Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    Topikgazda

    válasz Catman #163 üzenetére

    Egyrészt az árfolyamspekuláció ebben a topicban nem off sem neked, sem #162 emvy-nek :)

    Másrészt az intelligens és helyes válaszokat megkaptad, én viszont adnék egyet, ami számodra talán kielégítőbb lesz: az én makrovárakozásomat.
    Szerintem az USA-ban szinte biztosan recesszió lesz, és a hard landingra számítok. De ez nem úgy történik hogy egyszer csak bezuhanunk aztán megoldódik és pattanunk vissza mint a Covid para elején, hanem hullámokban haladunk lefelé akár éveken keresztül. Közben hónapokig tartó masszív emelkedésekkel. A forinttal is ugyanez lesz: hullámokban fog gyengülni. (Merthogy hosszú távon gyengülni fog, ebben biztos vagyok.) Az örök kérdés az, hogy mikor vagyunk fent mikor lent, és merre megyünk épp :).
    Múlt október óta az egyre javuló nemzetközi hangulat és a 18%-os kamat erősítette a forintot. A hangulat az elmúlt másfél hétben megromlott, a forint azonnal reagált. A gond az, hogy én sem tudom hogy jövő héten mire számítsak. Alapvetően lefelé trendben vagyunk, de fontos indikátorok jelzik már hogy a mostani eső kör közeledhet a végéhez.
    Ha mégis nagyon erőltetem magam hogy valamit jósoljak, ránézek az EURHUF grafikonra, és azt mondom, hogy lehet még benne egy gyengülés 406-408 körülre, aztán lehet hogy jön forduló le 385 köré. De hangsúlyozom, hogy ez egy tipp, ami alig jobb mintha te tippelnél. Lehet hogy már holnap máshogy fogom gondolni.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák