Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz nbl2 #8288 üzenetére

    Az tök rendben is van!!! :C

    PPSH:
    Bocs,h beleszólok,de engedj meg pár észrevételt.
    Ki nem szarja le,h mennyin megy a ramod?Ne azt nézd!!!Kezd a legnagyobb szorzón,h ne terheld a hidakat,tápot.(Félre ne értsd én is 1300-on járattam ha tudtam,s a 800-as Patriotot is 1200-on,mert kíváncsi voltam,h mit tudnak,de..)SuperPI s egyéb szintetikus teszteken kívűl(ami tök jó,én is heteket áldoztam neki),nem nagy jelentősége van(magyarul:kvra nem veszed észre)hogy 900-on vagy 1066-on megy a ramod.
    Másik:Intel oldaláról nézed a VID-et?valami nagyon nem kerek Te!
    A VID"egyedi"!!Jó párszor leírtam asszem itt is,de gyorsan,tömören,még 1x-konyhanyelven-

    VID:Az a feszültség amin az adott proci(esetedben az ami a gépedben van!!!-nem ám intel kütyük!!!)a gyártó(Intel)szerint hibátlanul tudja a a gyári órajelet.(esetedben 9,5*333-at).Ez egyedi!Amit a core Temp(stb..)kiolvas az vonatkozik a TE procidra.Az alaplapok ez alapján(kiolvasás után)lövik be a biosban a NORMAL-AUTO(laptól függ)feszt.Kivételt képez az pl.az Abit,mert Abit lapoknál automatikusan ez lesz a legkisebb adható fesz.(Ezért nem tudsz Abittal nagy alulfeszes tuningokat elérni,csak annyit amennyit drooppol a lap.)(esik a fesz)2VID van.Van a normál-nevezzük így(erről volt szó eddig)meg a takarékos módhoz tartozó.Ezt takarékos üzemmódban kapja (jobb esetben)a proci.Szoftveresen még állíthatod a VID-et e 2 tartomány között,nem sok értelme van.

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák