Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zenador

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szereztem jó áron én is egy TP-LINK TL-WR1043ND router-t tökéletesen működött egészen addig, amíg a régi routeremet hozzá nem kapcsoltam. Már egy hete szívok vele külföldi és magyar fórumokon egy csomó beállítási lehetőséget kipróbáltam a 2 router összeköttetésére, de eddig egyik sem vált be.

    Jelenleg, rengeteg szívás után, ez a helyzet:

    Ami működik:
    Úgy tűnik, hogy a 2 router közötti kommunikáció tökéletes. A LAN működik. minden gép látja egymást másolni is tudok köztük és a routerek konfigurációs weboldala is mindenhonnan elérhető.

    Ami nem működik:
    Számomra megmagyarázhatatlan ok miatt néha megszakad az internet kapcsolat webböngészés közben. Általában mindkét routernél egyidőben elszáll az internet. A lenti gépen azért többször szakad meg az internet.

    Az az érdekes, hogy a LAN továbbra is működik, a gépek látják egymást, de net sehol sincs. Ilyenkor az segít, ha újraindítom a gépeket és a routereket is kihúzom a konnektorból és visszakapcsolom őket. Néhány ilyen próbálkozás után újra van net.
    A router egyéb szolgáltatásai (TP-LINK_DC32B0:1 -- valami mediastreamelesi szolgáltatás lehet, nem tudom pontosan mi ez) nem jelenik meg az első emeleti asztali gépen a hálózat böngészésénél és a Total Commanderben sem, csak a lenti laptopon. Ez mitől van?

    A csatolt képen részletesen leírtam, hogyan épül fel nálam a LAN és mit állítottam be jelenleg a routeren. A mostani beállítás az eddigi legjobb, mert a LAN most már működik és már (igaz nem mindig) internet is van. Más beállításokkal egyáltalán nem jött be az internet és a LAN sem mindig állt össze.

    Fontos megjegyzések:
    Kábeltesztelővel minden LAN kábelt leteszteltem. Mindkét router villámvédett és a 230V-os hálózat zavarait, feszültségtüskéit szűrő elosztóra van kötve, a megbízhatóbb működés érdekében.
    A második (földszinti) router WAN-jára nem kötöttem semmit sem.
    A routerek és a LAN elrendezésén nem akarok változtatni, 2 routert akarok összekapcsolni.
    A kábelmodem jó.
    T-Home-os internet van.

    Olyanok válaszát várom, akik tapasztaltak 2 router megbízható összeköttetésében és konkrét segítséget tudnak adni, mert a különböző tippekkel már sokat szívtam.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

  • Zenador

    csendes tag

    válasz zsolti.22 #16874 üzenetére

    Először is köszönöm a választ!

    Elfelejtettem leírni, hogy mindenhol 255.255.255.0 alhálózati maszkot használok!

    A fenti router gateway-ét leszedtem, mert az tényleg fölösleges. Lehet, hogy az kavart be.

    Viszont az alsó router LAN IP-jét hiába írom át 192.168.2.1-re. A DHCP-nél a Gateway-t 192.168.1.1-en hagytam, de ezt a kombinációt valami miatt nem fogadja el. Az írja ki, hogy "Bad Gateway". Így nem engedi, hogy 192.168.2.1-re írjam át a LAN IP-t!

    Azt nem értem, hogy miért kell átírni 192.168.2.1-re? Ha a mostani beállítás annyira rossz lenne, akkor miért látják egymást a gépek LAN-on belül?!

    Másik fórumon azt írták, hogy jó, ha a másik router 192.168.1.2 IP címen van, ha a DHCP-nél eltérő kezdő és záró IP-ket adok meg, mint a felső routeren.

    Le tudnád írni RÉSZLETESEN hogyan kell fent és lent is beállítani a routereket a képen feltüntetett csatlakozó számítógépeket, hogy működjön a dolog? Az a baj, hogy annyi egymásnak ellentmondó tippet kaptam, hogy már az egész logikáját sem látom át. Az internetet átkutattam, de sehol sem találtam épkézláb leírást, hogyan kell beállítani a 2 routert. Ha nincs is időd leírni részletesen, akkor tudsz nekem ajánlani linket, ahol normálisan leírják 2 router összehangolását, úgy hogy az összefüggésekre is rámutatnak? Lehet angol nyelvű is.

  • Zenador

    csendes tag

    válasz vargalex #16884 üzenetére

    Először is köszönöm a választ!

    Elfelejtettem leírni, hogy mindenhol 255.255.255.0 alhálózati maszkot használok!

    Ha az alsó router DHCP-jét letiltom, akkor semmi sem működik. Nem látják egymást a gépet és internet helyett interNYET van.

    Le tudnád írni RÉSZLETESEN hogyan kell fent és lent is beállítani a routereket a képen feltüntetett csatlakozó számítógépeket, hogy működjön a dolog? Az a baj, hogy annyi egymásnak ellentmondó tippet kaptam, hogy már az egész logikáját sem látom át. Az internetet átkutattam, de sehol sem találtam épkézláb leírást, hogyan kell beállítani a 2 routert. Ha nincs is időd leírni részletesen, akkor tudsz nekem ajánlani linket, ahol normálisan leírják 2 router összehangolását, úgy hogy az összefüggésekre is rámutatnak? Lehet angol nyelvű is.

    A WAN-on keresztüli összekapcsolást nem akarom erőltetni, mert az kissé magas szint :Y

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • Zenador

    csendes tag

    válasz zsolti.22 #16893 üzenetére

    Köszi az infót. :R

    Átnézem. Megpróbálom LAN-WAN kapcsolattal összekötni a 2 routert a linket leírás alapján, remélem összejön.

  • Zenador

    csendes tag

    válasz vargalex #16904 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Sajnos akármit állítok be egy darabig működik a rendszer, LAN folyamatosan van, a belső hálózatban a gépek látják egymást, a 2 router konfigurációs weboldalai is elérhetőek, de az internet megszakad egy idő után. Ekkor újraindítom a gépeket, a routereket és megint működik az internet.

    Megpróbáltam az általad javasolt megoldást, de az sem segített. Ha lenti router DHCP-jét letiltom, akkor elszáll, LAN és internet sincs.

    Ha a lenti router IP címét átállítom másik tartományba (pl.: 192.168.1.2-ről 192.168.2.1-be), és a DHCP-nél a Gateway-t 192.168.1.1-re állítom (a fenti router IP-címe), akkor nem fogadja el azt írja el, nem engedi lementeni a beállítást.

    Egy másik hozzászóló javasolta ezt:

    [link]

    Ezen az oldalon LAN-WAN kapcsolaton keresztüli összeköttetést mutatnak be, de ez sem működött. Ha a fenti router LAN-ját az alsó router WAN-jába kötöm, akkor a lenti routernél a WAN-nál kell statikus IP?

    Ha a fönti asztali gépen beállítok statikus IP-t (pl.: 192.168.1.4 gateway: 192.168.1.1 -- a router IP címe), akkor megint megszakad az internet, ekkor a belső LAN és a router konfigurációs oldala még elérhető marad.

    Egyre inkább arra gyanakszom, hogy hardver hiba lehet. Vagy a fenti (TP-Link WR1043ND) WAN portja hibás (ami kimegy az internetre), vagy a szolgáltató modeme a rossz, pedig nemrég cserélték ki, mert az előző valóban rossz volt.

    Ma délelőtt a fenti asztali géphez felhoztam mindkét routert. Mindkettőt reseteltem, így mindkettőben visszaálltak a gyári értékek.

    A fenti routernél (TP-Link WR1043ND) gyári beállításokkal el lehetett érni a konfigurációs oldalt, de az INTERNET NEM JÖTT BE. Pedig pár nappal ezelőtt még működött egyedül ez a router és lehetett netezni. Többször újraindítottam a gépet, statikus IP-t adtam meg, a routert is többször bootoltam, reseteltem és soha nem jött be rajta az internet! MAC címet is klónoztam, de akkor sem jött be. Átkötöttem a routert egy másik gépre, de ott sem jött be internet. A kábelmodemet is többször újraindítottam, de ez sem segített. T-Homenál vagyok előfizető és Thomson THG540-es modemet adtak. Mi lehet a hiba? Tönkrement a TP-Link WR1043ND WAN-porjta? Vagy nem kompatibilis a kábelmodemmel?

    A kábelmodemen található egy Reset gomb. Ez van ráírva: Reboot EMTA. Ez mit indít újra? Ezt érdemes kipróbálni?

    A lenti routernél (TP-Link WR340GD) egyből volt kapcsolat a gép és a router között és az internetre is ki tudtam jutni. Amikor beállítottam a MAC Clone-ozást, akkor vászont 1-2 percre megszakadt, hiába indítottam újra a router-t és kértem le újból IP-címet a Status oldalon a WAN-nál, nem volt internet. Majd újra megjött, azóta van internet.

    Hogyan tudom egyértelműen kiszűrni, hogy tényleg rossz a TP-Link WR1043ND?

    Előre is köszönöm a választ.

  • Zenador

    csendes tag

    válasz vargalex #16957 üzenetére

    Nálam CSAK az internet, tehát a WAN része száll el időközönként, a LAN része és a konfigurációs weboldal mindene esetben működik, még akkor is, ha a WAN része elszállt.

    Szerinted érdemes frissíteni a firmware-t, amikor megvettem barátomtól (megbízható forrás, biztos vagyok benne, hogy nála működött), akkor frissítettem a legújabbra. Lehet, hogy a firmware frissítés rosszul sikerült? Esetleg más gyártó firmware-jével kipróbáljam? Milyen firmware-t rakjak fel a TP-Link WR1043ND routerhez?

    Esetleg másoknak van a TP-Link WR1043ND routerről valami tapasztalatuk? Jellemző hiba, hogy a WAN elszáll? Másnak is volt már problémája azzal, hogy ennél a routernél időközönként elszáll az internet?

  • Zenador

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #16962 üzenetére

    Szia!

    Olvastam a többiek hozzászólását is másnál is van ugyanilyen probléma a TP-LINK WR1043ND routernél szakad néha a WAN-kapcsolat!

    A legutóbbi gyári firmware-t újra felrakom rá. Lehet, hogy a legutóbbi firmware frissítés nem sikerült rendesen, pedig jó minőségű zavarszűrős BELKIN 230 V-os elosztót használok, tehát még az sem fordulhat elő, hogy feszültségtüske esetleg bekavarhatott a firmware-égetésbe (Úgy tudom, hogy elég sz*r tápegységük van a routereknek, elég gyenge zavarszűréssel).

    Ha a gyári firmware nem segít, akkor megpróbálom az általad javasolt firmware-t. Ha az sem, akkor megcserélem a két routert. LAN-LAN módon kötöm össze a kettőt, úgy hogy a lenti router lesz a TP-LINK WR1043ND. A másik WAN-ján megy be az internet. Ebben a sorrendben, tehát a TP-LINK WR1043ND WAN-ját nem fogom használni. Szerinted a hibás WAN így is be tud kavarni?

    Ha a sorrendcsere sem oldja meg, akkor TP-LINK WR1043ND --> KUKA!

    Szívni fogom a fogam, mert ugye ez újonnan egy csúcskategóriás router volt viszonylag sok szolgáltatással. Úgy tudom, hogy ez nem az a kategória, ami néhány éven belül bedöglik, ennek ellenére sz*ródik :W

    Még egy kérdés. Öreg, és néha lefagyó alaplapoknál, márt csináltam "kondizást", az elöregedett elektrolit kondenzátorokat kicseréltem újabbakra és jobb minőségűekre. Ez sokszor segít az alaplapokon.

    Valakinek van tapasztalata a router javításban? Úgy tudom itt is vannak elektrolit kondik, amik elöregedhetnek. Valaki már javított hasonló módszerrel routert? Érdemes kipróbálni az elektrolit kondenzátorok cseréjét?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • Zenador

    csendes tag

    válasz Zolás #17019 üzenetére

    Szia!

    Én is nemrég vettem TP-Link WR1043ND router-t és nálam is szakadozik a WAN-oldal! Hol van, hol nincs internet, mint a mesében.

    Frissítettem a firmware-t, amikor megvettem a legújabb firmware volt fent (5/6/2011). Ezzel sz*rakodott az internet. Frissítettem a firmware-t, de ugyanazt raktam fel (5/6/2011). Továbbra is rossz volt a WAN-oldal.

    Említetted, hogy az eggyel régebbit kell felrakni, azzal megszűnik a WAN hibája. Most ezt a firmware-t raktam fel: 8/20/2010.

    Ez a stabil, vagy egy másik? Ha nem ez a jó, akkor van még egy 6/9/2010-es verziójú. Melyiket rakjam fel?

