Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 66zio

    aktív tag

    válasz Domináns Hím #444 üzenetére

    Hagyjuk már ezt a sok hülyeséget, meg, hogy te mindent megmondtál előre. Ja, nehéz is volt kitalálni, hogy ha háború van, akkor nem marad minden ugyan úgy, drágább lesz az élet. Ezért még nem adnak Nobel-díjat, szóval leülhetsz.

    Inkább arra válaszolj, hogy ha menekülni kell az országból, de úgy, hogy mindened oda, nulláról kell kezdeni, akkor a csúnya rossz, gonosz Nyugat felé mész, vagy Kelet felé.

    Ez a fő kérdés, a többi csak rizsa.

  • emvy

    nagyúr

    válasz Domináns Hím #444 üzenetére

    > Már a múltban sem volt szükség a birodalommá váláshoz és az erős gazdasági fejlődéshez liberális demokráciára és a jövőben sem lesz.

    En is attol tartottam, hogy amit irsz, esetleg igaz lesz. Legfokeppen azt vartam, hogy a szabalyozasok hianya (adatvedelem, szemelyisegi jogok hianya) miatt Kina letarolja az AI kutatast.

    Aztan egeszen dobbenetes modon most ugy tunik, hogy a kovetkezo evszazad ujra az USA evszazada lesz, mert meg fogjak nyerni az AI versenyt, es kiderulhet, hogy Kina ugyan gyorsan felzarkozni latszott, de pont az elozes az, ami nem fog osszejonni.

    Majd kiderul, de igy 2023 elejen cseppet sem tunik ugy nekem, hogy az USA dominanciaja valodi veszelyben van. 1940-ben is azt gondoltak sokan, hogy veszelyben van (nemetek), aztan 1970-ben (szovjetek), aztan 2000 kornyeken (kinaiak). Mindig divat volt temetni oket, de ha az AI versenyt megnyerik, akkor megint nem lesz kerdes, hogy ki van a csucson.

    A tobbiek jellemzoen kurvajok olyan versenyek megnyereseben, amik mar nem relevansak.

    > A másik oldalon a százmilliók számára jól érzékelhető nehézségek miatt viszont már kezdenek szertefoszlani az illúziók,

    ezalatt azt erted, hogy dragabb lett a trappista egy brutalis haboru kozepen? hat, azert ez nem akkora para

    while (!sleep) sheep++;

  • avl

    aktív tag

    válasz Domináns Hím #444 üzenetére

    "A személyem teljesen lényegtelen itt."

    evvel teljesen egyetértek
    a Tied is, meg mindenkié is
    ráadásul nem is ismert (forumos beirasok alapjan egy személy hány %-a ismerhetö biztosan ? ~0, esetleg 1%-a)

    nem is a személyre vonatkozik a kérdés !!!!

    a kérdés nem a személyedre vonatkozik, hanem a befektetésekre; teljesen mindegy, hogy milyen nicknév van mögötte

    nem a személy érdekes, nem a személy van itt afórumon, hanem befektetések kapcsán van gondolatcsere, megosztás, kommunikáció ...már avval, aki ezt teszi

    megismétlem a kérdést (amit mások kezdtek, de csatlakozom, mert ez erröl kellene szóljon):

    - a teljes vagyonod hány százaléka van közvetlen kinai kitettsegben, érdekeltsegben jüanban, vagy kínai részvényekben?
    - a teljes vagyonod hány százaléka van közvetlen kinai kitettsegben, érdekeltsegben rubelben, vagy orosz részvényekben?
    nyilvan nem tized%-nyi pontosan, de mondjuk +/-10%-nyi pontosan, tehat pl. kinai erdekeltsegben közvetlenül
    9-11%-nyi ? (10 +/- 10%)
    18-22%-nyi ? (20 +/- 10%)
    45-55%-nyi ? (50 +/- 10%)

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Domináns Hím #444 üzenetére

    Nem azért mondom, jóember de felhozol dolgokat, amire visszakérdezünk, majd válaszok helyett jössz azzal, hogy offtopik. Lehet nem véletlenül vagytok kitiltva?

  • archie17

    tag

    válasz Domináns Hím #444 üzenetére

    Ez a Fukuyama passzus több sebből is vérzik, és az a baj, hogy felsőbbrendűséggel írsz szakbarbár dolgokat.
    - Fukuyama írt egy állóvizet felkavaró művet hangzatos címmel, ami egy látlelet a 90-es évek elejének eufóriájáról, semmi több. Már 20 éve magyar (!) egyetemeken is kritikai szemszögből volt maximum tananyag. NEM határozza meg a nyugati gondolkodást.
    - A múltban sem volt szükség liberális demokráciára birodalommá váláshoz és növekedéshez -> ezt nem is tudom hova tenni, nemhogy politikaelméleti művek, de akár Asterix és Obelix, vagy Mátyás király meséi alapján is tudja egy kisiskolás.
    - Birodalommá válás + liberális demokrácia mint gazdasági növekedés alapja = nyugati fősodor: itt ütközöl a legnagyobb ellentmondásba, ugyanis a főbb hegemóniaelméletek a politikai realizmus vagy a marxizmus oldaláról származnak (pl. Gramsci), amik tipikusan a "keleti" országok eszköztára. Nyugaton már évtizedek óta egy nagyon széles palettából merít úgy a szakma, mint a döntéshozás, institucionalizmustól posztmodernen át számos módon próbálják megérteni a világ működését. Valószínűleg nem veszed észre, de amit beskatulyázásnak gondolsz, azzal igazából te skatulyázod be a "nyugatot", ami Wilson elnök óta (száz éve) keres alternatívákat.

    Látszik, hogy szeretsz pár dolognak utánaolvasni, de az is, hogy nagyon a felszínt kapargatod. Amivel nem lenne semmi gond, szerintem elfér bárhol az ilyen vélemény, csak ne add elő fellengzősen, mert azzal megölöd az értelmes vitát (pont azt, aminek a hiányát siratod a "libsik" miatt).

Új hozzászólás Aktív témák