Hirdetés

Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    Segítség mer már megörülök

    ezidáig lassan 9 hónapja gond nélkül futott itthon egy kis gépen egy 7.04 es ubuntu server, samba megosztásokkal, lamp, dhcp ftp torentflux minden mi kell
    most ugyhozta a sors hogy erre a gépre kényszerültem ,meg upgradeltem is kcisit igy kapott egy 8.04 es ubuntu desktopot hogy tudjam használni
    lőném be a szolgáltatásokat az elözö konfigfilokkal és akkro kezdödött a had el had.
    az hagyá hogy az evolution server valamiért 90% ot zabl a procbol alvó álapotban(ki is löttem a pics... ba)
    de hogy az elözö konfig samba.conf fáljával nem müködik ott agybajt kaptam.
    3 megosztás van ebből msot 2 maradt volna meg, egy publikus felhazsnáló és jelszó nélküli (security = share) és a home directorym ami user/pass függő.
    namost ez utobi gond nélkül ment, az elsöviszont minden áron user/passt kért volna.
    már szét izzadtam az agyam rajta ,meg haverom is és csak nem jöttünk rá a nyityára, már netröl szedtünk olyan konf filokat hogy ihaj de semmi, még user/pass se tudtok rábirni hogy abba a megosztásban bármi is müködjön.
    ma restartoltam erre paff azonnal felcsatolták a vines gépek a hálozati meghajtót(ami az a megosztás ami nem akart menni) néztem mint rozi a moziba...
    elkezdtem vissza butitani a conf ilet, mignem eljutottam az eredeti kiinduloig, és lás csodát még mindig megy.
    örültem mint majom a.... el is kezdtem a sok sok 100gb helyre átmenteni a rég gépemröl a cuccaim
    3h Gb kapcsolaton, na jo mondom addig film meg zene meg kaja, bő 5 perc mulva egy csipanásra lettem figyelmes, holtot a tcmd közölte hogy megtelt a lemez, whts?! nézném mi van de nem tudom, server nem elérhető, pingelem semmi, puty semmi, felszivodott, a többi gép ami dhcpn logottrajta mind nem találtak dhcp szervert elvezstették a kapcsolatot nem jöt létre vagy korlátozott...
    batyogok fel a szerverhez, minden klafol rajta, ifconfig, mind 2 hálo kari fent és aktiv, ipk maszkok stimmelnek dhcp fut, pingelem meg az én gépem ami fix ipés, nem lása... pingelem magát, ip alapján lássa magát, de név alapján már nem.
    turom a konfig fájlokat minden ok, okulva az elözö példábol, restart
    néé azonnal megjavul minden dhcps gépek kapják az ipt netet , én gépemen lehet kapásbol folytatni a másolást, megyi s minden mint az ágybakakilás 5 percig amjd megint lemez megtelt, apcsoalt felszivodott egyszerüen a 2 gép sehogy se látja egymást holott erre az ég világon semmi okuk nincs restart vissza álitja a kapcsolatot random ideig ahol egyszercsak elszál
    hozzá teszem a hw változatlan, a régi oprendszerrel minden megy tökéletesen (legalábbi ez a része, annak meg x server parái vannak)
    valaki mondjon már egy jó tippet mert a sírógörcs kerülget:(

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Aktív témák