Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r3pl4y

    aktív tag

    na firmware lefordult... rootfs tökéletes... wifi szar...

    én fogom és belehajítom ezt a routert a kukába így ahogy van ebből mostmár tényleg elegem van... ez pénzt nem ér... komolyan mi az isten lehet már azzal a szerencsétlen wifivel...

    beállítom, luci kifagy... restart és a router többet nem bootol be addig amíg vissza nem állítom ssh-n a wifit kikapcsolt állapotba... itt akad el:

    device wlan0 entered promiscuous mode
    br-lan: port 2(wlan0) entering forwarding state

    és bizony innen sehova tovább....fél órán belül én felgyújtom ezt úgy ahogy van.,.. ez már katasztrófa...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5145 üzenetére

    Nem ez openwrt... maradok ennél. mert már rootfs megy.. de wifi nem és az érdekes az, hogy a stable firmel meg megy a wifi... valami kimarad szerintem a bulidből vagy nem tudom... megnézem mit nem rakok bele ami kellene....

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5147 üzenetére

    Szia!

    Nem nagyon akarom, mert oké, hogy tetszik meg minden de nekem kellenek egyéb dolgok is... és ha nincsenek alá csomagok... csak úgy h meg kell itt hackelni a dolgokat akkor gondolom nem is mennek a csomagok normálisan alatta, nekem meg stabil cucc kell... meg jó lenne ez ha menne má végre...
    most találtam egy hibát... csak nem tudom, hogy hiba e... fennt volt egyszerre a hostapd és a wdap vagy micsoda... ezek ütközhettek?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5150 üzenetére

    Az a baj, hogy nem tudom... most megnézem azt kiderül.. most fordul az uj firm... majd meglátjuk egy 20perc mulva szerintem már...

    Amúgy meg nem hinném, hogy annyira figyeli mert ha jól emlékszek vissza akkor alapból az a wdap vagy mi van kijelölve neki a hostapd nincs... és ha kijelölöm a hostapd -ot akkor sem veszi ki a wdap -ot... medig a kettő elvileg ugyanarra jó... a wifin a titkosításra... ezért gondoltam, hogy hátha az a baj, hogy összeakad a kettő... remélem így van, mert ha igen akkor az most kiderül és akkor mennie kellene végre mindennek... amúgy ebben már újabb cuccok vannak mint a kiadott stable verzióban, mert ezek már azok a cuccok amik majd a következőbe lesznek benne.. meg javítások is vannak... de lehet, hogy rontások is ha kiderűl, hogy nem ez a baj...

    SZERK:

    Na fasza akkor lehet tényleg ez a cink... mondjuk akkor én voltam a barom, mert mintha úgy emlékeznék, hogy Alex így mondta, hogy ezek kellenek hozzá: hostapd/wdap :) azaz vagy ez vagy az... a per jelből következően... :) én meg mindkettőt feldobtam... gondoltam baj nem lehet... mondjuk jobban belegondolva lehet, mivel mind a kettő ugyanarra jó... amúgy azért választottam a hostapd -ot mert speedfire leírása szerint is az kell... meg annál a firmware-nél nekem úgy működik is...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5152 üzenetére

    Ez így is van... most inkább nyomtam egy rebuildot és wpad-ot tettem be a hostapd -ot pedig kinyomtam mert mások szerint az nem éppen jó... mint láttam panaszkodnak, hogy szarakodik vele a wifi...

    Ha kész a firmware és jó is, akkor közzéteszem itt... amúgy várható, hogy majd havonta kiadok egy ilyen firmware -t a kezemből amit mindig frissítek majd... ebbe benne vannak a cuccok a LuCi -hez most, de csak azokhoz amik a router alap funkcióit képezik... tehát ilyen samba meg stb. nincs benne, mert van aki használ sambát van aki nem, és ezért tök felesleges lenne beletenni meg úgyis le lehet szedni a sambával együtt a LuCi kiegészítést is... tehát csak ilyen alap de fontos dolgok vannak benne a LuCi -ba, hogy mindenkinek könnyebb legyen a beállítás... amúgy később lehet ránézek én arra a LuCi -re.. hátha lehet benne kicsit javítgatni meg kiegészíteni egy - két dologgal...
    Ebbe a firmware -be benne van alapból a wifi támogatás is, hogy ha működik (majd kiderül) meg az usb-storage-extras is, hátha lesz még valaki akinek kell majd az a csomag, és meg is van csinálva már, hogy rootfs -el is működik, így természetesen az extrootfs is benne van... fstab is át van szerkesztve, hogy benne legyen alapból az is_rootfs 1 opció, alapból sda1 -et húzná be rootfs -nek és sda3 -at a /mnt -be mint egy másik partíciót a letöltéseknek stb... sda2 -t pedig swap... természetesen ugye lehet szerkeszteni meg minden, csak annyi van, hogy nem kapcsoltam be alapbeállításként, hogy működjön az fstab, tehát engedélyezni kell az option enabled -et... ezt azért hagytam így, mert hátha valaki meg akarja formázni a hdd-t mielőtt még felmountolná rootfsként...

    Multkor mint mondtam írtam egy írást a serial portról is csak elég hosszúra sikeredett, nem tudom, hogy beírjam e ide, hátha hasznos lesz..

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5157 üzenetére

    Hát akkor nem tudom mi volt a baj... de mindenesetre most készül az új build wpad -al... hátha így jó lesz már a wifi is...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5160 üzenetére

    Na Alexnek lesz igaza már megint :) miért nem tudok én hallgatni sose elsőre a tapasztaltabbra... mindig mindent a saját bőrömön kell megtapasztalnom.... hát ezek mennek itt meg a bárányfelhők :) na a lényeg, hogy valahol bugos a wifi a backfire-ben tehát a 10.03ból kell buildelni... de az lényegében már egy állandó forrás nem? vagyis az már nem változik sose mivel már kiadásra került a stabil verzió... :)

    Na minden esetre törlöm az egész mappát és megnyitom a backfire 10.03 buildelést.. amivel elszórakozik majd itt szépen magába.. én meg lefekszek aludni :)

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5163 üzenetére

    Igen ám... csak így adunk a szarnak egy pofont kb. mert sajnos az extroot -ot nem lehet befordítani a 10.03 -alatt be se teszi a menucofig -ba... ezt a szopást... vagy nem lehet normálisan hdd-t használni vagy nem megy a wifi... úristen ez az openwrt egy katasztrófa...

    SZERK:

    Nem szoltam... megvan az csak nem ott ahol eddig volt :) másik helyen volt eldugva de rájöttem, hogy lehet keresni is :)

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Új firmware lefordulva, telepítve, wifi bekapcsolva - működik, extrootfs működik :)

    Nagyon köszönöm mindenkinek de főleg Alex -nek a segítséget. Úgy néz ki csak sikerült összehozni.

    Na továbbiakban... itt, hogy lehet iptables scripteket létrehozni? vagy hova kell ezt tenni? olyan mint olegbe, hogy van egy file és oda kell beírni, hogy mit engedélyezek és ennyi? Meg hogy lehet azt megcsinálni, hogy ha ssh -n vagy ftp -n 1 percen belül 3 szor sikertelenül próbálkoznak akkor bannolja az ip-t 1 percre?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Na akkor elvileg beállítottam a firewall-t luci-ban, meg megcsináltam a brute force védelmet is a firewall scriptben.... csak éppen amikor néztam a port checker -el (google: open port checker) akkor ugyanúgy zárva vannak a portok... ez sem működne?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Na pont letelt az szerkesztési idő limit, és elfelejtettem megkérdezni, hogy akkor most ez a user hozzáadás ez, hogyan is menne?

    csinálok egy csoportot pl. users
    és ebbe teszem bele a felhasználókat... ez eddig oké...

    Hogyan csinálom meg azt, hogy az adott csoport VAGY csak egy felhasználó teljes hozzáférést kapjon a egy adott mappához és az azon belüli mappákhoz is...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Na közben beírom inkább, hogy mit irtam a firewall scriptbe... mert hiba van a syslog szerint...

    iptables -t nat -A prerouting_rule -i $WAN -p tcp -m state --state NEW --dport 22 -m recent --set --name SSH_ATTACK --rsource
    iptables -t nat -A prerouting_rule -i $WAN -p tcp -m state --state NEW --dport 22 -m recent --update --seconds 60 --hitcount 5 --name SSH_ATTACK --rsource -j DROP

    iptables -t nat -A prerouting_rule -i $WAN -p tcp -m state --state NEW --dport 21 -m recent --set --name FTP_ATTACK --rsource
    iptables -t nat -A prerouting_rule -i $WAN -p tcp -m state --state NEW --dport 21 -m recent --update --seconds 60 --hitcount 5 --name FTP_ATTACK --rsource -j DROP

    SysLog:
    Oct 26 13:51:58 OpenWrt user.info sysinit: Bad argument `tcp'
    Oct 26 13:51:58 OpenWrt user.info sysinit: Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

    Mi a hiba most akkor ezzel?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5175 üzenetére

    na most ami eddig volt az megszünt... most itt az újabb probléma...
    The "nat" table is not intended for filtering, the use of DROP is therefore inhibited

    Meg még számtalan amúgy... mysql nincs is a csomagok közt... lighttpd -t egyszerűen nem lehet normálisan bekonfigurálni... ha felteszem a lighttpd-mod-fastcgi modult akkor meg ez lesz az error log-ba:

    2010-10-26 15:09:33: (mod_fastcgi.c.1104) the fastcgi-backend /usr/local/bin/php failed to start:
    2010-10-26 15:09:33: (mod_fastcgi.c.1108) child exited with status 2 /usr/local/bin/php
    2010-10-26 15:09:33: (mod_fastcgi.c.1111) If you're trying to run your app as a FastCGI backend, make sure you're using the FastCGI-enabled version.
    If this is PHP on Gentoo, add 'fastcgi' to the USE flags.
    2010-10-26 15:09:33: (mod_fastcgi.c.1399) [ERROR]: spawning fcgi failed.
    2010-10-26 15:09:33: (server.c.931) Configuration of plugins failed. Going down.

    arról nem is beszélve, hogy átraktam a uhttpd-t a 88-as portra... lighttpd a 80-son lenne... erre mit csinál, hogy ha felmegyek a 192.168.1.1 -re... :) nem talál index file (pedig van), mert nyilván a lighttpd-nek más docroot -ot adtam meg, mégis elkezdené tölteni a /cgi-bin/luci -t...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5178 üzenetére

    Hát azt a bruteforc-ot most nem értem akkor nekem mit kellene beírnom pontosan.... lighttpd meg ugyanúgy nem megy bárhonnan telepítem... alapból azért mert a lighttpd fastcgi beállításánál.. /usr/local/bin/php van megadva bin path -nek miközbe local mappa ott nincs... tehát simán a bin -be van de ott sem php a vége hanem php-fcgi lenne de akkor sem indítja el... de megváltozik ez a státusz 2-ről 16 -ra child exited with status 16

    nem tudom mi a baja ennek...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Valóban chace-t kellett űríteni.. de erre azért nem gondoltam, vagyis gondoltam, csak nem volt kedvem kiüríteni ezért indítottam egy explorer -t (soha nem használom) és ott is betöltöttem... mivel ott ugye nem kellene benne lennie a chace -be, de mégis ezek szerint...

    Tehát fastcgi nélkül megy.. de a baj az, hogy arra nekem szükségem van tehát valahogyan be kellene aplikálni de eszem nincs hozzá, hogy mi kell ahhoz... az tuti, hogy szarul van alapból megadva a bin path ahonnan töltenie kellene a fcgi modult de ha kijavítom akkor is csak a hiba státusza változik meg és ennyi... valami még kell vagy valamivel még baj van ... de nem tudok rájönni, hogy mivel, mert nem ad normális tájékoztatást a log.. ilyen státusz kódokból nem igen tudok rájönni ...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5180 üzenetére

    igen minden meg volt... most átírtam a fastcgi rész a configban de erre más hiábt dobott be...

    root@OpenWrt:~# /etc/init.d/lighttpd start
    2010-10-26 17:34:18: (plugin.c.162) dlopen() failed for: /usr/lib/lighttpd/mod_cgi,.so File not found

    És a file ott van ahol írja.. szóval nem hiányzik...

    Na ez azért volt hibás, mert el van valami írva mivel a file nevében a .so előtt nincsen vessző lol... de most átneveztem a file-t és így a hiba:

    2010-10-26 17:43:11: (plugin.c.202) Unable to resolve symbol
    2010-10-26 17:43:11: (server.c.643) loading plugins finally failed

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Na a cgi probléma megoldva annak az volt a baja, hogy amiokor a configba engedélyezve volt a mod_cgi utána ott marad egy vessző... most már megy... de csak ha reboot-olom a routert... az nem elég neki ha leállítom a lighttpd és aztán elindítom ujra mert akkor nem tudja betölteni a fastcgi -t ugyanúgy de ha restartolom a router-t akkor meg megy... :) Amúgy jut eszembe ennél nincs ilyen szabályos leállítás... mármint olegnél volt ilyen shutdown script ami szépen leállított minden programot stb...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Na amúgy php-fcgi az nem működött csak... vagyis mint mondtam amikor ujraindítottam a routert akkor ment.. de kiderült, hogy nem nagyon ment az csak addig amíg el nem akartam érni a webservert.. aztán szépen ki is fagyott... aztán elindítottam csak úgy simán a php-t és az meg kiírta, hogy nem tud elindulni mert hiányzik neki az sqlite3.so kiterjesztés... felraktam és most tökéletes... de egyet mondjon meg valaki.. minek kell ennek ez a kiterjesztés? főleg, hogy nekem ez abszolút de nem kell mert én mysql-t fogok használni... ?

    amúgy azt, hogy értetted Alex, hogy ha kernel fájlok kellenek akkor a normális backfire 10.03-ból töltsem le? mármint értem, hogy értetted de mit értünk kernel fájlok alatt? Azok a rendszerfájlok mint az usb driver, meg wifi, meg ilyen a router működéséhez szükséges alap rendszer dolgok?

