Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz chros #56050 üzenetére

    az biztos hogy a transmission sosem fog úgy tölteni ezeken a routereken,mint egy pc-n, hogy ha 2MB-ra állítod akkor elindul és amíg nem jön le, addíg 2MB-tal folyamatosan jön
    itt vannak ingadozások, olykor elég nagyok
    nekem bőven belefér, főleg hogy nem nézegetem, hanem elindítom, és majd lejön
    akinek ez nem fér bele, az vegyen NAS-t, vagy építsen PC-ből
    nálam 1MB-ra van állítva a max, és azt el is éri, és a teljes letöltési idő kb 80%-ra ki is jön (tehát átlag 800K)

    A lényeg, hogy akinek az 1-2MB/s lefelé nem elég, az rossz helyen jár! (V2-ről beszélünk!!!)
    (Esetleg ha nem használja valaki routernek, csak olcsó letöltő gépnek switch-ként, akkor jobban ki lehet hegyezni.)

    [ Szerkesztve ]

  • FrankóStein

    aktív tag

    válasz chros #56050 üzenetére

    Köszönöm, hogy segíteni akarsz, a "keress rá" dolog megvolt, az 'mc'-re is rájöttem mi lehet, sőt már azt is láttam, hogy mi az az SSH (legalábbis a PUTTY-ban sikerült valami router szagú felületre lépnem), de aztán csak nézek ki a fejemből, tőlem japán írásjeleket is nézhetnék, attól sem lennék tudatlanabb. Említettem, hogy lövésem nincs a linuxhoz. Windowsban jártas vagyok, szeretem az egyenes tanácsokat, ha engem kérdez valaki (van sok gép a szervizelésemben) akkor azt mondom neki, hogy ezt tedd, vagy ezt ne tedd, de nem javaslok sose olyat, hogy kulcs szavakra keressen és maga próbálja meg megcsinálni, mert úgyse fog menni segítség nélkül.
    Tehát sejtem én hogy a jogosultságokkal lehet gond, csak azt nem tudom, hogy hol. Vsftpd-ben, vagy a mountolásban (?). És ha sikerülne ezt megtudnom, akkor hol és mivel lehet javítani?
    A Suste által javasolt "kezdj mindent elölről" dolgot nem szeretném, amíg minden felállt (Wi-Fi, IP kamerák forward, minidlna, stb) ez nekem 5 órámba került. Tomato-n 10-15 perc (már amit azon be kellett, mert ugye minidlna, egyebek nem voltak) és ment flottul. Nem kellett hozzá japán tudás, mert logikusan végigmentem rajta és kész volt.
    Ezt is megtudnám csinálni, ha értenék linuxul, de nem értek. És most nem szeretnék beíratkozni sehová egy szemeszterre sem csak azért, hogy az FTP feltöltésem jó legyen.
    Tehát ha még ezek után is veszi valaki a fáradságot, hogy egy hálátlan embernek segítsen, akkor az alábbi paraméterekkel kellene valami okosat összehozni:
    felh (admin): root (tényleg: ezt meglehet változtatni?)
    ftp user: ftp
    USB vinyó: sda1
    .....kell még valami?

Új hozzászólás Aktív témák