Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balint107

    aktív tag

    válasz Tirexi #18951 üzenetére

    Igen az lenne ésszerű dolog egyébként :D...Csak fikáznak már a 670-el is a másik blogon, hogy mit akarok a xar amd procimmal, előbb azt cseréljem le legalább egy I5-re. Csak a procim meg még nincs egy éves, előtte egy intel dual core DDR2-es gépem volt, és a váltás akkor a kényszer miatt kellett, mert elment az egyik fázis az áramszolgáltatónak és gajra vágta a gépem :S...Persze fizetni nem fizettek végül kárt. Az azért szempont volt, hogy erősebb gépet vegyek, ne egy régi DDR2-eset már, viszont akkor még nem is értettem annyira az amd és intel oldalon mi számít jónak, csak a magokat néztem és a GHZ-et. És ugye azt láttam, hogy amd 4 mag 4,1 GHZ fú mondom naná hogy ezt veszem, nem a f*snak tűnő 2 magos 3,5 GHZ-es I3-at, illetve I5 3470 lett volna 15k val többért, mondom minek fizessek azért annyival többet (persze utólag meg :W milyen jó lett volna), de akkor még nem tudtam hogy ilyen gyenge az amd. Mondjuk az Intel Dual core 2*3GHZ után azért alapos fejlődés állt be, mert a GTX 650-el előtte a Crysis 3-mat low és medium beállításon tudtam játszani, az új procival pedig már medium High-on.
    Ez után pár hónappal akartam egy erősebb kártyát egy 7870-re gondoltam jó lesz a gigabyte GTX 650 után, de xar lett mert melegedett és zúgott, azt becseréltettem velük egy R9-270X-re az meg a GTX 650 szintjét hozta, senki nem értette miért, csak az okoskodások mert az Amd xar nem hajt ki semmit. Én visszakértem a pénzem végül és egy Gigabyte GTX 660 mellett döntöttem, ami meghozta a várt eredményt, illetve egy 7850 próba kártya is hozott fejlődést, ami szintén Gigabyte volt. Szóval a GTX 660 az már ilyen kényszer kompromisszum volt, mert erősebb kártyát szerettem volna, de ebbe csöppentem bele. Lehet van köze annak hozzá, hogy Gigabyte az alaplapom, bár ilyen hibáról még nem hallottam eddig, és nagyon más sem :S...Tettem egy kísérletet egy Asus GTX 760-ra használtan az meg a gigabye GTX 660 szintje volt a gépembe, hasonlóan, mint az r9-270X a 650 képességét hozta. Perszem néztem progival is a kártya 100%-on dolgozott és nem is volt hibás sem.

    De a vélemények is eltérőek, van aki azt mondja ez a proci még egész jól kihajtana egy GTX 770-et is, van aki azt mondja már a GTX 660 is sok neki...

    Lecseréltetni meg még nem akarom, az rengeteg macara lenne hardveresen és softveresen újrapakolni a gépet :S... Annyi jó van az egészben, hogy ennek köszönhetően kipróbáltam sok kártyát, még ha nem is úgy működtek a dolgok, ahogy kellett volna, sok tapasztalatot szereztem. Főleg arról, hogy amd procit a büdös életbe nem veszek többet, de most ez van ezt kell szeretni XD...Utólag mindig nagyon okos az ember, ha most lennék az egész elején, akkor megvenném az I5 3470 procit egy GTX 760-al és semmi gond nem lenne xD és pénzzel is egész jól jönnék ki, a teljesítményről nem is beszélve :K

    [ Szerkesztve ]

  • balint107

    aktív tag

    válasz Tirexi #18951 üzenetére

    Pfffff.... Egy ilyen kártyát ajánlottak nekem 60K-ért alig használtan majdnem 3 év garival, csak f*sok hogy nem férne be a gépembe, illetve Chieftec 600w-os a tápom és a procim mit szólna hozzá :D....Egyébként gondolkodás nélkül vinném

    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák