Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Adamul #4548 üzenetére

    Az a leírás OpenWrt-re szól, és az egy kicsit más... Az amolyan "csináld magad" firmware, nagyon jó, mindent meg lehet benne csinálni, de mindent neked kell megcsinálni. Alapból szinte semmit sem tud. Nem tud USB-s eszközt kezelni, és nem működik a WiFi sem, sőt egyes verzióknál alapból még webes felület sincs. DD-WRT esetében az annyiban más, hogy minden alap router funkciót, és mellette sok pluszt is készen kapsz a firmware-ben. Ez is bővíthető, torrentklienssel, samba-val, stb..., de sokkal nehézkesebben mint az OpenWrt. Röviden, több dolog benne van készen, de nehezebb bővíteni ha ez kevés lenne. Ahhoz, hogy egy pendrive-ot elérj távolról, nem kell SSH-t használnod, ez megoldható a webes felületről is. Amit tudni kell, hogy ebben viszont nincsen beépített samba gyárilag, tehát helyi hálón is ftp szervert kell használnod a pendrive elérésre. Cserébe viszont várhatóan jóval gyorsabb lesz az átviteli sebesség, mint a gyári fw-vel.

    Ha itt vagyok, és tudok, akkor én is segítek, de van itt rengeteg segítőkész ember rajtam kívül is, csak hát ilyen késői órán már egyre ritkábban. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák