Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • a_nagy_pok

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ubuntu 7.0.4 (kernel verzió: 2.6.20-15 generic) alá próbáltam ndiswrapper-t (1.47-es verzió) telepíteni, usb-s wlan-kártyámhoz (SMC SMCWUSB-G EU EZ, azonosítója: 083A:4505). Az ndiswrapper fel is települ rendesen, sőt úgy néz ki, hogy a wlan-kártyához tartozó drivert is tudja kezelni (ndiswrapper -l eredménye: smcwgu: driver installed device (083A:4505) present).
    Sajnos azonban amikor kiadom a modprobe ndiswrapper parancsot, akkor az egész rendszer olyan csúnyán lefagy, hogy csak a reset gomb segít (egérre, billentyűzetre egyáltalán nem reagál)
    Szerintetek mi lehet a gond?

    (Megjegyzés: az ndiswrapper-wiki kompatibilitási listáján keresztül elérhető driver ugyanaz mint a kártya telepítő cd-jén)

  • a_nagy_pok

    csendes tag

    válasz GD #1161 üzenetére

    Köszi a tippeket, sajnos még mindig nem megy.

    Letöltöttem az i386-osos DVD-t, de amikor felraktam megint generic kernelt rakott fel. Egy másik fórumban megkérdeztem hogy kell átváltani i386-ra, de azt mondták, hogy az i386 és a generic ugyanaz a kernel. A legelső 'modprobe ndiswrapper' póbálkozásra nem is fagyott le rögtön, már a wpa konfigurációjával bajlódtam, amikor megint megállt az egész. Utána többször próbáltam újraindítani és modeprobe-olni sokszor lefagyott rögtön, egyszer pedig a parancs kiadása után pár másodperccel (még volt időm megnyitni a network manager-t és ott meg is jelent a vezetéknélküli hálózat)

    Sajnos a kártya chipsetét nem tudom megmondani, mert nincs benne sem a kártya kézikönyvében, sem a gyártó honlapján nem találtam meg.

    Próbáltam azt is, hogy úgy adom ki a 'modprobe ndiswrapper' parancsot, hogy nincs csatlakoztatva a kártya: ekkor nem fagy le, csak amikor a kártyát is csatlakoztatom. (Tényleg: van a Linuxban lehetőség arra, hogy az ember biztonságosan eltávolítson USB-hardvert, mint a Win-ben a ''zöld nyíllal''? Kényelmesebb lenne ha nem kéne ezért külön kikapcsolni a gépet)

    Néztem a logokat is, bár sokkal okosabb nem lettem tőlük, mert nem tudom pontosan mit kéne keresni. Csak két dolog tűnt nekem gyanúsnak: van az alaplapon egy beépített LAN-kártya (amit nem használok), és úgy láttam a logból, hogy az időnként aktivizálódik, és próbál DHCP-n kersztül IP-t kérni magának, ami persze sikertelen, lehet hogy azzal akad össze a WLAN. A másik pedig az, hogy több megjegyzés vonatkozott arra, hogy bluetooth interfészt inicializál -- lehet hogy a WLAN kártyát rosszul ismeri fel és azt hiszi hogy Bluetooth-kártya. (Nem tudok róla hogy bármilyen Bluetooth-os eszköz csatlakozna a gépemhez)

  • a_nagy_pok

    csendes tag

    válasz ngabor2 #1171 üzenetére

    lsusb eredménye:

    Bus 002 Device 002: ID 083a:4505 Accton Technology Corp.
    Bus 002 Device 001: ID 0000:0000
    Bus 001 Device 001: ID 0000:0000


