Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz gzbotii #46320 üzenetére

    Szuper!
    Hibernálás kb. a ram dupláját foglalja, ezért írtam, h kapcsold ki, mert ha kevés a helyed, az is valami.
    Így jobb a helyzet. Amit lehet (képek, videók, stb.) rakj át az adat partíciódra, az aeseus partition magic-el (ez is ingyenes, de gyorsabb, mint a GParted) a win partíciódat húzd össze, a jobb szélén legyen hely a rendszer és az adat partíció között ~10 GB.
    Az ilyen 1-2 megás "résekkel" nem kell foglalkozni, az a cylinderekre kerekítés miatt van, nem oszt. Ezután a rendszer és az adat partíció közötti rést oszd fel: 0,5-2 GB Swap (én nem hibernálok, ilyenkor kevesebb is elég), a többi majd az Ubuntu lesz. nem kell formázni.
    utána ha ez kész (restartol), akkor wubi alól kellene, bár itt nem vagyok biztos, h GParted látja a partíciókat, mert a wubi zárolja a lemezt. Ha így van, akkor kell egy LiveUSB, amivel swapot bekapcsolod -biztos van terminálos verzió is, de én GUI-ból szoktam mindent, van sok pendrájvom :) ). Swapot be kell kapcsolni, az Ubuntu helyét ext4-re állítani, és megnézni, hogy ez dev/sdaX az X az Ubi partíció száma.
    Wubi-ban terminál,
    wget "https://wiki.ubuntu.com/WubiGuide?action=AttachFile&do=get&target=wubi-move-to-partition"
    Ha végzett:
    sudo sh wubi-move-to-partition /dev/sdx1 /dev/sdx2
    ebben a dev/sdx1 az új Ubuntu partíció (elvileg sda3) az sdx2 meg a swap helye (elvileg sda4). Ha lefut hiba nélkül, akkor restart. Elvileg Grub jön be, válaszd az Ubuntut.
    Ha minden rendben, akkor utána indítsd a wint, és a wubit uninstallálhatod.
    Nálam is ilyen, wubiból lett natív van, elsőre sikerült.
    Ha valami gebasz van, akkor még a wubidat lehet Rendszermentel is költöztetni, de ehhez infót Kendek tud mondani.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Aktív témák