    És nem lehetne valahogy úgy ezt megoldani, hogy mind a 2 cím, backfire 10.03 és a trunk is benne legyen és akkor valami kiegészítő paranccsal kellene kiválasztani, hogy mikor honnan töltsön... mint amikor külső meghajtó kellene telepíteni ha nincs extroot... vagy itt olyat nem lehet?

    Amúgy működött a tűzfal a végére, amikor kivettem a bruteforce védelmet... már csak azzal kellene most valamit csinálni, hogy menjen de sajnos nem értek annyira az iptables-hez.. most csak azzal a "nat" -al volt baja... esetleg bemásolom, hogy most mi van benn:

    #iptables -t nat -A prerouting_rule -i WAN=$(uci get network.wan.ifname) -p tcp -m state --state NEW --dport 22 -m recent --set --name SSH_ATTACK --rsource
    #iptables -t nat -A prerouting_rule -i WAN=$(uci get network.wan.ifname) -p tcp -m state --state NEW --dport 22 -m recent --update --seconds 60 --hitcount 5 --name SSH_ATTACK --rsource -j DROP

    #iptables -t nat -A prerouting_rule -i WAN=$(uci get network.wan.ifname) -p tcp -m state --state NEW --dport 21 -m recent --set --name FTP_ATTACK --rsource
    #iptables -t nat -A prerouting_rule -i WAN=$(uci get network.wan.ifname) -p tcp -m state --state NEW --dport 21 -m recent --update --seconds 60 --hitcount 5 --name FTP_ATTACK --rsource -j DROP

    most ezek vannak benn... a portok persze tűzfalon engedélyezve vannak itt csak a bruteforce rész lenne... és itt a "nat" résszel volt valami baja..

    Már csak ez kellene most, meg az hogy miképp is van pontosan ez a user hozzáadás... mármint nem kimondottan az, mert azt tudom, hogy lehet csoportokat, meg usere-ket hozzáadni, csak azt nem, hogy miképp kell beállítani egy csoportnak vagy egy adott felhasználónak, hogy egy adott mappához teljes hozzáférés legyen... ez pedig kellene a vsftpd -hez meg a sambához is...

    Most meg pakolok egy rTorrentet még szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Hát ezt is elsiettem... :) nem tudok rtorrentet rakni, itt ez se úgy működik, hogy felakom bekonfigolom és megy.. egyrészt nincs indító script, másrészt nincs konfig fájl...

    Hogy kell ide rtorrentet rakni?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5205 üzenetére

    Tehát a chown username és könyvtár, és akkor az adott user teljes hozzáféréssel bír az adott könyvtár felett? Ennyi lenne az egész? :)

    2. Értem akkor a kmod csomagokra figyelek...
    Hát igen ez a bruteforce kellene még...
    rTorrent-re nem tudsz valamit? Mert nekem ez itt nem megy.. oleg-ben feltelepítettem és létrehozott indítóscriptet meg config file-t és ment is, de itt semmit nem hoz létre, hogyan kellene ezt ide feltenni?

    Már csak ezek kellenének a többivel mysql, samba, vsftpd, xmail... már elboldogulok szerintem... mondjuk azt hittem az rTorrent-re is, de a samba az tui nem gond, vsftpd se.. a mysql kicsit szopatósabb de szerintem azzal se lesz gond... xmail-t meg már nem is emlékszek, hogy oleg alatt szivtam e vele... igazából pont nincs értelme neki, de már úgy megszoktam, hogy saját mail szerverem van...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5209 üzenetére

    tehát a chown -al csak egy user tud teljesen hozzá férni az adott könyvtárhoz...és más pedig nem.

    ha meg azt akarom, hogy legyen egy users csoportom és azon belül lesznek ugye a userek akkor magának a csoporhoz kell hozzárendelni a könyvtárat így: chown csoport könyvtár
    ?
    és aztán az a chmod g+rwx az micsoda pontosan? mert most ez nem csak annyi, hogy írhatóvá teszi az adott könyvtárat és kész? Mármint, hol van ebbe, hogy csak az adott csoport számára teszi írhatóvá?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5212 üzenetére

    Na rtorrent úgy néz ki, hogy megy, csak kicsit furán

    2689 root 1580 S /usr/sbin/SCREEN -dm -S rtorrent
    2691 root 1360 S /bin/ash
    2693 root 9268 S N /usr/bin/rtorrent -n -o import=/etc/rtorrent.conf
    2697 root 9268 S N /usr/bin/rtorrent -n -o import=/etc/rtorrent.conf
    2698 root 9268 S N /usr/bin/rtorrent -n -o import=/etc/rtorrent.conf

    Tehát akkor ha a könyvtárat hozzárendeltem egy csoporthoz akkor azt a könyvtár "tudni" fogja, hogy melyik csoporthoz és így agyja ki neki a jogokat... de egy könyvtár több csoporté is lehet? Vagy úgy lehet, hogy pl. van egy user és van neki egy könyvtára és ő mindent tud csinálni abba a könyvtárba meg az alkönyvtáraiba és adok olyan user-t hozzá aki viszont csak ebben az adott könyvtáron belül csak 1 alkönyvtárba tud mindent csinálni?

    Huu remélem érthető :D

    ja és az rtorrent indító script-be nem lehet valahogy beállítani, hogy loggolni is tudjon egy adott file-ba?

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5214 üzenetére

    közbe rájöttem, hogy semmit... viszont nem tudom minek indítja 3x az rtorrentet vagy mit csinál...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5223 üzenetére

    Szia!

    Köszi a segítséget. Erre gondoltam amúgy én is de ilyenkor csak azokat a progikat kell leállítani amiket én telepítettem vagy mindent ami látszik a LuCi -ben az initsrcipteknél?

    Meg mit kell umountolni ami letölt a torrent vagy magát azt a paríciót is ami be van húzva rootfs-nek?

    rTorrent:

    Értem magyarúl akkor nem gond, hogy 3 látszik belőle... nem foglal 3x annyi rendszerteljesítményt magyarul?

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz hesszan #5239 üzenetére

    Sziasztok!

    vsftpd -t telepítek de nem csak úgy simán hanem xinetd -vel... de nem megy. Itt a config file:

    service ftp
    {
    disable = no
    socket_type = stream
    user = root
    server = /usr/sbin/vsftpd
    server_args = etc/vsftpd.conf
    wait = no
    nice = 10
    only_from = 0.0.0.0/0
    }

    És a system logg:

    Oct 27 19:58:42 OpenWrt daemon.debug xinetd[6877]: Reading included configuration file: /etc/xinetd.d/vsftpd [file=/etc/xinetd.conf] [line=6]
    Oct 27 19:58:42 OpenWrt daemon.err xinetd[6877]: Port not specified and can't find service: ftp with getservbyname
    Oct 27 19:58:42 OpenWrt daemon.crit xinetd[6877]: 6877 {init_services} no services. Exiting...

    Nem értem mi a baja... :S

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz rolko #5244 üzenetére

    visszavonva...

    Szóval ezzel a xinetd -vel kellene valamit csinálni..
    mi lehet ennek a problémája...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    rtorrent is mindaddig működik míg el nem akarom érni a ruTorrent web kliensel... azért kicsit érdekes, hogy itt semmi nem működik úgy ahogy annak kellene...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz appel #5247 üzenetére

    Szia!
    Igazából vártam már egy ilyen HSZ-t... és valamilyen szempontból igazad van... kicsit elragadtatom magam néha, csak mostanába kicsit lefáraszt már ez a cucc. Mindennap ezzel tökölök egy csomó időt...
    Mit várok el tőle? igen majdnem azokat amiket leírtál csak nem profi szinten nyilván... samba, ftp, http szerver, mysql, torrent. Miért várom el ezt tőle? Mert egy ennél gyengébb cuccon ez már mind megvolt...

    És igen nem vagyok annyira a szeren, sajnos most foglalkozok először openWRT -vel... előtte Oleg volt fennt... de ott mindig ment minden, igaz nem mindig elsőre, de ott mindig rá tudtam jönni a hibára...
    Hidd el google -zni is szoktam mielőtt kérdezek, mert tudom, hogy már mindenkinek a töke ki van a problémáimmal, de sajnos másképp nem tudom megtanulni, és megcsinálni, csak ha okosabbaktól kérdezek, és azok segítenek.

    VSFTPD & XINETD:

    Köszönöm Alex, már működik is...

    rTorrent:
    Nem tudom lehet, hogy az lesz, de amúgy az a baj vele, hogy elindul az rtorrent de amikor el akarom érni a ruTorrent-en keresztül egyből leáll. Nem tudom miért, erre sajnos a google ismét nem ad választ...

    Következő, a mysql... feltelepítettem, de nem jó mert nem tudok jelszót változtatni:

    root@OpenWrt:~# /usr/bin/mysqladmin -u root password új jelszó
    /usr/bin/mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed
    error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'

    Googe -zva azt találtam, hogy próbáljak meg új sql adatbázist csinálni, erre ez a hiba jön létre:

    root@OpenWrt:~# /usr/bin/mysql_install_db
    /usr/bin/mysql_install_db: line 151: /bin/hostname: not found
    Neither host '' nor 'localhost' could be looked up with
    /usr/bin/resolveip
    Please configure the 'hostname' command to return a correct hostname.
    If you want to solve this at a later stage, restart this script with
    the --force option

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5254 üzenetére

    Megvolt az is, és ugyanaz a helyzet... amikor elindul a router akkor szépen el is indul az rtorrent és úgy, hogy 3x látszik a memóriában, de amikor kapcsolódni akarok hozzá akkor szépen fogja magát és leáll, és erről semmi információt nem ad a log file...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Ja el is felejtettem feltenni a firmware -t amit fordítottam...

    Factory
    Sysupgrade

    - block_extroot támogatás, tehát már telepítve van csak formázni kell és beállítani az fstab -ot és már megy is.
    - e2fsprogs, formázáshoz
    - fdisk, particionáláshoz
    - wlan támogatás, azaz alapból megy a wifi
    - wpad a titkosításhoz
    - LuCi webes felület, statisztikákkal
    - DynDns támogatás
    - QoS
    - UPNP
    - USB támogatás, háttértárakra és nyomtatóra is.
    - Nano
    - adduser, addgroup, deluser, delgroup parancs támogatás

    Ezek a főbb dolgok, de a teljes csomaglista, verziószámmal elérhető itt: Packagelist

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz rolko #5281 üzenetére

    Igen fel tudod, ha van elég helyed a /tmp mappába akkor oda letöltöd wget -el (vagy ha van felcsatolva hdd-d akkor oda töltöd le) és kiadod ezt a parancsot

    mtd -r write FIRMWARE NEVE firmware

    A Factory-t töltsd le természetesen...

    Ja és igen... a firmware amit fordítottam alapból EXT3 / EXT4 file-rendszereket támogat, a többit telepíteni kell, ha szükséged van rá!

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Kvazár #5288 üzenetére

    Sajnos nem volt nagyon szerencsém az eredeti firmware -hoz csak 5 percig amíg a netet beállítottam rajta, hogy le tudjam szedni az openWRT -t :) de úgy gondolom, hogy a válasz egyszerű, ha az alap firmben van FTP szerver akkor igen, ha nincs akkor nem. :)

    Amúgy az rtorrent-es és / vagy mysql -es problémámra senki nem tud semmit?

    Nézelődtem már mindenütt de nem találtam semmi infót erről a problémáról amit írtam..

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    vargalex hova tűntél? Nincs megoldásod a mysql problémámra? Nagyon kellene, hogy az menjen... torrentről már inkább lemondok, csak mysql legyen mert az kellene... és kerestem én de nem találtam megoldást az említett problémámra...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Ha gondoljátok betehetem azt a kis cikket amit írtam a serial -os megoldásról... csak kicsit hosszúra sikeredett ezért nem tettem ide be...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    TL-WR1043ND - Serial HowTo

    Nos! Mivel megöltem a routerem én is egy rossz firmware frissítéssel gondoltam gyorsan „gyorsan” amíg másolom az új firmware –t írok egy kis szösszenetet miképpen lehet életre kelteni a router-t ha már csak annyi élet jelet ad magáról, hogy világít a power led, és a többi led pedig villog pár másodpercenként.
    Szóval ha ez a jelenség fogad minket akkor valószínűleg szépen kinyírtuk a router-t, azaz nem tudja betölteni a firmware-t mert nem találja a megadott blokkokban.

    Megoldásként arra jutottam, hogy kihasználom a router adta serial (soros) port lehetőségeit.
    Aki nincs otthon annyira az elektronikában annak se túl bonyolult ez a dolog szerintem, aki meg otthon van benne annak ez gyerekjáték. Mivel nekem ez lesz elvileg a szakmám is, így nem okozott gondot a következő pár teendő, de szerintem senkinek nem fog.

    1. Szét kell szednünk a router-t. A hátulján (a portok felüli részén) van a talpak alatt 2 csavar, ezt kell kitekerni. Az elején nincs, tehát felesleges leszedni az első talpakat.
    Miután a két csavar kint van szépen kicsit szét kell feszíteni az alsó és a felső burkolatot… igen ez ilyen drasztikusan hangzik, de csak így fog szétpattanni elöl az a két patent ami összetartja a két részt. Ezzel mindenki szenvedjen szépen el, egyszer csak szét kell jönnie :)

    2. Miután szétszedtük a routert a következő kép fogad minket:


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    Itt látható, hogy mi a lábkiosztása a serial portnak:


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    Na most ilyen 4db-ból álló tüskesort kellene ideforrasztani, ilyet tördelhető tüskesor néven szinte bármilyen elektronikai boltban beszerezhetünk. Direktbe ne forrasszunk oda vezetéket, mert nem fogja szeretni a panel ha szanaszét kell forrasztani azért, hogy betegyük a vezetéket aztán kivegyül ha kész, meg ha máskor is ne tán-tán lesz ilyen akkor újra… egyszóval inkább ültessünk be tüskesort és akkor így később is használható a serial port.
    Akinek pisztoly pákája van otthon az ne essen neki inkább mert azzal azért kegyetlenség volna, meg nem is sikerülne szerintem, mivel elég kicsit a forr pontok, tehát legalább valami 2000 forintos pont forrasztónk legyen, nem azzal forrasztottam hanem forrasztó állomással így azt sajnos nem tudom megmondani, hogy elég meleg lesz e a 2000 forintos pont forrasztó erre a feladatra, de szerintem igen, tudniillik ez ilyen ólom mentes cucc, azaz magasabb hőmérsékleten kell dolgozni vele sajnos.
    Tehát be kell forrasztani a tüskesort a 4 forrpontba, esetleg ajánlott lehet valami ón szippantó is, hogy eltávolítsuk a gyári ón-t belőle, hogy be tudjuk ültetni a tüskéket, ha ez nincs akkor törjük inkább 4 darabra és így egyesével ültessük be őket miközben hátulról a forrasztóval melegítjük az ón-t. Nem kell annyira félni, mert a panel ezen részén nem nagyon van olyan dolog amit tönkretehetünk, de azért figyeljünk oda.

    3. Miután a forrasztás kész így kell kinéznie a routernek:


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    Most pedig valahogy a számítógéphez kellene csatolni a router-t soros porton keresztül, de sajnos a router-ünk soros portja nem olyan jelszinteken kommunikál mint a PC-jé ezért kell valami szint illesztő.
    Soros port már alapból sok gépben nincs is, de ez nem is lesz most baj, hiszen nekünk USB –re lesz szükségünk, meg emellé egy régebbi Nokiás adatkábelre… igen sajnos e nélkül annak nem fog menni aki nem ért az elektronikához, aki ért hozzá az tudja, hogy van erre egy IC is… (max3232), de most ne ezzel foglalkozzunk, mert adatkábellel talán könnyebb szenvedni mégpedig azért mert akár használtan is hozzájuthatunk a vaterán vagy bárhol máshol olcsó pénzért, vagy sokaknál akad otthon is egy. Nekem is volt 1-2 kiválasztottam egy CA-42 típusú kábelt, ez látszik az alábbi képen:


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    De van még egy-két féle kábel amivel mennie kell, ennek utána kell járni OpenWRT fórumokon vagy itt is esetleg.
    Na most ennek a kábelnek szépen le kell vágni a fejét, de ha lehet akkor úgy vágjuk le, hogy később még vissza lehessen tenni, tehát ne pont a csatlakozónál.
    Miután levágtuk blankoljuk meg a levágott csatlakozón a kábeleket. Igen a csatlakozón blankoljunk először, mert ki kell deríteni, milyen színű vezeték micsoda. Ezen a képen látszanak a kivezetések.


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    Tehát meg kell keresünk, hogy egyes kivezetésekhez melyik szín tartozik, ehhez leg egyszerűbb egy csipogós multiméter, aminek a szakadás vizsgálójával meg tudjuk nézni, hogy mi micsoda. Miután megvan, hogy melyik vezeték micsoda (4 vezetéknek kell lennie, 1 megmarad), forrasszunk a vezetékekre olyan csatlakozót ami a tüskesor ellenpárja, hogy simán rá tudjuk dugni a routerre, természetesen a sorrendre figyeljünk oda, hogy tényleg simán rá tudjuk dugni majd. Meg is jelölhetjük valamelyik felét egy alkoholos filccel, hogy tudjuk mi hol kezdődik. Miután ez megvan már szinte kész is van a hardware-s rész.

    4. Na most jön az a rész ami kicsit rosszabb talán, mivel ezt az adatkábelt fel is kell telepíteni a gépre, hogy működni tudjon. Annyit mindenképpen mondok, hogy ha lehet ne Win7 –el próbálkozzunk, mert az neccesebb lesz, nekem ott nem ment, XP lenne a legjobb, ott se egyszerű én alig találtam működő drive-rt. Ezt most meg is osztom veletek: LINK
    Ezt a driver-t másoljátok fel valahova, természetesen ki kell csomagolni, és dugjuk be az adatkábelt, majd a szokásos módon adjuk meg neki, hogy hol a driver manuálisan. Ezek után elvileg fel is telepíti majd. Ha ez megvan akkor őrölünk, hogy nem kell többet szívni a driver-es résszel, nekem 1 órámba került mire ezt a driver-t megtaláltam.
    Most szedjük le a firmware-t amit fel akarunk majd rakni, mondjuk azt amit az openWRT oldalán is találunk. Majd szedjük le a TFTPD32 szerver-t. Akinek nincs putty az szedjen le azt is egyet, bár szerintem az mindenkinek van. Most ezeket tényleg szedjük le, mert ha csak egy hálókártya van a gépbe akkor arra szükség lesz és nem lesz net a későbbiekben amíg a router-t frissítjük. Telepítsük fel a TFTPD32 –t, valahova majd másoljuk bele simán a könyvtárába a firmware-t, majd nevezzük át „code.bin” –re, nyilván idézőjelek nélkül.
    Ha ez megvan akkor dugjuk be a lan kábel egyik felét a router 1. LAN portjába a másikat meg a hálókariba, és dugjuk is be az adatkábelt a router serial porjára, DE ügyeljünk a helyes csatlakoztatásra, azaz nehogy fordítva dugdossuk rá az adatkábelt. Majd indítsuk el a putty –ot, és válasszuk ki a „serial” –t és itt adjuk meg a „speed”-et 115200 –ra! Majd nyissuk meg a kapcsolatot. Látni fogjuk, hogy a router mindig próbál bootolni, de nem tud. Amikor kiírja ezt: "Autobooting in 1 seconds" gyorsan írjuk be neki azt, hogy
    tpl
    ha sikerült akkor meg fog állni a boot próbálkozás, és innentől lehet parancsokat adni a routernek.
    Most pedig állítsuk be a hálókarink IP címét statikusra, ez legyen: „192.168.0.5” Azért kell ide állítani mert a TFTPD32 így akar majd kommunikálni, ezt csak azután tudjuk beállítani amikor már kiadtuk a tpl parancsot és áll a router, mert addig nincs kapcsolat.
    Ha ez megvan akkor indítsuk el a TFTPD-t, és mennyünk vissza Putty –ba és adjuk ki a következő parancsot:
    erase 0xbf020000 +7c0000
    Most figyeljünk: Ez azt eredményezi majd, hogy törli a 2 szám közötti blokkokat, ugyanis ide megy majd fel a firmware. Az első szám a kezdetet jelzi, erre kell nagyon figyelni, hogy ennél kisebbet semmiképp ne adjunk meg, mert ha igen akkor beletörlünk a bootloader-be is és akkor tényleg annyi lesz a routernek. A második szám a blokk végét jelzi, ez azért lett ekkora mert ekkora az openWRT-s firmware, tehát ha azt tesszük fel akkor ez maradhat így ahogy van. Amúgy ez egy hexadecimális szám és a firmware méretét jelzi lényegében.
    Most adjuk ki a következő parancsot ha megvan a törlés:
    tftpboot 0x81000000 code.bin
    Na ezzel most azt értük el, hogy a háttérben a TFTPD –nek már másolnia kell a firmware-t, de ez még csak a memóriába másol, és nem is kis ideig, ezért is tettem az egész írás elején idézőjelbe a „gyorsan” szót… ugyanis éppen a másolás alatt írom ezt a szösszenetet.
    Tehát ez elmásolgat egy jódarabig, addig nézzük, hogy néz ki a router miközben össze van kötve a géppel:


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    Nem túl érdekes, de sajnos az idő lassan telik így addig nézegessük a router-t vagy a képet , amennyiben viszont kész a másolás ez a parancs következik.
    cp.b 0x81000000 0xbf020000 0x7c0000
    (a harmadik szám itt is a firmware méretétől függ.) Most ez a parancs jöhet végre:
    bootm 0xbf020000

    Ezzel készen is lennénk, most látjuk, hogy szépen beboot-ol az openwrt.
    Kössük le tehát a kábeleket, tegyük össze a router-t és már kész is.

