Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bpmcwap

    senior tag

    válasz Headless #69108 üzenetére

    Köszönöm, le is tiltottam :)
    Lenne még egy kérdésem, hátha tudsz segíteni. Csináltam már, de most valahogy nem jön össze. Egy wifi átjátszót szeretnék külön hálózattal. A fő routeren fix ip van mac címekkel. A másik router mac címét kinéztem mikor rácsatlakoztam - gondolom ugyanazt a mac cimet kell beírni a fő routerbe a fix ip-hez is. Két hálózatnak nem kell egymást látnia, csak net miatt szeretném.
    Második routerben felderítés, csatlakozás a hálózathoz, lan ip megváltoztatva.
    Wifi részen radio0 master, ügyfélmód, hálózatnál wan wwan kipipálva.

    Szórt hálózat létrehozva(lan), fel is tudok csatlakozni.

    Intrefészeknél wan ügyfél dhcp, fizikai beállítások híd VLAN wan és Vezetéknélküli wan, wwan pipa

    lan, fizikai beállításnál híd létrehozása wan, wwan, lan pipa

    wwan mac cim 00:00:00:00:00:00 ???? Fizikai beállítások csak a vezetéknélküli wan wwan van pipálva. Nem is értem, persze net nincs
    Nincs ötleted véletlenül?
    Köszönöm

    Túrista vagyok

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz Headless #69108 üzenetére

    Sziasztok!
    Tegnap valamilyen indíttatásból én is felnézem a saját routeremre, és szöget ütött a fejembe, hogy megnézzem, vannak-e nyitott portok kifelé, mert hasonló próbálkozásokat láttam a syslog-ban.
    Meglepetésemre 3 db-ot találtam (22, 80, és még valami közöttük). A tűzfalszabályokat végignézve, és próbálgatva derült ki, hogy az openvpn-es szabályom rosszul volt definiálva, ami hatására nyitotta ezeket a portokat. A dest.port üresen volt, a pontos (1194) portot beírva megszűnt a kiindulási probléma.
    Már régebben üzemeltem be az openvpn-t, így nem emlékszem, hogy saját magam hoztam létre, vagy a ti felületetekről csináltam. Minden esetre ellenőriznéd, hogy a ti felületeteken az openvpn beállító scriptben benne van-e ez a rész? (Az is lehet, hogy már javítottátok, vagy ahogy írtam, én rontottam/néztem el) Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

Új hozzászólás Aktív témák