Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz MoRT2195 #60250 üzenetére

    1 dologban nagyon igazad van, hogy a leírás tényleg nem a számítógéppel most ismerkedőknek van.
    A leírás feltételezi, hogy annyira ismered a routeredet, hogy tudod hogyan kell frissíteni a gyári szoftverét.
    Ha nem tudod, akkor nézd meg a gyári leírást.
    Azzal hogy csinálok egy totál szájbarágós readme-t, azzal mindenkinek bajt okozok:
    -a felhasználóknak, mert azt hiszik, hogy minden majd így le lesz írva, és hogy 0 utánaolvasással minden rendben lesz, pedig nagyon nem így van
    ha az installnál elakadsz, akkor utána irdatalan sok problémád lesz, aminek az lesz a vége, hogy szar az egész (kivéve ha mégis utánaolvasol)
    -magamnak és az itteni segítőkész embereknek, akik 1000-edszer is leírhatják ugyan arra a kérdésre a választ, és jóformán mindent megcsinálhatnak majd helyetted, mert te nem vagy hajlandó utána/visszaolvasni, vagy használni a keresőt.

    Ha nem hallottál még az MD5 ellenőrzésről (a fájl épségéről ad információt), akkor az első megoldás a GOOGLE. Tuti, hogy magyar leírást is találsz hozzá. És van a weboldalon egy APPS mappa, ahol pedig megtalálod a szükséges programot is, ha esetleg nem találnál a weben (ez egyébként kizárt:) ).
    De már legalább ez is haladás, hogy konkrét kérdésed van, és nem azt mondod, hogy ez nekem nem megy....
    9 éves lányomnál küzdök most azzal, hogy mindenre rávágja hogy ő ezt nem tudja és nem csinálja. Kérdezzen konkrétan, és fogadja el az iránybamutatást, de felejtse el, hogy megoldom helyette a házifeladatot.....
    Szóval a CUSTOM fw az olyan mint az iskola. El kell végezni a leckét, meg kell érteni kicsit a működését, és akkor meg fogsz vele mindent oldani amit szeretnél.
    És ha arra gondolsz, hogy én nem segítettem neked, akkor nagyon tévedsz, mert iszonyat sok munka van az FW-kben, hogy sok dolog le legyen egyszerűsítve. (Esetleg próbálj ki egy alap openwrt-t.)

  • Balázs1986

    addikt

    válasz MoRT2195 #60250 üzenetére

    Ne vedd bántásnak, de ahogy nézem, a szakik próbálnak visszafogottan célozgatni, de ha ennek ellenére is belevágsz a dologba, szerintem az előzmények alapján jó pár napi szabadidős tevékenységedet áldozod be a célig (már ha eljutsz addig), ha ezt nem fontolod meg:
    az OpenWRT egy tipikusan olyan dolog, hogy bele kell ásnod magad legalább egy minimális szinten ahhoz, hogy használni tudd arra, amire neked kell. Nem csak magába a firmware működésébe (amihez a readme fájlok bőven elegek kellenek, hogy legyenek annak, akinek ez a fw ajánlható), hanem az IP hálózatokba is, legalább legalapvetőbb működés szintjén. Ezek a custom firmware-ek, amiket telepíteni lehet a router-re (akár a Suste-féle, akár egyéb) tartalmaznak egy alap konfigot különböző előtelepített csomagokkal, amikkel adott funkciók elérhetők és használhatók. De ezeket is be kell tudnod állítani úgy, hogy konkrétan a te hálózatodban működőképesek legyenek, mert nem bedugom-és-megy alapú. (Én pl. napokig szívtam egy szimpla port forwarding összehozással, pedig elvileg még értenem is kellene hozzá). Illetve meg kell tudnod határozni, mire nincs szükséged, és azt kiszedni, mert minden feleslegesen futó folyamat leállítása sokat jelenthet egy ilyen kis jószágnál (bár ez is benne van valamelyik readme-ben).
    Ha neked tényleg csak a stabil hálózat, a HDD elérése, és torrent seed futtatása a cél, anélkül, hogy különösebben önállóan beleásnád magad a dolgokba, akkor a megosztást meg lehet könnyen tenni gyári fw-vel is az USB nemjuteszembe menüpont alatt, a torrentet viszont OpenWRT-vel is csak erősen korlátozott szinten (10-12 seed-elt torrentnél már hajlamos nyögve nyelve menni a router, hiába vannak kilőve a nekem felesleges szolgáltatások, ill. van SWAP bőven).
    Ha nem akarsz szívni, szerintem nálad a legoptimálisabb egy gyári fw, megosztáshoz+torrenthez pedig egy NAS beüzemelése lenne a legjobb. Ajánlom a Rapsberry Pi 2 nevű (passzív hűtéses) mini PC beüzemelését, bőven elég nagy kapacitása van rá, hogy torrent szerverként működjön, illetve a megosztás is mehet róla, meg DLNA, meg kb. akármi. Ráadásul, ha jól tudom, ingyen Windows 10 is fog érkezni rá (vagy már van?)
    Hosszú távon valószínűleg nekem is ez lesz a megoldás, a 1043-on való szervereskedés csak ideiglenes, mert egyszerűen nem erre való (bár a DLNA lehet megmarad rajta, tökéletesen megy 1080p-vel is).
    Bocs, ha hosszúra nyúlt a szövegelésem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák