Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stvnppp

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #61050 üzenetére

    Köszönöm a segítségeteket, sajnos nem sikerült megoldani a problémámat, úgyhogy leírom részletesen, hátha van valami ötletetek.

    Adott egy TP-Link WR1043ND V1 router, amin délutánig a vargalex volt fent, rajta kábelen egy Playstation 4, két laptop, (ezek ha nem az asztalon vannak használva, akkor wifin lógnak) valamint wifin két telefon és egy Sony tv van állandóan rajta. Újabban sokat használom a laptopokat wifin, azonban sokszor tapasztalom, hogy nincs net, nehezen csatlakozom a routerhez, amit általában megold egy kapcsolatbontás-csatlakozás is. Ezután jó minden néhány percig, aztán újra eldobja magát.

    Gondoltam, hogy úgyse használom ki az OpenWRT által nyújtott lehetőségeket, ezért visszadobom a (legfrisebb) gyári firmwaret, hátha az stabilabb. Igazam is volt, délután a wifivel nem is volt gondom, azonban a PS4 nem szereti a TP-linkek gyári szoftverét, nem tud rajtuk keresztül csatlakozni a PSN Networkhoz.

    Próbálgattam a beállításokat, utánaolvasni fórumokon, úgyhogy arra jutottam, hogy visszadobom az OPENWRT-t, méghozzá már suste suste-OpenWRT-BB-0.8-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory firmwarejét. A PS4 megint működik, a wifit még nem nagyon teszteltem, meglátjuk, de hátha tudtok valami beállítást mondani, amivel stabilizálni tudnám a wifit is.

    Ehhez csatolom a környezet inSSIDer képét. Elég sokan vagyunk, sajnos sokszor az interferencia lehet a gond. Amit észrevettem, hogy a TP-Link gyári szoftverével a saját hálózatom x+y channelen dolgozik, míg az OpenWrt csak egy csatornán működik. Ezt be lehet valahogy állítani OpenWrt alatt? Gyári alatt sokkal stabilabb volt a jelem.

    Persze egyéb öteleteket is meghallgatok, elsőre a szoftveres megoldások érdekelnek. Vagy szerintetek gondolgozak hardveres megoldáson is? Nagyobb antennával túlkiabálni a többieket, vagy legvégső soron egy új router, ami nem akadályozza a PS4-et?

    A válaszokat előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák