Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Maksifül #15219 üzenetére

    Ez attól függ, hogy melyik router WiFi-jét szeretnéd használni, azon kell állítani is... Illetőleg az is lehetséges, hogy mindkét router WiFi-je be van kapcsolva, és ráadásul azonos csatornán próbálnak sugározni, ezáltal jól legyengítve egymás jelerősségét. Amelyik routeren nem használod a WiFi-t, azon kapcsold ki!

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Maksifül #15219 üzenetére

    Hi!

    3. Tehát a TP-Link tökéletesen együttműködik a D-Link DI-604 routerrel, azaz a modem használ nem teljesen szabványos megoldást. :)

    Ha TP-Link-re vezetékkel csatlakozva megvan a sávszélesség, akkor nyilván a TP-Link WiFi-jén kell állítani. Esetleg a PC WiFi driverét frissíteni.

    (#15220) Intruder2k5: a DI-604 nem WiFi-s router.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • Maksifül

    senior tag

    válasz Maksifül #15219 üzenetére

    No, akkor következzék az epilógusa a D-Link DSL-360R B3 és a TP-Link WR1043ND "nászának":
    Ugye, ismertek a tények, miszerint a fenti típusú modemem - ami máskülönben hibátlanul működik évek óta egy D-Link DI604-es routerrel - az vadonatúj TP-Link routerrel nem volt hajlandó közös nevezőre jutni. A köztük lévő kapcsolatban viharos gyorsasággal váltogatták egymást a "szakítások" majd az egymásra találások, ami miatt én nem kicsit lettem feszült, mint harmadik fél. Visszavittem a TP- Link routert az "anyjához, hogy mégsem ilyen lányt szeretne a fiam", kaptam hát helyette egy másikat, de a finnyás modemem nem igen akarta megtalálni a közös nevezőt azzal sem. Ugyanúgy szakadozott a kapcsolat köztük 2-3 percenként.

    Ami nem jelentett megoldást:
    - router csere
    - mindenféle beállítások a routeren,
    - bármelyik gyári firmware használata a routeren
    - DD-WRT moddolt firmware használata
    - idegbeteg anyázás minden hiábavaló ötlet és próbálkozás után

    Már-már megoldásgyanúsnak tűnt, hogy egyik fórumtársunk felajánlott egy nála elfekvőben lévő DSL-360R B3 típusú modemet, hogy ingyen nekem adja, ha elmegyek érte, mert olvasta a kálváriámat és szeretne segíteni. Örömmel robogtam érte és végre boldogan estem neki a hálózatépítésnek idehaza. Sajnos, mint kiderült, a kapott modem Invitel területről származik, így Annex A-s nekem meg ugye a T-Home--hoz Annex B-s kellene. Találtam egy remek cikket, a PH-n, amivel bele lehet nyúlni az amúgy felhasználói felület nélküli modemekbe, de hiába követtem az utasításokat 50x végig, sok-sok reset-tel egyetemben, egyáltalán nem sikerült elérni, hogy egyáltalán a modemen keresztül tudjak netezni, mert nem tudtam vele még csak felcsatlakozni sem. Zsákutca.

    Félmegoldás:
    - A D-Link DSL 360R B3-as modem és a TP-Link 1043ND közé beiktattam "házassági tanácsadónak" a D-Link DI-604-es routert /amivel ugye jól megvolt a modemem 6-7 évig/ és csodák csodája, hibátlan volt újra a netkapcsolat, nem szakadozott 2-3 percenként a világháló elérése. Gond már csak az volt, hogy az áhított 2 eszköz helyett 3 működött éjjel-nappal, ami ugye nem túl energiatakarékos megoldás. Jöhettek az újabb tesztek.

    Elmentem egy ismerőshöz, akivel két hét alatt sikerült előkeríttetnem a saját felhasználó nevét, s jelszavát, hogy kipróbálhassam a routeremet az ő modemjével, hátha mégis az én modemem a lúdas a folyamatos inkompatibilitásban. A szóban forgó modem egy szintén DLS-360R volt, de ennek a C3-as változata. LÁM, összedugtuk a TP-Link routeremmel, és hibátlanul működtek egymással, miután megtalálták a közös hangot. Próbaképp ott kicseréltük a modemet az enyémre, amellyel a szakadozások 2-3 percenként ismét jelentkeztek. Szóval a MODEMEM nem kompatibilis a vadonatúj WiFi-s routeremmel.

    MEGOLDÁS:
    Gyors hirdetéskeresés és máris találtam olcsóé' egy D-Link DSL-380T-s modemet, amit meg is akartam venni. Mikor indultam érte, akkor derült ki, hogy az nem is 380T, hanem egy DSL-360R B3-as modem, éppen olyan, mint az enyém. Próba szerencse alapon elmentem érte, végül is, ha ki tudjuk próbálni a routeremmel és egy laptoppal, akkor úgyis hamar kiderül, hogy szerelmesek lesznek-e egymásba, avagy sem?
    Juhúúú, örömteli volt a nász, ugyanis szerelem volt első látásra, úgyhogy megvettem őket egymásnak és amit Ethernetkábel összekötött, azt "user" szét ne válassza.

    Itthon már együtt duruzsolnak, mint egy boldog gerlepár. Ásó, kapa, nagyharang, meg ami szokásos ilyenkor. Nálam meg hét határra szóló vigalom és itt a vége, fuss el véle...

    Köszönöm mindenkinek a kitüntető figyelmet, a rengeteg ötletet, tanácsot, mindennemű segítséget! :R Bocsi a hosszúság miatt, de szerettem volna segíteni azoknak, akik esetleg még az én problémámmal találkoznának a jövőben. bár félő, hogy egyedi az eset. de már legalább erre is van megoldás. :))

    Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

Új hozzászólás Aktív témák