Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xyzikeee

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretném leírni a gondolataimat a bétával kapcsolatban és kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is ezekkel kapcsolatban.

    A játék alapötlete kiváló. Az első trailer után mindenkinek leesett az álla a grafikától majd ahogy teltek a hónapok és jöttek az újabb képek, videók, információk majd a béta a grafika egyre gyengébb lett az 1. bemutatóhoz képest. Gyengébb, de még mindig szépnek mondható egy nyiltvilágú lövöldéhez képest.
    A bétában való barangolásaim során ahogy telt az idő, egyre inkább bele tudtam élni magam a körülöttem lévő világba. Itt megjegyezném, hogy amikor elsőnek beléptem a játékba, minden csutkára húzva 1080p-ben kicsit szomorú voltam amiatt amit látok. Aztán 4-5 óra játék után már sokkal szebbnek láttam a játékot.
    GTX970 es kártyával futtattam a programot és végül egy a maxhoz közeli beállítást találtam ami 45-60 FPS-t produkált, teljesen játszható módon. A fix60 fps nem csak ennél de sok más játéknál is csak egy álom, még a csúcskártyák esetében is, lásd 980TI pl. A grafika tehát szerintem szép, de semmi extra, ilyet már láttunk, sőt szebbet is de nem ebben a műfajban. Ide majd a végén még visszatérek.

    Ami inkább fejtörést okoz az a koncepció és a tartalom. Rengeteg fórum hozzászólást olvasni a neten azzal kapcsolatban hogy a béta után sokan lemondták előrendelésüket a játékkal kapcsolatban. Sokan és köztük én is, óriási lehetőséget látunk a játékban, de a béta alapján nem tudjuk elképzelni és nem kaptunk egy egyértelmű képet azzal kapcsolatban hogy mit is kínál majd a játék. Nem tiszta a koncepció, az hogy most mi is ez a vírusos dolog, hogy apokalipszis van, de ez mit jelent majd pontosan, mit keresnek emberek az utcákon sétálgatva ide oda, nem is tudom megfogalmazni pontosan, egyszóval zavaros az egész felépítése a játéknak. Dark Zone: Nem értem a lényegét. Azért van a Dark Zone hogy jobb cuccokat szerezz és harcolhass játékosok ellen? Ennyi? Kevésnek tartom.
    A béta alapján nem tudjuk, és félve gondolok bele hogy mennyi lesz a tartalom, 5-10-20-30 óra? Mivel kötik majd le a játékosokat? Ha egy hosszú és jól felépített történetet kapunk majd akkor azt mondom rendben. De ha az ilyen menj és szabadítsd ki ezt meg azt küldikből lesz 100, és hasonlók akkor hamar megunjuk majd a dolgot.

    A bétától úgy köszöntem el, hogy jójó, igéretes, még a látvány is szép a maga módján de mi fog lekötni hosszú órákon keresztül? Kétségekkel várom tehát a megjelenést és az első értékeléseket, véleményeket, mert addig nem veszem meg amíg nem tudom mire számíthatok. A hype vonat sajnos sok igéretes játékot elkaszált már, talán éppen azért mert felültek rá és bár a játék jó volt, az előzetes várakozások annyira magasak voltak, hogy ez lett a vesztük.

    Köszi aki elolvasta és megosztja a véleményét.

  • xyzikeee

    aktív tag

    válasz .LnB #3118 üzenetére

    Nem mondtam le, mert elő se rendeltem. A béta után rendeltem volna elő, de nem fogom. Megvárom mi sül ki belőle és utána megveszem ha jó a cucc.
    Azt írtam hogy sokan lemondták a béta után.

    Remélem jó játék lesz! :)

  • xyzikeee

    aktív tag

    Igazából az érdekelne a leginkább hogy ti mit láttok a játék mögött mint koncepció? Mert a legrizikósabb rész szerintem a tartalom, történet lesz... Pl. ha már apokalipszis meg vírus, akkor beleférhettek volna a zombik is mondjuk a Dark Zone-ba, hogy kicsit több értelme legyen, mert így nem értem mit hivatott megvalósítani a játékban...

