Kendek #30354 üzenetére

    igen így már több file látszik:
    ls -Al /tmp
    összesen 68
    -rw-r--r-- 1 root root 145 2010-09-06 08:12 dnsmasq.leases
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:44 .esd-1000
    drwx------ 2 gdm gdm 4096 2010-09-05 08:44 .esd-119
    drwxr-xr-x 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:56 hsperfdata_laca
    drwxrwxrwt 2 root root 4096 2010-09-05 08:44 .ICE-unix
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:44 keyring-rylm8M
    drwx------ 2 root root 4096 2010-09-01 22:32 mc-root
    drwx------ 2 gdm gdm 4096 2010-09-05 08:44 orbit-gdm
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:59 orbit-laca
    srwxr-xr-x 1 laca laca 0 2010-09-05 08:59 OSL_PIPE_1000_SingleOfficeIPC_212daded31d8f48869ffbb5e8983552
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:44 pulse-M5VzwinMQkRq
    drwx------ 2 gdm gdm 4096 2010-09-05 08:44 pulse-PKdhtXMmr18n
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:44 ssh-uVaJG22959
    drwxr-xr-x 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:59 sv21h.tmp
    drwx------ 2 laca laca 4096 2010-09-05 08:44 virtual-laca.KpPJer
    drwxr-xr-x 2 root root 4096 2010-09-01 16:27 .winbindd
    -r--r--r-- 1 root root 11 2010-09-01 16:26 .X0-lock

    cat /tmp/.X0-lock
    1181

    Erre csak ennyit ír...

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz Laca 012 #30355 üzenetére

    sudo kill 1181 ??
    Vagy hogyan lövöm ki?

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz Kendek #30357 üzenetére

    Hát nem reagál.

    syslog-ban lesz valami szerinted, vagy hol keressem a hibát?
    Még újraindítás előtt lehet többet látok??

    Annyi., még van, hogy indításkor kiírja, hogy a rendszerpartíción kevés a hely (150MB), de gondolom ettől nem fagyhat meg... Úgyis be akarom izzítani a második 500GB-os HDD-t raid-ben, akkor majd megnövelem a / partíciót.

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz Laca 012 #30358 üzenetére

    Hát a tegnapi ominózus időszakban 2 üzenet van ami furcsa lehet:
    1:
    Sep 5 09:00:50 d945gsejt kernel: [318926.748078] TCP: Peer 85.66.209.223:11956/57963 unexpectedly shrunk window 2910795469:2910814894 (repaired)

    Ez az IP nem is én voltam, meg nem is a gép.. valaki próbálkozhat (Ercsi környékéről)???

    2:
    Sep 5 09:03:26 d945gsejt kernel: [319082.072671] INFO: task Xorg:1181 blocked for more than 120 seconds.
    Sep 5 09:03:26 d945gsejt kernel: [319082.072687] "echo 0 > /proc/sys/kernel/hung_task_timeout_secs" disables this message.
    Sep 5 09:03:26 d945gsejt kernel: [319082.072703] Xorg D 0002d484 0 1181 1072 0x00400004

    Ezen kívül a sensord dobálja a hibákat, mert nem létező hardverelemeknél nem létező fals értékeket mér. Lehet megpróbálom azt kikapcsolni...

  • Laca 012

    őstag

    Sziasztok ismét!

    Mint már írtam, egy intel ATOM-os lapból építettem egy kis fogyasztású NAS/ média-webszerver/router -t, amin UBUNTU Server 10.04.1 fut. A hálózati szolgáltatások már nagyon megbízhatóan és stabilan működnek, tehát ezt a szerepkörét ahogy szerettem volna, hibátlanul betölti. :C

    Volt régebben egy gnome fagyásos problémám, amit Kendek-kel próbáltunk megoldani. Végülis a probléma megszűnt már, mégpedig akkor, amikor a memtest-el vizsgálva hibátlannak tűnő 512mb-os modult 2GB-osra cseréltem. Ezek szerint csak kevés volt neki..

    A mostani problémám már megint egy kis fejlesztésből adódik.
    Szerettem volna hozzá egy mini érintős monitort, hogy később webes felületről tudjak szolgáltatásokat ki-be kapcsolni, rendszer-információkat, grafikonokat...stb-t jelezzen ki, illetve a skype-ot is tudjam vele használni, ha csak ez a gép van bekapcsolva.

    Vettem is hozzá egy USB csatlakozású Samsung UbiSync7 monitort, amihez ráadásul már meg is rendeltem egy szintén USB-s touch érintőpanelt is.

    Az Ubuntu server karakteres felületen azonnal fel is ismerte és működött:

    A hétvégét végig "google-zva" és próbálkozva eljutottam odáig, hogy végre van grafikus felület is, és elsődlegesként is fut, csak hibásan..
    Most ott tartok, hogy a bejelentkezőablakban csak a képernyő bal felső sarkában egy csík jelenik meg ha entert nyomok akkor kicsit meghosszabbodik:

    Aztán vakon begépelem a jelszót.. (nem mintha a pöttyök hiányoznának..) és akkor bejelentkezik. Megjelennek a mappák, de panelek, vagy bármi kezelésre alkalmas dolog sem:

    A mappákra klikkelve van File Browser, és ha cselezek meg tudok nyitni böngészőt is akár. (elmentett html file-ra klikkelve) A File browser-ben pl a menüsávra klikkelve a menüpont színt vált, de le nem gördül menü..

    Érdekes, hogy a firefox-ban működnek a legördülő menük a menüsávból és teljes képernyőre is ki lehet tenni a böngésző ablakát, de ha a youtube videóját akarom teljes képernyőre tenni akkor csak sötétség van és csak ESC-el kilépni tudok..

    Illetve amikor bedugtam egy külső hangezközt és érzékelte, felugrottak olyan ablakok amiket nem tudtam bezárni, mert nyilván tartozott hozzá egy kisebb felugró is, ami kereten kívül lehetett és annak bezárása nélkül a nagyobbat sem tudtam még odébb húzni sem. :W

    Ha az xorg.conf-ban nem adtam meg frissítési frekvenciákat csak felbontást, meg színmélységet, akkor pl. csinált olyanokat, hogy a kurzor ki tudott lépni a keretből és a másik szélén jelent meg...stb, meg a neten talált konfigok amiket próbáltam, nagyrészt másodlagos képernyőnek használták ezt a kicsit, de úgy meg pl olyan probléma volt vele, hogy a kurzort át tudtam húzni a másik monitorra, de ablakkal együtt már nem, tehát gyakorlatilag nem tudtam másodlagosként sem használni.

    Remélem van itt valaki aki vágja a xorg.conf beállításait, meg a GDM beállításokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz body007 #31664 üzenetére

    Az ablakkezelőt apt-get install gdm parancsal raktam fel. Nincs is semmi felesleges, még pl.grafikus szövegszerkesztő sem.

    n00n :Nem lehet, hogy túl nagy felbontást próbálsz ráerőltetni? Mert nekem úgy tűnik.
    De nekem is úgy tűnik, csak akkor a kurzor miért "koppan" a kijelző szélén és miért nem fut-ki a képből??? Másrészt hol állítsam át?? Ugyanis ha olyan xorg.conf-ot rakok fel aminél az elsődleges monitor is működik, akkor hozzáférek grafikus felületen a monitorbeállításhoz, csak nem működik, nem alkalmazza a beállításokat..

    Nekem az a megérzésem, hogy a gdm valahova rossz pozícióba pakolja ki a bejelentkező ablakot és a paneleket is.. Bejelentkezés után is van a bal felső sarokban egy fehér pont, szerintem az lenne a 2db tálca, csak "kicsit összezsugorítva"..

    A tutorialokban írnak pl egy ilyet:

    # Be sure to modify /etc/gdm/Init/Default to contain the following blurb right after the definition of the gdmwhich() function :

    XRANDR=`gdmwhich xrandr`
    if [ "x$XRANDR" != "x" ] ; then
    $XRANDR -o 0
    fi

    Ha ezt beteszem akkor pl. se kurzor, se ikonok..

    Aztán most pl a monitorbeállításoknál végre megjelent második monitorként, és ki tudom venni a klónozás-ból a pipát, meg elvileg tudom is állítani a felbontást-frissítési frekit, de hiába bökök az alkalmazás gombra, nem lépnek érvénybe a változások..