    lspci eredménye

    00:00.0 Memory controller: nVidia Corporation CK804 Memory Controller (rev a3)
    00:01.0 ISA bridge: nVidia Corporation CK804 ISA Bridge (rev a3)
    00:01.1 SMBus: nVidia Corporation CK804 SMBus (rev a2)
    00:02.0 USB Controller: nVidia Corporation CK804 USB Controller (rev a2)
    00:02.1 USB Controller: nVidia Corporation CK804 USB Controller (rev a3)
    00:04.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation CK804 AC'97 Audio Controller (rev a2)
    00:06.0 IDE interface: nVidia Corporation CK804 IDE (rev f2)
    00:07.0 IDE interface: nVidia Corporation CK804 Serial ATA Controller (rev f3)
    00:08.0 IDE interface: nVidia Corporation CK804 Serial ATA Controller (rev f3)
    00:09.0 PCI bridge: nVidia Corporation CK804 PCI Bridge (rev a2)
    00:0a.0 Bridge: nVidia Corporation CK804 Ethernet Controller (rev a3)
    00:0b.0 PCI bridge: nVidia Corporation CK804 PCIE Bridge (rev a3)
    00:0c.0 PCI bridge: nVidia Corporation CK804 PCIE Bridge (rev a3)
    00:0d.0 PCI bridge: nVidia Corporation CK804 PCIE Bridge (rev a3)
    00:0e.0 PCI bridge: nVidia Corporation CK804 PCIE Bridge (rev a3)
    00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
    00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
    00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
    00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
    01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV43 [GeForce 6600] (rev a2)
    05:07.0 Communication controller: Conexant HSF 56k HSFi Modem (rev 01)


    Már próbáltam hogy fagyás után ott hagyom hosszabb időre (elmentem ebédelni), de mire visszajöttem még mindig ugyanúgy nem reagált semmire.

    A magic syreq szerintem nálam tiltva van, mert ctrl-printscreen s-re meg u-ra nem csinál semmit (persze lehet hogy a sync-et megcsinálja, csak az ugye user-ként nem nagyon érzékelhető), b-re meg csak sípol egyet (amikor nincs lefagyva; amikor le van fagyva akkor nem is sípol)

  • a_nagy_pok

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ubuntu 7.10 alatt van egy apró gondom az angol billentyűzetkiosztással (US English/default). Minden karaktert és egyéb jelet helyesen ír, csak éppen a | jel (pipe) helyett rak ű betűt. Valaki találkozott már hasonlóval, vagy egyedi probléma? Ja, és nincs esetleg valami konfigurációs fájl, amit kézileg át lehetne szerkeszteni és beírni a helyes karaktert?

  • a_nagy_pok

    csendes tag

    válasz ngabor2 #3400 üzenetére

    Köszönöm szépen, valóban azt a fájlt kellett kiegészíteni.

    A megoldás (ha valakinek később ugyanez a gondja lenne):

    az

    xkb_symbols "basic"

    csoportba kell beszúrni a következő sort:

    key <BKSL> { [ backslash, bar ] };

  • a_nagy_pok

    csendes tag

    válasz Tomasman1985 #3727 üzenetére

    Szia!

    Szerintem célszerűbb, ha nem valami interneten talált driver-t raksz fel, hanem a repository-ból töltöd le (legalábbis én az nVidia-s kártyámhoz onnan raktam fel, nem tudom Ati-kal mi a helyzet, de gyanítom hogy ugyanez).

    Ha meg mindenképpen a letöltött programot akarod felrakni, akkor ne gEdit-tel próbáld megnyitni, hanem mondjuk parancssorból: a megfelelő könyvtárba elgyalogolsz (a

    cd <könyvtárnév>

    paranccsal), majd ott beírod hogy ./8.443.1-x86.x86_64(2).run

    (Mondjuk nem tudom mi ez a .run fájl, még nem találkoztam ilyennel)

  • a_nagy_pok

    csendes tag

    válasz atis917 #3842 üzenetére

    Hát, lehet hogy pont az X frissítése miatt van a gond. Az xserver-xorg-core csomagot ugyanis nem lehet letölteni, és az Ubuntu-fórumon azt mondták, hogy azért távolították el, mert Java-gondokat okoz. (Lásd itt: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=671424)

    Szerintem várd meg amíg kijavítják, és próbáld meg újra frissíteni.

  • a_nagy_pok

    csendes tag

    válasz t_ferenc #3971 üzenetére

    Helló!

    Ha van hozzáférésed a vezeték nélküli routerhez, akkor próbáld meg kikapcsolni az összes biztonsági beállítást és úgy próbálj előbb csatlakozni. Ha az megvan, akkor kapcsold vissza egyenként a beállításokat. (Én pl. csak úgy tudtam végül felcsatlakozni, hogy a routerben engedélyezve hagytam az SSID szórást...)

Aktív témák