Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Sziasztok!

    Sokat olvasgattam a témában, és szeretnék egy általános használatú 5.1-et. Cimborámnak Logitech X-230 van, és nagyon szépen szól, brutál hangerővel (kb én annak a 10%-án használnám) PC mellé lenne játékra, de TV-hez is filmezéshez, ahol van 5.1-es hang (PC-ről szólna)

    Szvsz használtan 14000-ért megérné egy Logitech X-530? Helyette ajánlhattok bármilyen másik 5.1-et. 14-16 között.

    A keret max ennyi, nem pénzhiány miatt, csak ennyit szánok rá egyszerűen. A Tv-n most egy Speedlink 2.1-es szolgál és teljesen korrekt az is, de kipróbálnám az 5.1-et ezért kéne. Szóval külön hangfalakba, erősítőbe istenments hogy belefeccöljem a pénzem. Így is kb a bass minimumon lesz (mostanin is ott van) és a hangerő is alacsonyan, senki nem szereti ordítva hallgatni/játszani.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz ricshard444 #3043 üzenetére

    Képletesen írtam. Nyugdíjasok szüleim és nem mehet hangosan a TV, filmek semmi. De nincs is igényem rá igazából. A zenehallgatás, filmnézés számomra nem az üvöltetésből áll, hanem rekreációs céljai vannak. (Megteszi azt a szomszéd gyerek a házimozijával, de egyszer átmegyek és szétverem neki a szettet :D)

    Az X-230-at ismerem, brutál hangerőre képes, apartman bulikat csináltunk vele... A szomszédok nem örültek neki :) A mostani Speedlink 2.1-t ~ 20-30% hangerőn használom nullára levett bass-el és win-ben állítgatom inkább a hangerőt. Még a LG TV 10 wattos hangja is megfelelne, csak semmi bass nincs alatta.

    Csak úgy kipróbálnám, milyen az amikor a csatatéren mellettem szóló események az hátulsó falakból jönnek. Sztereo ide vagy oda, de nem hinném, hogy erre képes lenne az. Ha 15K-ért van jó alternatíva rá, akkor felülbírálom...de szerintem megpályázok egy ilyet.

    Ismétlem, (szerencsére) nem vagyok se audiofil, se hozzáértő. A filmek nézésénél pedig nem a kép és hangminőség végletekbe merülő kielemzésére figyelek, hanem a tartalomra. Ennek örülök is, mivel így nem verem el a pénzem 150 ezres luxusházimozi szettre, hanem teljesen jó a 15 ezres is...és megbecsülöm, ahelyett hogy minél jobbra költenék. Így is szerintem Mo-n az emberek 95% nem teheti meg, hogy egy 42 colos LCD előtt nézze a filmeket és a feje mögül jöjjön a csatazaj : :D

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz BBéci #3047 üzenetére

    Értem, hogy kiváló szakember vagy, szakújságíró nagy múlttal, nem is szállok veled szembe vitázni. De mégis halkan megjegyezném..ez nem csak kiigazítás volt az arányokról, hanem átitatja szavaidat a szánakozás és lenézés azokkal szemben akiket még nem szívott be a marketing "jobbat, nagyobbat, hangosabbat" világa, és az életükben ezek századrendű problémák.

    A kép és hangminőségbeli hangyányi eltérések, már olyan óriási pénzeket emésztenek fel, amiket én szívesebben fordítanék pl adományozásra. Engem a zene érdekel és a film maga. A CRT tv-n, vagy a kis művészmoziban "szaggató" kép, sercegő hang is ugyan olyan élmény volt mint a hiper szuper iMax, vagy 50 colos home cinema. Nem lenne pofám elkölteni 15 millió forintot sem hangfelszerelésre, miközben tudom hogy totálisan nincs rá szükségem. Annál inkább, hogy naponta tízezrek halnak éhen a bolygón, vagy betegednek meg a romokban lévő egészségügy miatt. De teljesen más felfogás, és nagyon nagyon bízom benne, hogy soha sem leszek ilyen gondolkodású. Lediplomázva bátyámat követhetem, aki mérnökként többet keres mint az ittlévők többsége - mégis építő jelegű, hasznos dolgokra költi a pénzét.

    "Eleve nem olyanokat néz."

    Azok iránt is szánalmat tanusítasz, akiknek más a filmbéli ízlésük?...Az már nem is ember, aki meg mer nézni egy II. VH. filmet 5.1-ben? Ugyan úgy a filmvilág klasszikusaira is lehet asszociálni, nem zs kategóriás akciófilmekre, de az is lehetne. Vagy egy természetfilmben való elmélyedés a térben? Ez élvezhetetlen 5.1-ben? Tudom-tudom annyira szánalmasan rossz egy 15 ezres hangfal, hogy az borzalom. Hallottam, láttam jobbat... volt szerencsém dolgozni 120 milliós Warner hangstudióban egy munka erejéig, de ettől még tökéletesen beérem ezzel a "fos szar hallgathatatlan" 15 ezres minőséggel.

    Mert ez századrendű probléma. A világ pedig afelé hajlik, hogy ezt jól észbe kell vésni, mert sokkal rosszabb dolgok jöhetnek...áldani fogjuk még azt a napot, amikor 15 ezret is elverhettünk szórakoztató elektronikára. Persze mindenki maga pénzét költi! Felnézek és tisztelem azt, akinek 15 milliós házimozija van, de nekem nem ez az életcélom, és ettől nem vagyok kevesebb.

    Offtopic de biztosan másokat is érdekelhet:

    Otthonra mi értelme is van több ezer wattot telepíteni? A próbatermi 150 Wattos bass erősítő már leszakítja az arcomat- akkor mire lehet képes 3000 Watt? Ezzel kínzod magad otthon? :U Vagy erre buknak a nők, mint a BMW-re? Megöl a kíváncsiság :C

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz ricshard444 #3050 üzenetére

    Sőt, kaptam jobb ajánlatot, 9000 Ft-ért! Állítólag búgás-súgás mentes. Ha minden igaz holnap megyek érte.

    Biztos jól szólnak a 3000 Wattosak, gondolom alacsonyabb hangerőn audiofil orgazmus :) Elhiszem, hogy jó lehet ...semmi kétség.Ám ha lesz is rá pénzem, addigra már hallóidegekbe kapjuk az impulzusokat :) Itt nálunk ilyesmiket is kutatnak a neurológiai laborokban. Siketség kezelésére gyógymód pl. Izgalmas lesz, nem ám 5.1 hanem hiperrealisztikus térhatás egyenesen az agyba ;) De ez már nagyon off téma, majd 20 év múlva visszatérünk rá :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák