Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MacCaine

    őstag

    válasz HENE #47525 üzenetére

    "X11 forwarding, VNC, meg nxclient van" ezek között mi a különbség? (a cél és funkció gondolom ugyanaz)"

    Az X11 forwarding annyi, hogy a szerveren futtatott progit hálózaton keresztül a kliensen jeleníti meg. (Ezt már régen tanultam, meg nem is foglalkoztam vele, szóval guglival kicsit több információhoz juthatsz ;) )
    VNC-t sem ismerem annyira, ha jól tudom saját protokollt használ a hálózati kommunikációra. (Majd kijavítanak, ha nagy hülyeséget mondtam. :DDD )
    Az NXClient-et használtam / használom, könnyű telepíteni, beállítgatni sem kell nagyon. Ha minden igaz, tud csatlakozni az X forwarding meg vnc-s szerverekhez is. De érdemes ssh-n keresztül használni.

    "Az sftp a linux felhasználókat tudja fogadni? Vagy lehet megadni egyéb felhasználókat is?
    Mappa hozzáférést szeretnék konfigurálni: pl mindenkinek legyen saját mappája, (ne a home-n belül) ezenkívül lehetnek olyan mappák, amit szeretnék több személynek elérhetővé tenni.
    "
    Valami ilyesmit akartam én is összehozni, de olyan jól sikerült bekonfigurálni, hogy már ssh-val sem tudok belépni a szerverre. :DDD A tapasztalat az, hogy a chroot-olt ftp elérés meg a nxclient nem szereti egymást. Most valami olyan megoldást keresgélek, hogy 2 külön sshd-t futtatni, 2 különböző sshd_config fájllal. (Nemtom, hogy egyáltalán megoldható-e így...)

Aktív témák