    Előre is köszönöm a választ.

  • Zenador

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az otthoni hálózatomon az asztali gép és a laptop között gigabites LAN kapcsolatot szeretnék kiépíteni.

    A helyi hálózat a következőkből áll:
    Router: TP-Link WR1043ND gigabit
    Asztali gép: Gigabyte EP35C-DS3R alaplap Realtek PCIe GBE gigabites LAN kártyával. Legújabb driverrel (2011.06.10.). LAN 1-es porton.
    Laptop: Dell Vostro 1015 Realtek RTL8111DL gigabites LAN kártyával, legújabb driverrel. LAN 4-es porton.

    Mindkét gépen Windows 7 fut.

    CAT5e kábeleket használtam az asztali gép és a router között, valamint a router és a Dell laptop között. Ezeket lecseréltem CAT6 kábelre. A laptop és a router között kb. 2,5 méteres kábel van, az asztali gép és a router között pedig kb. fél méteres kábel van.

    A LAN2 és a LAN3-as egy régi laptop (Win 98-as, szótárgépnek használom) és az alsó szinten egy 15 méteres kábel végén egy 4 éves Fujitsu-Siemens laptop van. Ezek maradtak CAT5e kábellel,100Mbittel működnek.

    A Dell laptopot és az asztali gépet CAT6 kábellel kötöttem össze a routeren keresztül. Mindkét gépnél azt írta ki, hogy 1000 Mbit-en épült ki a hálózat, elméletileg tehát gigabites hálózatot kezel. Total Commander-ben azonban a másolás nem nőtt. Ha jól tudom, akkor a gigabites hálózatnál az elméleti végsebesség 120 MByte/sec körül van. Gondolom ez csak ideális körülmények között lehetséges, ennek ellenére azt reméltem, hogy tekintettel a kis távolságra legalább 100 MByte/sec-et elérek, mert az asztali gépemben 1TByte-os Samsung SATA HDD van és a Dell laptopban is 1 éves SATA vinyó van.

    A Total Commander-ben 40 MByte/sec sebességgel másolt mindkét irányban. Korábban a CAT5e kábellel is lényegében ugyanennyi volt a sebesség.

    Mi lehet a probléma, miért ilyen lassú a gigabites hálózat? Ha eSATA-n keresztül hozzákapcsolok az asztali gépemen egy másik vinyót, akkor 100 MByte körül másol. Az asztali gépemben tehát nem a HDD a szűk keresztmetszet.

    Másik fontos kérdésem. Mi az oka, hogy CAT5e kábellel 40 MByte/sec-et értem el? Úgy tudom, hogy CAT5e kábel csak 100 Mbitet tud, ami a gyakorlatban 12 MByte/sec körül van. Jól tudom? Nálam ezen a kábelen is 40 MByte/sec körül másol, tehát a gigabites CAT6 kábel sem gyorsabb a hálózatomban.

    A gigabites kábelhez gigabites csatlakozókat szereltem fel ("2 szinten" van bekötve a 8 vezeték). Van UTP-kábeltesztelőm is, de nem jelzet kábelhibát, mind a 8 vezeték jól van bekötve. Normális krimpelőm van, megnéztem a csatlakozót is, a vezetékek rendesen felfeküdnek a csatlakozókban. Szerintem jól sikerült a szerelés.

    Véleményem szerint 3 helyen lehet szűk keresztmetszet. A laptop vinyó ennyire lassú? Az asztali gépem LAN-kártyája ennyire lassú, vagy a laptop LAN-kártyája lehet a hunyó?

    Hogyan lehet kiszűrni a szűk keresztmetszetet?

    TP-Link WR1043ND gigabit routerrel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Képes normális gigabites hálózatot üzemeltetni? El lehet vele érni a 100 MByte/sec körüli tempót?

    A helyi hálózaton van még egy Fujitsu Siemens Amilo Pro V3505 laptop is, ebben is gigabites LAN-kártya van, de CAT5e és CAT6 kábelen is csak 5 MByte/sec a LAN sebessége. Igaz, ez egy régi, 4 éves laptop, de normális, hogy ennyire lassú? Itt mi lehet a probléma?

    Az számít valamit, hogy "vegyes" a LAN, tehát nem mindenhol van egyformán CAT6 vezeték?

    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák