Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dreampost

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új vagyok ebben a témában, ezért gondoltam gyorsan rákérdezek: van-e olyan openwrt distro amiben a cryptsetup-hoy szükséges modulok bele vannak kompilálva?
    Esetleg ven-e bármi egyszerű megoldás kriptálni a routerre dugott hard disket?
    A TP-Link TL-WR1043ND vargalex build ver 1.00 firmware-t szeretném használni, mert abban minden más már benne van, csak úgy látom abban sincsenek benne a cryptsetup-hoz szükséges lib-ek:

    Package: cryptsetup
    Version: 1.3.1-1
    Depends: libblkid, libuuid, libpopt, lvm2, libgcrypt
    Provides:
    Source: feeds/packages/utils/cryptsetup
    Section: utils
    Status: unknown ok not-installed
    Essential: no
    Priority: optional
    Maintainer: OpenWrt Developers Team <openwrt-devel@openwrt.org>
    Architecture: ar71xx
    Installed-Size: 54292
    Filename: cryptsetup_1.3.1-1_ar71xx.ipk
    Size: 54765
    MD5Sum: c68dcfa1d0121f532d2ae7e779516661
    Description: Cryptsetup-luks

    Segítségeteket előre köszönöm.

  • dreampost

    csendes tag

    Egy nagyon érdekes problémával fordulok hozzátok.
    TPLINK 1043ND routerre telepítettem ezt a "OpenWrt for TP-Link TL-WR1043ND vargalex build ver 1.00" firmware-t (2 napja töltöttem le), egy USB HDD-t próbálok bekonfigurálni úgy, hogy legyen rajta egy swap partició, egy extroot partició, meg egy harmadik (ntfs) adattárolásra.
    Abban a pillanatban amikor újraindítom a routert (hogy induláskor mountolja be ezeket a particiókat), ha az új extroot partició is be lett állítva, a router jelszó nélküli alapbeállításokkal indul el.
    Ha leszedem az usb hdd-t és úgy bootolom fel a routert, hozza a beállításokat.
    Ez miért van így és hogyan tudnám kijavítani?
    Az alábbi képen az látszik, hogy most az extroot ki van kapcsolva, természetesen szándékosan.

    A másik dolog hogy bármikor editálom a mount pointokat LUCI-ban a System/Mount points menü alatt, a Writing to etc/fstab soha nem akar megszünni, a mentés azért megtörténik. Ez egy bug?

    [ Szerkesztve ]

  • dreampost

    csendes tag

    válasz raidx #17642 üzenetére

    Azért nem particionáltam a hardot arról az oldalról, mert nekem már volt egy több 100 GB-os NTFS partició rajta és szerettem volna megtartani.
    Valószínüleg átmásolom a cuccokat, újrarakom a firmware-t és megpróbálom.
    Jah, amúgy a tegnaptól már konfig fileokat sem tudtam módosítgatni sem a webről, sem ssh-n keresztül, azt írja ki, hogy nincs elég szabad hely?
    Nagyon fura, szerintem újrarakom, és mindent a leírás szerint csinálok, lássuk mi lesz úgy.

    Ja, és amúgy még egy fura dolog. Hiába van fstab-ban benne az, hogy mountolja a hardot, router újraindítása során csak 1 mappát látok a mountolt helyen, egy olyat amit pont CLI-ből hoztam létre. Ahhoz, hogy az ntfs partició minden mappája látszodjon, umountolni kellett és mountolni még egyszer.. ez miért van így?

