Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Sziasztok!
    Pár éve stabilan működik nálam a router Vargalex fw-jével, de sajnos időnként szenved valami nyavalyával. Eddig másnak tulajdonítottam (MPC pufferelése, külső winyó spindown ideje), most azonban észrevettem valamit.
    - WDR3600, Vargalex 1.1.7 35342
    - USB2.0-s külső winyó, EXT4
    - Se torrent, se másik user, semmi egyéb terhelés
    --> Win7-es laptopról wifin keresztül elkezdek nézni egy filmet, ami a routerre kötött winyón van.
    A lejátszás egy idő után megáll, MPC befagy. MPC-t kilövöm, megpróbálom megint megnyitni a fájlt: csak homokórázás megy, a külső winyó 5 perc múlva le is állítja magát, tehát hozzá már nem érkezik kérés. Weboldalak lassan töltődnek be, ISP pingje magas / timeout. Rápingelek a routerre, többszáz ms.
    Belépek a routerre, Free Memory 2-3%, cached ~80%. Ránézek a Processes oldalra, többség 0%, néhány 1-2-3% memory usage, összeadva max. 20%
    Nyomok egy router soft-rebootot. Router ping, web ping helyreáll, filmet megint tudom nézni.

    Ez kb. 100-ból csak pár esetben fordul elő, de tegnap kivételesen 3x volt, az egyik filmnél 2x is.

    Próbálom újra előidézni, hogy logot is tudjak nézni, de Murhpy él és dolgozik, most direkt jól viselkedik, a tegnapi problémás darab gond nélkül végigment (hiába volt 1-3% között a free memory) :)
    Rákerestem itt a topikban, másnál is volt már hasonló gond, de nem láttam megoldást. Esetleg azóta lett?

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák