Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    Sziasztok!

    Próbálgatom az i7-5820k-t egy Asus X99-A II-es lapban, 32GB 1.35V 2400-as RAM-mal, Thermalright Macho Rev.A(BW) hűtővel, Seasonic G550-es táppal, Adata SX930-as SSD-kkel, egy jól szellőző Phanteks Enthoo Pro házban.

    A gépet alapvetően grafikai, meg videós munkához, vágáshoz, rendereléshez, meg sok-sok - x264, meg egyéb formátumú - ffmpeg transzkódoláshoz építettem. Nem vagyok OC szaki, csak most ismerkedem a tunigolással. :B A cél a stabil 24/7 működés lenne, akár több órán keresztüli 100%-os CPU terhelés mellett is, értelmes keretek között megemelt órajellel, és persze remélhetőleg hosszú-hosszú évekig. :)

    Először megnéztem, mit csinál az Asus 5 way optimization, 4GHz-re lőtte be a procit, de szerintem egy kicsit sok alapfesszel (1.22 körül volt azt hiszem). Aztán próbálgattam BIOS-ban manuálisan.

    42-es szorzót állítottam 1.2 volttal, XMP 2400-as memória profile-lal, és minden mást AUTO-n hagytam. Ez elég stabilnak tűnt, és a hőmérsékletek sem voltak vészesek. Feltolt hűtés mellett, az ffmpeg transzkód alatt 62°C-os CPU-t mutatott az AI Suite, és 77-es CPU Package-et a HWinfo, standard IntelBurnTest alatt ez 73 és 90 volt, very high IntelBurnTest alatt meg 78 és 94°C, és mindkettő rendben lefutott.

    Próbáltam 44-es, meg 45-ös szorzóval, 1.25, meg 1.275 volttal, de ott már voltak fagyások, meg a hőmérsékletek is eléggé magasak voltak. Úgyhogy ezeket hagytam is, szerintem a 4.2GHz elég lesz nekem. ;]

    Kérdéseim: Jófelé állítgatok, megfelelő programokkal tesztelek, a hőmérsékletek nem túl magasak, a frekvenciák, feszültségek rendben vannak, próbálgassam még, vagy ez így nagyjából jónak tűnik?

    Illetve mivel járok jobban, ha manuálban belövöm a 42x 1.2V-ot, vagy csak a szorzót állítom 42-re? Ez utóbbi esetben az automatika felvitte 1.27V környékére a feszt, de amikor nyugalmi állapotban van a gép, akkor leviszi 1V környékére. Viszont ha belövöm fix 1.2-re, akkor ugye nem viszi le idle állapotban, hanem ennyit kap állandóan, ha csak áll a gép, vagy netezek, lazulok, akkor is.

    Melyik tesz jobbat a procinak, a fix 1.2V, vagy az idle 1V és load 1.27?

    Előre is köszi a válaszokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Kean_Sorbo #45037 üzenetére

    Köszi!

    Sajnos ez az offset-es móka nem jött be, mindenhogyan fagyást kaptam, nem tudom lejjebb vinni az automata feszültséget, még -0.01-gyel sem. :( A többi dolgot is beállítottam, nem tudom, mi lehet a gond.

    Viszont fix fesszel azt elértem, hogy 4.2 GHz-en, 1.15 volttal stabil a rendszer 8 órás stresstest után is (1.14 már kevés volt neki). Aida64-gyel, InteBurnTest-tel, meg több egyidejű ffmpeg encode-dal néztem. A CPU hőmérséklet max. 60-65 °C, a package meg 70-75 körül alakult, a magok egyenként sem nagyon mentek 65-70 fok fölé. Idle 35-40 fokos a proci.

    Ez így még rendben van? Nem lesz gondom abból, hogy fix 1.15 voltot kap a processzor, ugye? Az energiafogyasztás miatt nem is kellene aggódnom (céges gép), de alapjáraton az órajeleket szépen leviszi, így olyankor 30-40 W a proci fogyasztása.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Kean_Sorbo #45072 üzenetére

    Igen, én is erre gyanakodtam. Köszi, akkor tolom neki a 4.2GHz 1.15-öt. :R

    Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

Új hozzászólás Aktív témák