    [ Szerkesztve ]

  • dreampost

    csendes tag

    Az utobbi napokban elég sokat játszadoztam a firmware-el, rengeteg számomra érthetetlen bug-ba vagy feature-be ütköztem, és még mindig nem vagyok megelégedve az eredménnyel.
    Gondoltam megosztom ezeket veletek és közben remélem lesz valaki, aki elmondja milyen hibákat követtem el, miért nem ment az úgy ahogy én csináltam:

    1. Az első meglepetés az volt, amikor először feltettem a firmware-t, beállítottam majd utána manuálisan próbáltam meg particionálni, bemountolni az usb hardomat.
    Ezt amiatt tettem, mert volt a hardon vagy 150 GB adat egy NTFS partición, és szerettem volna, ha a swap és extended root partició mellett ez maradna meg adatparticiónak.

    Ez esetben a következő furcsaságokkal találkoztam:
    - a bekonfigurált routerem konfigurációja teljesen elveszett, ahogy a hardra felkerült az extended root meg a swap partició.
    Ezt úgy vettem észre, hogy miután kézzel létrehoztam és leformáztam a particiókat (swap és extended root), újraindítottam a routert, látom nem megy a net majd egyszercsak észrevettem, hogy ismét az openwrt gyári IP címre állt vissza: 192.168.1.1

    Amikor ezt megláttam, azt hittem én voltam a hibás, hogy nem követtem a vargalex firmware telepítés lépéseit, és nem futtattam a hardparticiónáló scriptet.
    Újból feltettem a firmware-t.

    2. Ezúttal követtem a telepítés minden lépését, a hardot a 8081-es porton hallgatózó kis aplikációval particionáltam. Láss csodát, reboot után a router újból openwrt gyári beállításokkal indult, mintha a bemountolt hardon új /etc/konfigfile-ok lettek volna és az eredetit elfelejtette volna.
    Ezt ezúttal le is teszteltem, leszedtem a hardot, reboot, megvolt a 192.168.0.1-es range és az összes beállítás, újraindítottam a routert hard-al, 192.168.1.1-es range, más beállításokkal. Szóval ez számomra egy érthetetlen kérdés, miért van ez így, na de a végén majd ráér válszolni.

    Szóval működött a router, mindent beállítottam rajta, majd elkezdtem azon gondolkodni, vajon hogyan tudnám visszamásolni a 150 GB adatot. Találtam is egy toolt, amit az ext particiók wikipédiás tudástárán soroltak fel, ami elvileg képes ext4 particiót is kezelni rw módban! Gyorsan leszedtem az usb hardot, rátettem a vista-s gépre, a tool bemountolta, létrehoztam a hardon egy üress file-t, utána meg vissza a routerbe, hogy lássam működik-e még. Működött is, a file-t meg tudtam nyitni stb. Na, fel is bátorodtam, visszakapcsoltam a vista-s gépre, visszamásoltam a 150 GB adatot, majd újra rádugtam a routerre, rebootoltam a routert, hogy mountolja meg minden, a mediaboxon elértem az anyagot, szóval minden jónak látszott, egyszercsak mit veszek észre? Nincs többé internet kapcsolat! Nahát nem hittem a szememnek, rádugtam a netet a laptomomra, működik, a routerre hard nélkül, működik, a routerre hard-al, nem működik. Na ezt nagyon szeretném ha valaki elmondaná nekem miért történhetett meg. Egy dologra gondolhattam, hogy valami korrupt lett a hardon, emiatt döglik meg, de mondjuk akkor is miért pont a net? És miért tudtam bemountolni meg olvasni róla? Felbootoltam egy virtuális gépre egy Knoppix-ot, fschk-t ráindítottam, semmi hibát nem talált, az interface-eket próbáltam lelőni, újraindítani. Semmi nem segített.
    Nahát, el sem tudjátok képzelni mennyire ideges voltam már ebben a pillanatban. fdisk, összes particiót letöröltem, ráengedtem a 8081-es porton hallgatozó applikációt, és mérgemben a 2 particiós megoldást rá is eresztettem (1 swap partició, a többi meg ext4-es adat). Reboot, megint nekifogok beállítani stb. Ekkor mit vettem észre? fdisk jól látta a particiókat: /dev/sda1 130 MB körüli swap, /dev/sda2 230 GB körüli adatpartició. Bemountolva meg tudjátok mit láttam (df meg LUCI is ezt írta ki), hogy az sda2 partició mérete csak 512 MB. Ezt hamar igazolódott is, amikor egy nagyobb filet óróbáltam rámásolni. Egyetlen egy dolog jutott eszembe abban a pillanatban, korábban amikor úgye 3 partició volt a hardon (swap, extroot meg adat), az extroot pont 512 MB körüli volt. Tehát, valahonnan, valahogy, az fdisk-ben jól látszodó, 230 GB körüli particiót ő 512 Mb-nak látta!
    3. Hát ekkor már éjjel 2 volt, azt hittem álmodok vagy mi, megint újraraktam a firmware-t, újracsináltam a particiókat, most megint majdnem minden jó 2 kivétellel:
    - a 230 GB körüli partición azt írja ki, hogy 12 GB-al kevesebb szabad hely van, majd ugyanabban a sorban még aztis mondta, hogy 0% foglalt (182 MB)!!! Hát ez most már így van, ezen már nem is akarok kiakadni, jól van ez így mondjuk miért van 12GB-al kevesebb hely? Fogalmam sincs, nem is érdekel.
    - ma észrevettem, hogy a transmission nem akar többé feltölteni, a webes kliens azt írja ki a port nincs nyitva. A tűzfalat megnéztem, allow van állítva erre a portra úgy a tcp mint az udp forgalom. Ez most miért van így? komolyan, már mindjárt elsírom magam, 4 napja kínozom ezt a routert és itt állok.

