Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CrazyTomcsy

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én is 3600 tulajdonos lettem.

    Feltettem a vargalex féle 1.17-es firmwaret már, az alap dolgokat be is állítottam.
    Amire főleg használnám az dlna illetve transmission, hogy ne kelljen állandóan mennie pc-nek film nézéshez és torrenthez.

    Az első tapasztalatok egész pozitívak voltak, persze találkoztam a router hardverének korlátaival is (egyszerre nem bírja a torrentet és hd film streamelését), de ezt egy alternatív sebesség korlátozással beállítottam, hogy amíg itthon tv-zős időszak van, addig vegyen vissza a transmission.

    Azonban tegnap óta beleütköztem néhány hibába, amik nem tudom, hogy másnál is jelentkeztek-e már (átrágtam már pár száz hozzászóláson magam itt a fórumon, de nem láttam még erre sem precedenst, sem megoldást).

    Szóval a hiba jelenség: nem mentődnek el beállítások, amiket módosítani szeretnék. Értsd, pl. csatoltam 2 winchestert usb-n a routerhez, de le szeretném választani őket. A törlés után a "Mentés & Alkalmazás"-ra kattintva elkezd tölteni, de utána ugyanúgy ott maradnak az eszközök. Minidlna-nál ugyanez. Változtatni szerettem volna könyvtárt, de nem tudom a korábbi útvonalakat törölni.

    Valakinek esetleg van tippje, hogy miért nem hajtódnak végre a módosítások?

    [ Szerkesztve ]

  • CrazyTomcsy

    csendes tag

    válasz cimp #4868 üzenetére

    Valóban, csak én más kulcsszavakkal kerestem, ezért nem találtam ezt a problémát.

    A df -h parancs után ezt kapom:

    Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
    rootfs 576.0K 532.0K 44.0K 92% /
    /dev/root 6.5M 6.5M 0 100% /rom
    tmpfs 61.9M 1.1M 60.8M 2% /tmp
    tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
    /dev/mtdblock3 576.0K 532.0K 44.0K 92% /overlay
    overlayfs:/overlay 576.0K 532.0K 44.0K 92% /
    /dev/sda2 1.8T 474.4G 1.4T 25% /mnt

    Ezek szerint a 92%-os használtság miatt nem tudok menteni, ha jól értem.
    Visszakerestem a df paranccsal kapcsolatos hozzászólásokat, de csak azt találtam, hogy törölni kell, vagy reset.

    "Ha tisztában vagy vele, hogy mit lehet törölni, és mit nem, mi az amire szükség van, és mi az amire nincs, akkor lehet törölgetni dolgokat az /overlay mappa alól! Ha nem, akkor viszont csak a reset marad..."

    Viszont sajnos lövésem sincs, hogy hogyan tudnék törölni (se linux, se hálózati guru nem vagyok).
    Vagy, ha a reset csak a megoldás, akkor annak mi a szabályos eljárása? Felrakjam még egyszer a firmwaret, vagy a Rendszer / Mentés/Firmware frissítés menüpont alatt használjam az Alapértelmezések visszaállítását? (utóbbihoz láttam egy "csak squashfs image-ek esetén lehetséges" megjegyzést, ezért még nem tartózkodtam tőle).

  • CrazyTomcsy

    csendes tag

    válasz cimp #4870 üzenetére

    Köszönöm szépen, a reset után már van újra hely a mentésnek.

  • CrazyTomcsy

    csendes tag

    Újabb problémába ütköztem, amire egyik korábban adott javaslat sem működött.

    Vargalex 1.1.7 van fent.
    A hibajelenség: eldobálja a wifi az eszközöket, ha a notebookon fut az uTorrent. 1 notebook és 2 telefon amik kapcsolódnak rá wifin, de mindegyiket levágja.

    A logban ennyi látszik:
    Dec 15 19:52:19 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA <MAC cím> IEEE 802.11: deauthenticated due to inactivity (timer DEAUTH/REMOVE)

    A beállításokban amit már állítottam a wifin:
    - csatorna (10-13-ig, ezek vannak kevésbé terhelve a közelben)
    - adóteljesítmény (20-27 dBm között)
    - ht mód (20 és 40 Mhz, második csatarna alatta, fölötte is)
    - országkód (HU - CA - CN)

    A LuCI-ban a vezetéknélküli rész áttekintésben általában 50% +-5% körül mozog a jelerősség.
    Amikor elindul az uTorrent a terhelés kb 2-3ig megy fel, de elvileg azt még bírnia kellene.

    2 HDD van felcsatolva, de se transmission, se dlna nem megy. Fájlt sem másolok, amikor megszakad.

    Először amikor megnéztem az uPnP beállításokat, akkor az uTorrentben aktív volt, míg a routeren nem. Ekkor beállítottam a routeren is. Hiba megmaradt. Kikapcsoltam az uTorrentben, de a routeren nem. Hiba megmaradt. Kikapcsoltam mindkét helyen. Hiba megmaradt. Beállítottam kézzel az uTorrent számára szükséges portot. Már tovább bírta, a korábbi 1 perc helyett volt már 2,5 perc is, amíg eldobta a wifit.

    Ezek után mindig csak a wifi modul újraindításával tudok újra csatlakozni.
    Kábelen persze minden oké az asztali géppel.

    Valami ötlet, hogy milyen beállítást nem néztem még meg?

Új hozzászólás Aktív témák