Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lwolf

    csendes tag

    válasz Edgeri #1 üzenetére

    A floppis indítólemezes megoldás akár működhet is. Javaslom hozzá a Dos Navigatort is, ami a szóközt tartalmazó rövid (8.3) fájlnevekkel is elbánt, főleg ha be van kapcsolva a Direct Disk Access paramétere. (meg imádkozni, hogy ne vágja haza a >8GB partíciót... ;))
    Nekem néhány éve volt ilyen problémám, de miután a scandisken kifogott, nem szőrőztem vele sokat. Előkaptam a Norton Utilitiest, abból is a diskedit.exe nevű progit, addig mentem ott a könyvtárstruktúrában, amíg megláttam a makacskodó könyvtárt tartalmazó szülőkönyvtár melyik szektoron kezdődik, majd ezt a szektort hexában szerkesztgettem. A törlendő fájlnév első betűjét át kell írni D5h -ra, ami egy hexa szám és valami szigma jel fog látszani a helyén. Ezzel máris töröltük, vagyis jeleztük az oprendszernek, hogy a terület szabad, ha akarja írhat ide mást. (DOS rulez) :) Mivel a könyvtár egy speciális fájl, így a fenti művelet előtt azért nem árt a benne levő fájlokat törölni. ;)
    Esetleg egy scandisk, chkdsk lemehet utána.
    A dolognak egyik szépséghibája: én még csak olyan verziót láttam belőle (NU DiskEditor) ami FAT12-FAT16 -ot támogatott.
    A feladat adott: keresni egy FAT32 Disk Editort.

    Másik nyitott kérdés: ha FAT32-n töröljük a rövidfájlnév blokkot a fenti módszerrel, vajon az kihat-e a közvetlenül utána következő hosszúfájlnév blokkokra, vagy azok még önállóan is élnek, vagy azt is meg kell dolgozni ilyen módszerrel?

    Gyengébbek kedvéért: a FAT32 fájlnévbejegyzése (VFAT) úgy néz ki, hogy 32 bájtos blokkokból áll: ebből az első 32bájt a standard 8.3 (kompatibilitás, milyen szép szó:)) fájlnevet tárolja, plussz dátum,idő,attribútumok,kezdő szektor..., az ezután következő 32bájtos blokkokban pedig a Windows hosszúfájlnév van szétdarabolva, UNICODE karakterekkel ábrázolva (egy karakter=2bájt, alapesetben a kettőből az első 0), plussz utolsó módosítás meg ilyen extra dolgok vannak errefelé.

Új hozzászólás Aktív témák