    A xorg.conf most így néz ki:

    Section "Files"
    ModulePath "/usr/lib/xorg/modules"
    ModulePath "/usr/local/lib/xorg/modules"
    ModulePath "/usr/local/lib/xorg/modules/drivers"
    EndSection

    Section "Monitor"
    Identifier "DisplayLinkMonitor"
    EndSection

    Section "Screen"
    Identifier "Default Screen"
    SubSection "Display"
    Depth 24
    Modes "1024X768"
    Virtual 2304 864
    EndSubSection
    EndSection

    Section "Screen"
    Identifier "DisplayLinkScreen"
    Device "DisplayLinkDevice"
    Monitor "DisplayLinkMonitor"
    SubSection "Display"
    Depth 16
    Modes "800x480"
    Virtual 2304 864
    EndSubSection
    EndSection

    Section "Module"
    Load "glx"
    EndSection

    Section "ServerLayout"
    Identifier "Server Layout"
    Screen 0 "DisplayLinkScreen" 0 0
    Screen 1 "Default Screen" LeftOf "DisplayLinkScreen"
    Option "Xinerama" "off"
    EndSection

    Section "Device"
    Identifier "Card0"
    Driver "intel"
    VendorName "Intel Corporation"
    BoardName "4 Series Chipset Integrated Graphics Controller"
    BusID "PCI:0:2:0"
    EndSection

    Section "Device"
    Identifier "DisplayLinkDevice"
    driver "displaylink"
    Option "fbdev" "/dev/fb0"
    EndSection

    De hiába vannak itt szerintem helyesen beállítva a felbontások, a nagy monitor is valamiért 1152x864-ben adja ki a jelet.
    Nem volt valami változás a 10.04-ben és nem lehet, hogy nem is itt kellene konfigurálnom?? Nem csodálkoznék, mert ugye pl. a gdm setup parancs sem működik már, meg sokminden máshogy van..

    Vagy csak valami más felübírálja ezeket a beállításokat??

    Szerintetek hol kellene valójában bekonfigurálni a felbontást-képernyő helyzetét...stb?

  • Laca 012

    őstag

    válasz Laca 012 #31674 üzenetére

    Felraktam ismét egy Firefoxot és elég érdekes, de azt tapasztalom, hogy ha a kisebbik monitoron megnyitom, akkor a másik monitoron már nem tudom megnyitni.
    Mintha a 2 monitor külön-külön useré lenne és ha az egyik megnyit egy alkalmazást, a másik már nem férhet hozzá amíg az foglalt.. :U

    És tényleg azt sem értem, hogy a kurzort át tudom húzni egyik képernyőről a másikra, de se egy ikont, se egy megnyitott ablakot se semmit nem tudok áthúzni. Ez szerintem nem felbontás probléma, hisz mindegyiken éles kép van és saroktól sarokig koppan az egér a szélén.
    Szerintem inkább az lehet, hogy pl. a gdm nincs bekonfigurálva rendesen, és a másodlagos képernyőt csak valami zombinak nézi..
    Csak azt lenne jó tudni, hogy ezt hol kell és hogyan beállítani.. :F

  • Laca 012

    őstag

    válasz body007 #31699 üzenetére

    Úgy sem működött sajnos, de közben (reggel 7-re :W ) kiderült bug-os a GDM. (amit az ubuntu-desktop telepít az is, mert ugyanonnan telepíti)
    Valami lib...akármit meg kellett patchelni, aztán beleforgatni a kernelbe és a helyére ugrott minden. Tökéletes volt és működött is egy újraindításig, aztán már csak fehér képernyő.. Na mindegy. Egyszer már működött, tehát képes rá. Még eljátszok vele, mert már azt sem tudom miket csináltam és abból mi kellett valójában....
    Azért köszi!

  • Laca 012

    őstag

    válasz body007 #31702 üzenetére

    Megoldódott a problémám. :C
    Jól gondoltam és a GDM volt a hibás! (Írtak róla pár jól eldugott helyen) Ráadásul mivel minden ablakkezelő azon keresztül fut ugyanazt a hibát csinálják, tök mindegy mit tettem fel. Viszont ha beleforgattam még pár modult patchelve a bug- fix -ekkel a kernelbe, akkor elindult végre. :C
    Sajnos ez 5napon keresztül napi 10-15 óra szívás volt.. :W
    Még jó,hogy tudtam rá ennyi időt szakítani, bár most kicsit elmaradt a munka emiatt.. :(((