    Tehát akkor ismét felteszem a kérdéseket: ha usb hard rákerüla routerre és újra van indítva úgy, hogy swap került rá, meg esetleg extroot is, akkor miért indul openwrt gyári beállításokkal a router?
    Ha a hard-al történik valami, amikor bemountolom mint ext4 egy vistas gépen és rámásolok adatokat, amit a router alól olvasni is tudok, akkor miért nem megy többé az internet?
    Ha nem babráltam semmit a tűzfallal sem a transmission beállításaival, ill. bocsánat egy sort adtam hozzá, megjelöltem pirossal, akkor miért vacakszik a transmission? miért nincs upload? Megpróbáltam azt, hogy a gyári tűzfalbeállításban a transmission portját megváltoztattam, majd utána vissza, és akkor rövíd ideig azt ítrta ki a webes kliens, hogy "open".


    Egyszer átállítottam az encryption-t forced-ra, azóta sem a transmission webes klienséből, sem a router admin felületéről nem tudom ezt megváltoztatni, peddig többször rebootoltam, újraindítottam, még a transmission-t le is állítottam stb, és mégsem. Azt majd otthon putty-n keresztül megpróbálom megheggeszteni.


    Miért nem megy a wifi ha auto-n hagyom a csatornát?

    Elfáradtam, segítseket kérlek. Most a transmission upload fáj a legjobban. :(

    [ Szerkesztve ]

  • dreampost

    csendes tag

    válasz vargalex #17698 üzenetére

    Itt van a kért info.
    Semmit nem módosítottam, legalább is nem tudok róla. :(((

  • dreampost

    csendes tag

    válasz Speeedfire #17700 üzenetére

    A WAN-input dropra gondolsz? Hat basszus én tuti nem jártam vele.
    Mi kellene legyen? accept?

  • dreampost

    csendes tag

    válasz szacsa88 #17704 üzenetére

    Futtass egy ipconfig /all -t a gépen, ellenőrizd, hogy 192.168.1.* subnetből kaptál IP-t.
    Indítsd újra az adaptert (disable/enable)-
    Ha nem kaptál IP-t, esetleg állíts be egyet manuálisan és próbáld meg a routert elérni a 192.168.1.1 címen. Esetleg ssh-t is próbálhatsz.

Új hozzászólás Aktív témák