Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz attis71 #29298 üzenetére

    Nem kell állítani semmit Xubuntun (mint ahogy XP-n sem igazából), csak a Thunar helyett kell használni valami mást. A legegyszerűbb, ha feltelepíted a Nautilus fájlkezelőt, majd abban tudsz tallózni a hálózaton és másolgatni (bal oldalon a Hálózatra kattints). Ha nem találnád az ikonját, akkor Alt+F2 -> nautilus -szal tudod indítani. Ha Xubuntun akarsz megosztani, akkor még telepítsed a nautilus-share, samba és libpam-smbpass csomagokat is, majd indítsad újra a gépet. Megosztáshoz jobb egérgomb a könyvtárra -> Megosztás beállításai. Ha valamit nem enged, akkor Alt+F2 -> gksu nautilus. Ha az XP-s gépet nem látná egyből, akkor Nautilusban Ctrl+L -> smb://gépneve.

    (#29300) Psychonaut: Dokknak Cairo-Dock, a többit szépen belehet állítani a Screenlets-vel (az internetes oldalon találsz még hozzá cuccokat ha kell). Bár a media player távirányítót szerintem valahogy máshogy kell megoldanod.

    [ Szerkesztve ]

    <-ƘƘ->

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz attis71 #29317 üzenetére

    A legegyszerűbb ha feltelepíted az Ubuntut. Ha nem akarod az egész rendszert újratelepíteni (bár ajánlott, ha teljesen áttérnél), akkor csak az ubuntu-desktop csomagot kell feltelepítened és bejelentkezésnél kiválaszthatod a Gnome környezetet. Ellehet ilyenkor távolítani az ottmaradt Xubuntut, de az nem veszélytelen művelet.
    Én amondó vagyok, hogy ha nincs külön partíción a /home, akkor mentsd le a saját könyvtáradat, majd telepítsed újra a rendszert az Ubuntuval, aztán amely proginak kellenek a beállításai, azoknak a könyvtárait másold vissza az új saját könyvtáradba.

    <-ƘƘ->

Aktív témák