Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    válasz Sk8erPeter #22243 üzenetére

    nincs ezzel semmi gond, legfeljebb neked masik disztrib-re lenne szukseged. sztem az ubi ugy gondolja h ok kinalnak egy ilyet, ezekkel a szoftverekkel, igyekezve kitalalni h mi kell a nepnek. cserebe egesz hasznalhato a cucc es szeles a tudasbazisa, mert rengetegen ulnek pont ezen a szoftverkupacon.
    ha esetleg sajat livecd-t v telepitot szeretnel, megcsinalhatod ubuntu alatt is. ha meg egy sokkal precizebben osszeallithato sw-csomagot szeretnel, korul kell nezni mas disztribek esetleg install-metodusok kozott (pl minimal-image + net install) es akkor sokkal inkabb magadra szabhatod a kornyeztedet. amiota eleg kiforrott a chromium-browser, en is sokkal szivesebben hasznalom azt.
    ha ugy vesszuk, akkor az ms ad valamit, amit igyexik minel tobb juzer szamara felhasznalhatova tenni, mig linux eseten nem muszaj ragaszkodnod egy disztrohoz, ha nem tetszik. nyilvan a kozosseg is alakitja az ubuntut, rugalmasabban, mint a windows-t. raadasul ha igaz, az ff fel fog zarkozni hasznalhatosagban/sebessegben (valamennyire), igy az sem feltetlenul rossz valasztas. csak most van jobb ;]

  • Major Major

    őstag

    válasz Sk8erPeter #22243 üzenetére

    a firefox csomagokat az ubuntu fejlesztők fordítják és tartják karban. chrome-ot viszont csak a google-től tölthetsz, mert az maga nem nyílt forrású, csak az alapjául szolgáló chromium. tehát chrome csomagokat nem fog biztosítani neked az ubuntu alap tárolóból, ergo nem is lesz az alap telepítés része. a chromium meg egy folyamatos fejlesztői változat, ezért nem lesz alap böngésző.

  • Alukard

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #22243 üzenetére

    1 kérdést föltennék neked...

    tételezzük föl, hogy friss ubi telepítő, rendben lezajlik, net is van, mindenki happy és jancsika örül, hogy milyen szép a linux, majd hirtelen alattomosan amikor aktív net kapcsolatot szimatol az ubi épp aktuális változata rádob jancskára mint a zongorát a 10edikről egy ablakot amiben diszkréten szeretné megtudakolni, hogy mégis "Milyen böngészőt szeretnél használni?"

    Jancsikának aki most rakott föl életében először mást mint windowst szerinted mennyi fogalma van arról, hogy mi a fészkes fene az böngésző? (csak azt a rohadt kék "e" betüt ismeri)
    Ha ezen a fogas kérdésen, hogy mi a böngésző és mire is jó az neki, túljutott, akkor jön a dolog, hogy mik a lehetőségek... FF, Opera, Chrome, Konqueror, Lynx és a többiek... (csak kérdés, hogy kik kerüljenek föl a listára)... na de azt sem tudja, hogy melyik miben tér el a másiktól, és csak akkor fog anyázni ha mondjuk a Lynx -et választja, mert tetszik neki a neve...

    Szerintem alapvetően az ubuntu jó úgy ahogy van, FF-el benne, mert akárhonnan nézzük még ha lassabb is, de szép számmal vannak kiegészítői, az egyik legtámogatottabb böngészők közé tartozik, a szabványokat is tartja... a célközönség, meg ha cserélni akarja megteheti teljes nyugalommal, mert nem (gnome esetén) a nautilus egy elferdített változata...

    A kérdésem ezek után az, hogy szerinted józsika kaliberü júzerek szempontjából van értelme ilyen kérdésekkel zaklatni a népet?

    https://blackfyre.ninja

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Sk8erPeter #22243 üzenetére

    Öhh... ne keverd a dolgokat; a Chromium az open source, a Chrome, a Windows-os nem open source. Free, minthogy ingyenes, de nem nyílt forrású.

    Még egyébként megeshet, hogy a Firefoxot leváltja a Chromium, elvégre a Canonical segédkezik a google-nek a Chromium OS fejlesztésében.

    A Microsoftos példa továbbra is teljesen más, ott egy OS-hez csomagolták a böngészőt, kihasználva a desktop OS-ek piacán meglévő monopolhelyzetet. Ez törvényellenes, de épkézláb alternatíva nem volt, a Netscape elment egy olyan zsákutcába a fejlesztéssel, amiből képtelen volt kikeveredni. Utolsó lépésként a közösség rendelkezésére bocsátották a forráskódot, ebből aztán később a Mozilla Foundation kifejlesztette a Firefoxot. Ha megnézel egy Seamonkey-t, gyakorlatilag egy az egyben Netscape Compozer.

    https://www.coreinfinity.tech

Aktív témák