Hirdetés

Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Felraktam a Zorin OS-t.
    Nagyon jó, Live-ként nem mutatta meg mit tud. A talapítője a szokásos Ubuntus, megjegyzem sokkal emberbarátabb, mint az openSUSE vagy a Fedora telepítője, főleg a partícionálós rész. Hátránya, hogy az említettekkel ellentétben nem kérdezi meg, hogy hova rakja a Grub-ot, hanem automatikusan telepíti. Jelen esetben nem akkora gáz, de azért jobban szeretem én irányítani a dolgot.
    Chrome 15. akármennyivel települ, itt még nem default a több user, de frissít mindent szépen. Sajnos fent van egy üres sáv (ablak fejléc), láthatólag nem tud mit kezdeni a fent elhelyezett fülekkel, de majd frissítés után keresek rá vmit. Nyelvel sincs baj, kis megakadás majd restart után már minden magyar, amennyire látom. Compiz a régi szép 10.10-es időket hozza, nekem nagyon bejön. Amiért még nagyon tetszik: nem kell rejtett fájlokban turkálni, hogy a feleslegesen induló dolgokat kikapcsoljam, láthatólag és érezhetően rágyúrtak a használhatóságra. Persze a kérdés az, hogy frissítve, kedvenc progijaimmal is működik-e rendesen. Nincs extra elvárás, Walch, XBMC, UrbanTerror, Grub customizer, valami CD író, ilyesmik. Nautilus miatt már megérte a csere, Unity nem hiányzik :)
    Gnome Shell Remix-et live módban nézegettem tegnap, de igazán nincs rá szükségem, nálam vagy Chrome vagy XBMC fut, ami alatta van az meg "egyen" keveset, tegye a dolgát...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Aktív témák