    ***A kábel bekötésnél, most jut eszembe, hogy végülis a 3.3V -s kábelt nem kell bekötni, anélkül is mennie kell, de az sem baj ha be van kötve..

    Megfelelő kábelt használtan is lehet venni elég olcsón pl.
    DKU-5
    CA-42

    De újonnan se annyira vészes az ára szerintem ezeknek már.

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz adamka16 #5349 üzenetére

    Hupsz... a driver-t az usb-hez elfelejtettem feltenni... és most nem is fogom majd csak holnap, mert nem tudom melyik volt a jó. A gépemen több is van, viszont a pendrive-on csak az van rajta ami jó, de a pen meg most bnőmnél van szóval a driver-t holnap teszem fel.

    Van már valami hasonló írás, de gondoltam én kicsit jobban összeszedem meg képeket is teszek hátha így könnyebb...
    Az igazság az, hogy nekem már a 2. napon sikerült, megölni a kicsikét... :) szóval sokáig nem tartott az 5 éves garija :)
    Amúgy tényleg nem egy bonyolult feladat ez a serial portos megoldás, és így lényegében nem nagyon tudjuk kinyírni a router-t annyira, hogy ne tudjuk visszahozni, legalábbis szoftveresen nem tudjuk megölni... :)

    Én amúgy gondolkoztam is, hogy majd a ram cserénél ki is vezetem valami Jack aljzat félén ezt a serial portot a router hátuljára, hogy szét se kelljen szedni ha baj van... a 3 vezeték miatt ugye elég a sima jack aljzat is, de ha négy kell akkor sem gond mert van olyan jack aljzat is ami 4 érintkezős... ugye vannak olyan telefonok pl. nokia aminél a füles, meg mikrofon is így van megoldva egy csatlakozóval...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz adamka16 #5351 üzenetére

    Igen ha gyári kell akkor csak annyi... arról, hogy a méret megegyezik nem tudok nyilatkozni, mert én gyárit még nem tettem fel soha... de ha nem egyezik meg akkor se tudsz igy nagy gondot okozni magadnak, csak a blokk elejét címező hexa kódot ne változtasd semmi képen mert beletörölhetsz a bootloader -be és akkor már a serial -ra se fog reagálni ... ennyi amire figyelni kell, csak.. azaz a blokk elejét címző hexára...

    Amúgy a siemens adatkábel is jó lehet, ha ez nem azaz új fajta amelyik úgy viselkedik, hogy ha bedugod a telefonba akkor megkérdi a telefon, hogy file-okat akarsz e másolni meg ilyenek... tehát ha nem képes önálló USB kommunikációra, hanem egy soros portot emulál akkor valszeg az is jó, de a mostani kábelek már nem feltétlen ilyenek...
    Ezeknek végülis az a lényege, hogy ugye a telefonok is lényegében serial porton kommunikálnak ... legalábbis a régebbiek, és nekik ugye ez miatt soros port kellene.,.. de sajnos a soros portok nem valami jók, legalábbis PC-k esetében mivel nem csak 1 féle van :) és általában pont nem az van az alaplapokon ami jó lenne egy telefonnak vagy ilyen eszköznek mint a router is... ergo nem azonos jelszinteken dolgozik...
    Másik meg, hogy egyre kevesebb lapon van soros port ezért inkább azt csinálták, hogy USB-s lesz a kábel, de lényegében ebben van egy IC amivel soros portot lehet emulálni a számítógépen megfelelő jelszinttel és így máris meg van oldva a helyzet...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5355 üzenetére

    Na tehát meg van a válaszod... simán a gyárit nevezed át és mehet a dolog...
    Ezek szerint akkor csak régen volt ilyen gond... de a régit meg ne tedd fel, mert minek mikor van már újabb ami gondolom jobb is.
    De mi volt neked a bajod az openWRT-vel ami miatt a gyári kell...
    Mert nekem van bajom vele... vagyis nem pont az openWRT-vel hanem a mysql -el és az rtorrent-el... de sajnos az istennek se tudom megcsinálni :) De ha neked ezek nem kellenek akkor szerintem minden mást meg lehet rajta csinálni, sőt biztosan ezeket is, csak én annyira nem értek ehhez a részhez már... várom a segítséget..

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz adamka16 #5347 üzenetére

    Ja és visszatérve ide, végülis ha neked ilyen soros kábeled van azzal is meg lehet oldani azzal a módszerrel... csak usb-vel egyszerűbb lehet, bár 2 tranyóval se bonyolult :)

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz laolaj #5359 üzenetére

    A topic első HSZ-ben vannak leírások, hogy miképp lehet előcsalni a wifit, meg az ftp-ről is van benne szó, sőt nyomtató és hdd -ről is találsz ott infót... amúgy meg itt van az általam fordított firmware is, ebben már alapból van hdd támogatás, meg wifi is alapból működik és nyomtatót is kezel... és persze rootfs is működik benne... csak az fstabot kell beállítani... ext3/ext4 rendszereket támogat ha nem ez kell akkor a többit telepíteni kell... de erre szintén ad segítséget az 1. HSZ... LuCi is van benne... statisztikával meg minden...

    [link]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5364 üzenetére

    Szia!

    Sajnos nem változtatott a dolgokon. Akkor sem megy ez:
    /usr/bin/mysqladmin -u root password új jelszó
    /usr/bin/mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed
    error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5440 üzenetére

    Újratettem azt egészet...

    akartam telepíteni egy mysql adatbázist és ez fogad:

    root@OpenWrt:~# /usr/bin/mysql_install_db
    /usr/bin/mysql_install_db: line 151: /bin/hostname: not found
    Neither host '' nor 'localhost' could be looked up with
    /usr/bin/resolveip
    Please configure the 'hostname' command to return a correct hostname.
    If you want to solve this at a later stage, restart this script with
    the --force option

    ezek szerint nem talál valami host nevet.. de nem tudom miét nem, vagy, hogy mit kellene csinálni neki...
    mivel már itt baj van, hogy adatbázist nem tud telepíteni, gondolom jelszót sincs értelme váltani mert nincs mire jelszót rakni.

    Ha kiegészítem a -force -al a parancsot akkor megcsinálja az adatbázist, de sok értelme nincs mivel csatlakozni akkor sem fog tudni hozzá, mivel ugye nem talál valami hostot, éppen ezért a jelszót sem tudja megváltoztatni rajta...

    Ja és rtorrentre vissztérve:

    Hiába teszem fel a tiedet, nem fog menni mert az csak az rtorrent... de nincs meg hozzá az azonos verziójú libtorrent és anélkül nem megy.. 1x már én is szedtem ki valakinek így egy rtorrent-et de kellett hozzá a libtorrent is, hogy működjön. Az úgy nem megy, hogy mostani libtorrent és hozzá rakok egy régebbi rtorrentet.

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz lakatosturbo #5464 üzenetére

    1. 32Mb ram az elég lesz neki, de tehetsz be + swap-ot is neki még, hogy biztosan elég legyen a memória.
    2. Neked a Factory-t kell feltenned, mivel a másik csak egy frissítés.
    3. Igen web-es felületen frissítheted.
    4. FTP, Samba nincs benne, mert ezek olyan csomagok amik folyamatosan frissülnek és, nem akartam beletenni a firmware-be alapból, hogy lehessen frissíteni. A többi ami benne van az meg olyan csomag ami a stabil verzióból került bele... ergó az nem is baj, ha nem frissül, mert csak rosszabb lenne...

    Amint újabb stabil rendszer kerül ki, én is frissíteni fogom a buildemet, hogy mindig friss maradhasson.

    FTP, Samba -át fel fogsz tudni telepíteni igen, ha csak ez a kettő kell akkor ezek még fel is férnek elvileg a flash -ba, de célszerű a hdd-t bemountolni rendszer meghajtónak, legalábbis 1 partíciót mindenképpen, hogy legyen elég hely mindennek, erre a firmware lehetőséget is ad, mivel alapból támogatja az USB -s lehetőségek nagy részét, azaz hdd támogatás, és nyomtató támogatás, és az extrootfs -t is... azaz a meghajtó rendszer alá csatolását.

    Összegezve: Amit mindenképpen tudni kell a firmware-ról, (most már leírom, mert láttam, hogy többen is érdeklődnek utána):

    - Alapból van benne wifi támogatás, így nem kell telepíteni a wifi!!
    - Alapból van benne USB támogatás ami kiterjed tehát a hdd-kre és az nyomtatókra!!
    - Alapból van benne EXT3 / EXT4 támogatás is, tehát ezeket a file rendszereket támogatja alapból, ha mást használ valaki, akkor telepíteni kell a hozzájuk tartozó csomagokat, pl. NTFS esetén azokat a csomagokat ami ahhoz kell... itt ez le van írva: [link]
    Az 1.HSZ -ben egyébként is lehet találni információkat az ilyen alap dolgokról.
    Alapból azért nincs benne NTFS meg egyéb támogatás, mert ez egy linux tessék használta EXT file rendszereket... semmi értelme NTFS-t használni, mivel lassabb is mint az EXT -ek és amúgy is windows alá is lehet rakni olyan programot amivel lehet kezelni a linux rendszereket, de amúgy a másolási sebesség sem annyira kicsit azért szerintem, hogy mindig ki kelljen venni a router alól a hdd-t, mivel sambán keresztül is lehet másolgatni.
    - Van benne LuCi webes felület is statisztikákkal ráadásul, és itt is el lehet intézni egy csomó beállítást, pl. tűzfal.
    - Van benne DynDNS támogatás is, szóval ezt is csak be kell állítani.
    - Van QoS is benne... ezt mindig be kell állítani még akkor is ha nem használja valaki... ebben az esetben az internet sebesség helyére írjatok 0 -át, mert másképp csak azzal a sebességgel megy a net ami alapból is meg van adva.. legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom.
    - Van benne még nano is, szóval azzal is lehet szerkeszteni a file-ok tartalmát...ezt azért tettem bele mert én nem szeretem az alap vi -t.
    - Lehet particionálni és formázni is a hdd-t, ergo használható az fdisk és az mkfs parancs is.
    - Alapból van benne ext_rootfs támogatás is. Tehát fel lehet csatolni a hdd-t vagy annak egy particióját a rendszer alá. Ehhez annyi kell, hogy meg kell particionálni a hdd-t és meg kell formázni. Itt kitérnék rá, hogy érdemes több particiót csinálni. Egyet a rendszernek (ez lesz az amit majd felcsatolunk), egyet a swap -nak, és egyet az egyéb adatoknak, letöltések stb...
    Ezután ha ez megvan jön az FSTAB módosítása. /etc/config/fstab alatt lehet módosítani ezt a file-t, ha belenéztek láthatjátok, hogy alapból ez 3 partícióra van beállítva, mint ahogyan azt az előbbiekben is mondtam. Amennyiben nem kell 3 partició csak annyi kell, hogy ki kell törölni ami nem kell.
    Ezután be kell állítani az elérési utat, ez nálam /sda/ -val kezdődik, ezt mindenkinek meg kell néznie, hogy neki mi van, mert ez lehet más is.
    Azután be kell állítani a file rendszert... ez attól függ, hogy ki mit használ, mint látható az fstab-ban nekem ext3 van.
    Ezután pedig engedélyezni kell a mountolást, ergo az enabled résznél a 0 -át 1-re kell állítani, mert addig nem lépnek érvénybe a beállítások.

    Ha ezek megvannak és újraindítjuk a router-t akkor mennie kell a csatolásoknak.

    - Alapból támogatja a rendszer az adduser/addgroup, deluser/delgroup parancsokat tehát nem kell a szerkesztőbe módosítgatni a passwd file tartalmát, ha user-t akarunk hozzáadni.

    Azt hiszem ennyi lenne a főbb műveletek leírása.

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz ubun_tu #5465 üzenetére

    Nem tudom milyen openWRT-t telepítettél de a gyári stabil bacfire 10.03 -ban is már van LuCi.

    A vi -ben nem az ESC parancsal lépsz ki. Amikor megnyitod a vi -t akkor megnyomod az "i" betűt és akkor enged ténylegesen szerkeszteni. Ha megvagy a szerkesztéssel akkor nyomsz egy ESC-t és ezután ":wq" és enter. azaz kettőspont aztán wq és enter.

    Neked is figyelmedbe ajánlom az én buildemet ami teljesen stabil mivel a stabil backfire 10.03 -ból született csak ki van egészítve a fontosabb dolgokkal, ezekről bővebb infót pl. az előző HSZ-mből tudsz szerezni. a Link pedig itt van: Ahonnan letöltheted a firmware -t [link]

    Neked itt a factory- t kell leszedni.
    Mivel nem telepítettél még semmit ezért lennie kell elég helynek /tmp mappába ezért ide le is töltheted a firmware-t a következőképpen:

    cd /tmp

    wget http://p3t1.info/dloads/openwrt_p3t1/openwrt-backfire-10.03-p3t1v1.3-tl-wr1043nd-v1-factory.bin

    mtd -r write openwrt-backfire-10.03-p3t1v1.3-tl-wr1043nd-v1-factory.bin firmware

    Ezután szépen elkezdi feltenni a firmware -t! NE ZÁRD BE ILYENKOR A PUTTY -OT AMÍG TELEPÍT, MERT AKKOR MEGSZAKAD AZ EGÉSZ ÉS JÖHET A SOROS PORTOS HELYREÁLLÍTÁS. TEHÁT VÁRD MEG AMÍG SZÉPEN ÚJRAINDUL A ROUTER, KI FOGJA ÍRNI A PUTTY, HOGY ÚJRAINDÍTÁS.

    Tehát ha ez megvan akkor már nem kell szerkeszteni semmit a nethez, mert alapból LuCi -ban be tudsz majd állítani mindent.

    Tehát, hogy világos legyen: Az általam build-elt firmware nem valami szétmódosított szutyok, hanem az eredeti stabil 10.03 backfire -ből született. Tehát ez is teljesen stabil. Annyi történt, hogy ki vannak egészítve az alap csomagokkal amik feltehetően mindenkinek kellenek majd, de ezek is mind a stabil csomagok közül lettek kiválasztva. Azért született ez a build mert sokaknak elég nagy gondot okozott a sok szarakodás mire mindent feltelepített/beállított ahhoz, hogy a legalapabb dolgok működjenek, főleg, hogy ha valakinek az kellett, hogy a rendszer alá csatoljon egy meghajtót akkor ahhoz alapból olyan build kellett ami már támogatja ezt, mivel ha utólag van feltelepítve akkor nem működik sehogysem az a funkció.
    Tehát bátran lehet használni az általam készített firmware -t az a lényeg. Teljesen stabil kiadás, és működik vele alapból minden alap dolog amit elvárna egy ember a routerétől.

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Még egy fontosabb dolog a kezdőknek.
    Amikor fenn van az új firmware akkor AMENNYIBEN fel akarunk csatolni egy meghajtót a rendszer alá, hogy normálisan tudjunk mindent telepíteni anélkül, hogy elfogyna a hely - először érdemes ezt beállítani simán telnet alatt és ha ez kész van CSAK AKKOR használni a telnetben a passwd parancsot új jelszó beállítására, és CSAK AKKOR beállítani minden egyéb dolgot, mivel ilyenkor amikor új meghajtót csatoltunk a rendszer alá vehetjük úgy, hogy egy teljesen új rendszer fog boot-olni ergo minden addigi beállítás el fog veszni!! Ergo nincs értelme addig telepítgetni meg konfigurálni amíg ez az alap dolog nincs meg és nem működik megfelelően.

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz hummerdikk #5470 üzenetére

    Így van mint ahogyan én is leírtam, de az én firmware-mben alapból is van nano tehát inkább használd azt, ott simán megszerkeszted a file aztán:

    Mentés: CTRL-O
    Kilépés: CTRL-X

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Nézegettem megin a mysql -t... telepítettem új adatbázist a --force kiegészítővel... meg is tette természetesen, de új jelszót nem lehet neki adni...

    root@OpenWrt:~# /usr/bin/mysqladmin -u root password 'új jelszó'
    /usr/bin/mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed
    error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'

    Látszik itt is, hogy az a baja, hogy nem tud csatlakozni a localhost -on a mysql szerverhez... valami hiányzik neki... megőrülök, hogy ezt nem lehet itt megcsinálni sehogysem... e nélkül sajnos pedig sehogysem lesz ez jó..

    Mivel ugye új az adatbázis nincs neki jelszó megadva tehát biztosan nem ez a baja, meg akkor amúgy is a (using password: NO) helyett (using password: YES) -nek kellene lenni... az a baj, hogy egyáltalán csatlakozni se bír a szerverhez... ez pedig tuti nem mysql hiba hanem valami hiányzik neki az openWRT -ből... csak nem tudom, hogy mi.. valamiért képtelen host-to találni...
    Tudom, hogy ez már nem annyira érdekes probléma mint at extroot-os probléma volt, mert erre sokaknak nincs szüksége, de nekem nagyon is, hogy kellene.. e nélkül sajnos nekem semmit nem ér az egész, szóval tényleg jó lenne valahogy ezt helyretenni... az biztos, hogy a /bin/hostname -be keres valamit, de ilyen file meg nincs is a /bin alatt... az /etc alatt van egy olyan hogy "hosts" file, de neki nem az kell hanem /bin alatt keres valamit... ami nyilván nincs ott, de nem is értem, hogy mit keresne egyáltalán a /bin alatt ilyesmi...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Na előrehaladás történt.

    Ugyanis ugye nem találja a /bin/hostname file -t...

    Ennek egész egyszerű oka van... az, hogy nincs ott... utánanéztem kicsit... ez egy olyan file amit a net-tools csomag tartalmaz... tehát van is egy ilyen, hogy net-tools-hostname miután ezt feltelepítettem már volt ilyen file, hogy hostname, csak éppen nem a /bin -ben, hanem a /usr/bin -ben... na akkor csináltam egy symlinket a /bin -be erről a file-ról...

    Aztán oda jutottam, hogy meg is találta ezt a részét, csakhogy jött a következő probléma... nem birja felkutatni a host-ot ezzel a resolveip -vel...

    /usr/bin/mysql_install_db
    Neither host 'OpenWrt' nor 'localhost' could be looked up with
    /usr/bin/resolveip
    Please configure the 'hostname' command to return a correct hostname.
    If you want to solve this at a later stage, restart this script with
    the --force option

    na ez azért jó ismét mert ilyen file sincs, hogy resolveip... csak sajnos erről nem tudom, hogy mi ez meg mibe van ilyen benne... pedig úgy néz ki, hogy ez lesz most meg a baja...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Na részben meg van oldva a mysql probléma mert működik ez... csak rohadt érdekesen... ez az openWRT ez rendkívül ostoba egy rendszer annyi biztos... hosts file:

    alapból ugye az a tartalma:

    127.0.0.1 localhost.

    Ha beírom a phpmyadmin configjába, hogy localhost-on kapcsolódjon akkor nem tud...

    hosts file-t átszerkesztem:

    127.0.0.1 localhost.
    127.0.0.1 kaksi

    és beírom a kaksit a phpmyadmin configba akkor megy... localhost-ot írok be akkor az istennek se... én ezt nem értem meg.. ez bolond, hogy nem fogja fel, hogy a localhost-on is ugyanoda kéne kapcsolódni mint amikor mást is beírok? Ez teljesen fogyatékos?

    Egyszerűen nincs rá megoldás, hogy localhost -on tudjon kapcsolódni... ez azért baj, mert így minden eddig php-s file-omba át kell írnom a localhost-ot valami másra mert ott nem kapcsolódik... én ezt nem értem--

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz r3pl4y #5482 üzenetére

    Nem tudja valaki, hogy ez miért van, hogy bármi mást megadok akkor az működik, de ha localhostot adom meg az semmiképpen nem akar...

    ergo ha pl bármi php file csatlakozik és ott a localhostot adom meg neki akkor nem megy... de ha mást adok meg és azt megadom a /etc/hosts file-ba is akkor ott meg tud csatlakozni... de az /etc/hosts file -ba pedig a localhost is hozzá van rendelve a 127.0.0.1 -hez... érthetetlen számomra, hogy miért nem akar akkor kapcsolódni... csak akkor nem kapcsolódik ha localhostot adom meg... mintha ez le volna valahol tiltva vagy én nem tudom...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

Új hozzászólás Aktív témák