    Köszi azért, hogy próbáltál segíteni! :R

  • Laca 012

    őstag

    apt-get update után az apt-get upgrade hibákat ír:

    apt-get upgrade
    Csomaglisták olvasása... Kész
    Függőségi fa építése
    Állapot adatok olvasása... Kész
    0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
    4 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
    E művelet után további 0B lemez-területetet használok fel.
    Folytatni akarod [Y/n]? y
    Beállítás: linux-image-2.6.32-24-generic-pae (2.6.32-24.43) ...
    Running depmod.
    update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-2.6.32-24-generic-pae
    Not updating initrd symbolic links since we are being updated/reinstalled
    (2.6.32-24.39 was configured last, according to dpkg)
    Not updating image symbolic links since we are being updated/reinstalled
    (2.6.32-24.39 was configured last, according to dpkg)
    Running postinst hook script /usr/sbin/update-grub.
    Generating grub.cfg ...
    /usr/sbin/grub-probe: error: no such partition.
    User postinst hook script [/usr/sbin/update-grub] exited with value 1
    dpkg: hibás feldolgozás: linux-image-2.6.32-24-generic-pae (--configure):
    installed post-installation script alfolyamat 1 hibakóddal kilépett
    Beállítás: linux-image-2.6.32-25-generic-pae (2.6.32-25.45) ...
    Running depmod.
    update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-2.6.32-25-generic-pae
    Running postinst hook script /usr/sbin/update-grub.
    Generating grub.cfg ...
    /usr/sbin/grub-probe: error: no such partition.
    User postinst hook script [/usr/sbin/update-grub] exited with value 1
    dpkg: hibás feldolgozás: linux-image-2.6.32-25-generic-pae (--configure):
    installed post-installation script alfolyamat 1 hibakóddal kilépett
    dpkg: függőségi gondok miatt nem beállítható e csomag: linux-image-generic-pae:
    linux-image-generic-pae függőségek: linux-image-2.6.32-25-generic-pae; ám:
    linux-image-2.6.32-25-generic-pae csomag még beállítatlan.
    dpkg: hibás feldolgozás: linux-image-generic-pae (--configure):
    függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
    dpkg: függőségi gondok miatt nem beállítható e csomag: linux-generic-pae:
    linux-generic-pae függőségek: linux-image-generic-pae (= 2.6.32.25.27); ám:
    linux-image-generic-pae csomag még beállítatlan.
    dpkg: hibás feldolgozás: linux-generic-pae (--configure):
    függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
    No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
    No apport report written because MaxReports is reached already
    Hibák történtek a feldolgozáskor:
    linux-image-2.6.32-24-generic-pae
    linux-image-2.6.32-25-generic-pae
    linux-image-generic-pae
    linux-generic-pae
    E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

    Valaki tudja mi baja lehet? :F
    Most csináltam egy friss telepítést és miután pppoeconf-al belőtem a netkapcsolatot, azonnal ezt csinálja...

  • Laca 012

    őstag

    válasz Laca 012 #31809 üzenetére

    Közben próbáltam behatárolni a hibát és jött még kis információ:

    Tehát az apt-get update && apt-get upgrade -re akkor jön csak hiba, ha raid-et állítok be telepítéskor. Csináltam pár képet, hogy miket ír:
    Első ...update:

    Utána az ....upgrade végén:

    Itt ami szemet szúrt, hogy próbálja frissíteni a grubot, de nem tudja, mert szerinte nincs meg a partició... Szerintem meg megvan, mert arról indul rendszer, és itt is az első fizikai 128MB-os (nem raid) partíción van, illetve ha raid nélkül telepítek akkor is azon van...

    Valami tippetek ezzel kapcsolatban?

  • Laca 012

    őstag

    válasz domi007 #31832 üzenetére

    Nem, parancssorból sem futott le..

    Közben még az éjjel megpróbáltam másik felállásban.

    Eredetileg úgy gondoltam, három fizikai partíció lesz:
    1. /boot
    2. /swap (raid1 md0)
    3. lvm vg (raid1 md1)
    -/
    -/var
    -/home

    A boot-ot nem akartam raid-be, de ezek szerint csak így működne??

    Most úgy csináltam, hogy raid tömbbe tettem a /boot-ot is, és egy tömbbe raktam az összes többit:

    1. /boot (Raid1 md0)
    2. lvm vg (Raid1 md1)
    -/
    -swap
    -/var
    /home

    És így már nincs hiba. :U

  • Laca 012

    őstag

    válasz Boxi88 #34537 üzenetére

    Miért ne kezelné?? Nekem is az van és már a 9.10 is kezelte. Most 10.04.2LTS szerver alatt fut tökéletesen...

