Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pitylee

    újonc

    Sziasztok,

    Nos, egy olyan problémám van, hogy a 2.1-es verziójú TP-Link TL-WR1043ND v2.1 emet sikeresen tégláztam... Downgrade-eltem volna, ha jól emlékszem openwrt-ről gyárira a superwrt revertjével, amikor elvették az áramot, és a routernek annyi (meg a külső hdd-m tápjának), érdekes egyébként, hogy ez volt nagyjából az első alkalom amikor jobbnak éreztem kimozditani az eredeti helyéről (a szomszéd szobából) a routert, és áthozni a gépem mellé, "itt mégis látom ha valami van" ... és lám, peches voltam, pedig van neki szünetmentes is, na de mindegy.

    Szóval, azt tettem, hogy rendeltem egy usb2ttl uart konvertert, a silabs cp2102-est, van neki 3volt, meg 5, és windows 7,8,8.1 kompatibilis, amúgy teszteltem 10-esen is, probléma nélkül ment az instalálás...

    Nadehát, sikertelen az üzembehelyezés. vettem törhető tüskéket, azt helyükre forrasztottam, és próbáltam bekötni mindenféleképp, de nem ment...

    Szerintem mindent elolvastam ami a modellről van a neten, még kínai fórumokat is átlapoztam, de nem lettem okosabb.
    Normál esetben:
    GND - GND
    TXD - RXD
    RXD - TXD a kötés, ezen kívül még próbáltam, (saját felelősségre) bekötni a 3.3 voltot is:
    3V3 - VCC ... bár olvastam láttam erről is olyant, hogy ne kösd ha nem muszály, de én úgy gondoltam, nem lehet nagy baj még akkor sem ha áram alatt van a készülék, így kipróbáltam először áram nélkül aztán árammal, és azt tapasztaltam, hogy ( Windows 7 64 bit alatt, de 10-es 64 bit, sőt szerintem 8 és 8.1 alól ugyancsak ) a következő történt:
    Putty és Termite használata esetén egyaránt miután sikeresen beállítottam (115200 8data 1stop noflow) a következő történt:

    U-Boot 1.1.4 (Jun 13 2014 - 15:14:01)

    ap135 - Scorpion 1.0DRAM:
    sri
    Scorpion 1.0
    ath_ddr_initial_config(211): (16bit) ddr1 init
    tap = 0x00000002
    Tap (low, high) = (0xaa55aa55, 0x0)
    Tap values = (0x8, 0x8, 0x8, 0x8)
    4 MB

    Viszont, amíg ezt nem próbáltam meg, nem kommunikált abszolút, így meg csak 1/8-át látja a ramnak.
    De hogy hol hibázhattam, nem tudom, hiszen plug and play mennie kellene, oszt'akkó mivan?

Új hozzászólás Aktív témák