  • xyzikeee

    aktív tag

    válasz Sebestyen01 #3139 üzenetére

    Úgy legyen ahogy írtad, tele lehetőséggel, tartalommal és izgalmas küldetésekkel.

  • xyzikeee

    aktív tag

    válasz demmer123 #3399 üzenetére

    Nem azért mert védeném a kollegát, de sokan írjátok hogy ennyi meg annyi játékidő lesz benne, meg hogy felhúzni maxra egy karaktert nem 10-20 óra, oké, elfogadom. Korábban én is írtam hogy nagy a potenciál a játékban, izgalmas téma, viszonylag szép kivitelezés, jó atmoszféra, de pl engem nem az érdekelne hogy 100 órát is el lehet mozogni a játékban ahhoz hogy kimaxold a karaktert, hanem az hogy 100 órát tudjak eltölteni úgy a játékban hogy tartalmat, küldetéseket, izgalmakat, történetet kapjak és közben maxoljam ki a karaktert. Ez a megyek csak hogy erős legyek, de mi okból legyek erős dolog a kérdéses számomra...
    Nekem az nem olyan izgalmas ha azért törekszem arra hogy minnél jobb legyek, hogy ... semmiért. Ha pl. azért kell elérni x szintet, y fegyvert, öltözéket stb, hogy megtudd csinálni majd a végén a küldetést, boss fightot vagy vmit, akkor az úgy oké. :)

    Szval még1x mondom a koncepció jó, a játék érdekesnek mutatkozik, csak legyen benne elég tartalom, kihívás.

  • xyzikeee

    aktív tag

    Nem értem mi a gond a 970-el ebben a játékban. Azt vettem észre magamon hogy sajnos én is ilyen grafika/fps bu*i vagyok. Nagyon kényes a szemem a dropokra vagy az alacsony fps-re.
    Gépem: I5 4590, 8gb RAM, Asus 970 STRIX, a játék sima HDD-n volt.

    Tapasztalat:
    Elég sok időt töltöttem a grafika állítgatásával, tesztelgetve az egyes beállításokhoz tartozó fps értékeket.
    Ami nagyon zabál az az NV árnyék, a Post FX AA legmagasabb szinten, a streaming distance, meg úgy általában az Ultra beállítások.
    Teljesen maxon kaptam 30-40 Fpst, ami a nagyobb csatáknál már kicsit zavaró volt, kint a városban a sétánál viszont nem. 1-2 Dolgot levéve azonban 45- 70 fps-t kaptam, Ultra közeli grafikán és tükör simán ment a játék végig, egy szaggatás, drop, semmi nem volt.

    Nem csak a kártya lehet a hibás... régi oprendszer, programok is lassíthatják, dropoltathatják a gépet.
    A 970-el semmi baj nincs nálam.

    Egy valamit kell megérteni: Nincs az a kártya, nem is lesz soha jelen állás szerint, ami mindig, minden játékban stabilan fogja hozni a 60 fps-t maximum grafikán. Persze ezt várná el mindenki, ha már kiad az ember ennyi meg annyi pénzt érte... De ilyen az élet.

  • xyzikeee

    aktív tag

    válasz warcat #5339 üzenetére

    Főleg nem egy játék miatt, ami csak egy játék, itt meg sokan túlpörgik és világmegváltást várnak tőle. Jó lesz ez de nem kell semmit se túlpörögni...Nagy a hype, aztán persze hogy koppannak páran.
    970 ről 980 ra semmi értelme váltani, Ti re meg az árkülönbség miatt nem éri meg. 1 év mulva annak a játéknak aminek kevés lesz a 970 annak a 980Ti is kevés lesz maxon.

Új hozzászólás Aktív témák