    Igaz saját beszerelés, de az elv ugyan az.
    Ja! és nem tettem fel az eGalax drivert, hanem a gyári beépített driverrel megy... :C
    Hosszú érintés=jobb klikk is működik.. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    Üdv!

    Ubuntu 11.10 Desktopot tettem a párom laptopjára (Asus K50ij) a 10.04 helyett. (64bites)
    Nekem már alapból nem tetszik az, hogy rengeteg beállítás eltűnt a grafikus felületről, és a Unity-ért sem vagyok oda, de Ő végülis nem állítgatni, hanem "csak" használni szeretné, úgyhogy bár magamnak feltettem a gnome-panel -t, de ő az alapértelmezett felülettel használja.. (Én sem jártam sokkal jobban a gnome-panellel, mert a panelhez semmit nem tudok hozzáadni, jobb klikkre nem is reagál)

    Már több hónapja próbálgatja használni, de folyamatosan problémákba ütközünk..

    1. Az akkuidő rövidsége úgy látom még mindig köztudott probléma, ez már párszor le van írva, úgyhogy ez igazából nem is kérdés..

    2. Az első lényegesebb probléma az volt, hogy ha videót játszik le, mindegy milyen lejátszót haszál, (VLC, Gnome MPlayer..stb) ha szóközzel megállítja a videót, akkor 10-ből 9-szer megfagy és csak a lejátszó újraindításával lehetett életet lehelni bele..

    3. Aztán a samba megosztással kezdtem szívni, engedélyeztem a Samba-Guest felhasználót, amit aztán nem engedett kikapcsolni (a házirend beállításai nem engedik a módosításokat), ellenben azóta megszűnt a hang az alapértelmezett felhasználói fiókba,(vendégként bejelentkezve van hang)

    4. A második partíció ami egy NTFS fájlrendszerű (még anno a windowshoz használta) azóta azt sem tudom csatolni, meg fat32-es pendrive-okat sem, mert azt írja, hogy nem csatolható (Not Authorized).. Vendégként bejelentkezve viszont automatikusan csatolja mindkettőt.

    Valaki tudna tippet adni merre induljak?

  • Laca 012

    őstag

    válasz rybank #43594 üzenetére

    Kicsit bővebben kifejtenéd? Google sem sokat mond...
    Köszi!

  • Laca 012

    őstag

    válasz bobalazs #43604 üzenetére

    Valahol szerintem hcl válaszában lesz a megoldás, mert ugye eredetileg semmi plusz csomag/szolgáltatás nem kellett a fájlrendszerek felcsatolásához, illetve a vendég fióknál működik is a dolog..

    Feltettem azért ezt a ntfs-config csomagot is, meg is jelent a programok között, de ha indítom (indítanám), csak bekéri a jelszót és semmi sem történik, nem jelenik meg semmiféle ablak, ahol pipálni tudnám a meghajtókat-partíciókat.. Itt is úgy tűnik, mintha valami jogosultságokat "vesztett" volna az egyébként redszergazda jogosultságú fiók..

    Ami szintén lényeges, hogy az automatikus mountolása a meghajtóknak és a hang egyszerre "múlt el", csak nem értem, hogy mitől.. :F

  • Laca 012

    őstag

    Egy "érdekes" (inkább bosszantó) problémával küzdök. Van egy home szerver/router -em amin már régóta hibátlanul fut a 32bites Ubuntu 10.04 server.
    Most új szerver építésébe kezdtem, és itt jött elő a probléma, mégpedig az, hogy a wifi kártya csak 17dBm azaz 50mW teljesítménnyel hajlandó üzemelni.
    Végigpróbáltam a 11.10-ből 4 verziót (server/desktop, 64bit/32bit) mindegyiken ez a helyzet.

    Felraktam egy 10.04.4 64bites servert, azzal egyből megy 20dBm azaz 100mW-tal.. :K
    A "régi" szerveren 10.04 32biten is 20dBm a kimenő ugyan olyan kártyával.

    A 11.10-eseknél próbálkoztam azzal a módszerrel is, hogy a régiót átállítottam Bolíviára, de akkor sem engedi többre állítani..

    Hallott valaki erről, hogy mikor/miért korlátozták ezt le és van-e valami megoldás rá? :F

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák