Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz Szoszo94 #9242 üzenetére

    Sajnos az NTFS csatolási módszer nem túl profi....inkább mondhatjuk gagyinak:).
    Ha most felmész a formázóra akkor újra bejön a teljes lista a csatolási/formázási lehetőségekkel?

    NTFS csatolás buktatói:
    -több USB-s eszköz a routeren (csak a HDD legyen rajta)
    -több partíció a HDD-n (egy HDD első partícióját -sda1- az NTFS csatolás megnyomásával fel kéne csatolnia, kivéve, ha: )
    -win valahogy érdekesen formázza a HDD-t néha, és nem sda1-ként ismeri fel a router, hanem láttam olyat is, hogy csak simán sda volt, vagy sda5-tel kezdődik
    Amikor bejön a csatoló formázó felület akkor 2 dolgot kell megnézned:
    1: fent a felismert eszköz milyen néven szerepel? (sd?)
    2: lejjebbi ablakban mutatja hogy milyen felismert partíciók vannak rajta (sda?, sda?, sda?)
    Akkor megy simán a csatolás, ha SDA az eszköz, és te az SDA1 partíciót akarod csatolni a "/mnt" -be.
    Ha mások a betűk/számok, akkor szerkesztened kell a rendszer/rendszerindítás/helyi indítóscript alatt lérejött mount sort az eszköz betűjele és partíciószáma szerint. Ha kijavítottad, "Elküldés" gombbal mentetted, akkor az újraindítás után fel kell csatolnia!

    Azt értem, hogy nem olyan egyszerű ez mindenkinek, aki nem ismeri a rendszert, de oda van írva ez az NTFS csatolásnál: Correct entry under "Luci/System/Startup/Local Startup" or "/etc/rc.local" (sdaX & mntX)!!!
    , és a csatolás végrehajtása után is ugyan ez a sor jelenik meg jó nagy betűkkel, felkiáltójellel.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák