Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomocso

    tag

    válasz Jorus #1900 üzenetére

    Szia!
    Találtam egy ilyet az x38-as topikban de nem igazán értem mi ez!!!!

    "lehet hogy mar volt, de azert en beirom, hatha ujdonsag..

    teszteltem egy kicsit a lapot egy ujfajta 45 nanometeres e8200-as procival (nem ezen van a hangsuly), es belottem a majdnem pontos 1.3000 voltot.. en a loadline calibration-t alapbol kilovom, mert idegesit.. tehat ahhoz, hogy a proci terheles alatt majdnem pontosan 1.3 voltot kapjon, 1.36250 voltot kell beallitani.. windows alatt a cpu-z (terheles mellett) 1.296 voltot fog irni, ami valojaban 1.2998 volt.. ez alapjan elmondhatjuk, hogy a cpu-z a valos feszultseget irja ki!
    a masik fontos dolog.. leven, hogy ez egy x38-as lap, (elmeltileg) "sokkal" tobb fesz kell egy adott fsb eleresehez, mint egy p35-os lap esetben.. auto beallitas mellett (bios) az eszaki hid 1.555 voltot kap.. ez egy teljesen normalis ertek lenne a biosbol adhato + 0.35 voltal egyutt (1.9v).. a problema ott kezdodik, hogy ha barmit is modositunk a bios - mch auto beallitasan, akkor a feszultseg leesik 1.3550 voltra.. magyarul akkor erjuk el az alaperteket, ha +0.2 voltot adunk az eszaki hidnak.. ebbol kifolyolag az eszaki hidnak maximum 1.7 voltot lehet adni, ami terheles alatt leesik 1.65 voltra.. szerintem 1.65 volt nem valami sok egy x38-as chipsetnek.."

    Talán te tudod mit is jelent ez!
    köszi

    -

Új hozzászólás Aktív témák