Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Lara77 #611 üzenetére

    Heh :) 2500$-ral keztem. Ennyivel szándékozom nyitni majd valós pénzzel is.
    A 350$ veszteség igen lestresszelt így is. De visszahoztam! Igaz egy teljes hetembe került.

    Az a gond, hogy hosszútávon még nem tudom megjósolni az árfolyamot. Olvasom a könyvet, amit Feczo (mind1,hogy írod a neved nekem ez maradt meg;)) ajánlott.
    Kezdek is érteni pár dolgot, sőt a Fibonacci Retracement segítségével már 2x is kerestem 200-250$-t.
    Viszont hosszútávú jóslatokba nem mernék belemenni.
    Az a baj, hogy látok egy alakzatot az 1 vagy 5 perces charton, viszont egy teljesen mást, sokszor ellentétes irányba mutató alakzatot a 30- vagy 1 órás charton. És akkor döntsem el, hogy melyikre hallgatok ?:S
    Tehát a könyv egyszer sem tisztázta, hogy mindazt az ismeretanyagot, amit felvonultattak benn, mint az alakzatokról, mint pedig a chartok, terndek stb-ről milyen intervallumban kell megfigyelni? Hónapok / évek / órák / percek? Vagy esetleg minden esetben alkalmazható? Vagy talán a kettőt össze kell kombinállni valahogy?

    Ha a stop szinteket mindig a tőkém 3%-ra állítom be, akkor az 75$ veszteség max. Mivel 50k egységeket veszek mindig, az azt jelenti, hogy ha az árfolyam 0,0015 tízezredet megy rossz irányba már be is nyeltem a veszteséget, a stop lezárja a pozimat!
    Viszont a kemény 4 hetes tapasztalatom alatt szinte mindig, mielőtt az árfolyam elindul az általam jósolt irányba van egy bizonyos kilengése. Nem az oldalazásról beszélek, hanem 1-2-3 gyertyát megy le-fel, le fel, aztán végre elindul a kívánt irányba. De ha csak 3% stopot állítok be, akkor már az elején zárja a pozit veszteséggel, holott kb 10 perc elteltével megindul egy kitörés mondjuk.
    Remélem érthető a példa, fogalmazni se tudok nagyon jól.

    Nem egyszer volt olyan, hogy hosszú távon emelkedő trendben emelkedésre fogadtam. És hát hoztam a formám, elkezdett esni... Szépen lassan hullámokban, agyon stresszeltem magam, hogy na mikor szálljak ki, vagy várjak-e még... Már -150 körül jártam... És hagytam. Másnap reggel láttam csak, hogy a nyitott pozim már plusz 120 körül jár! Így akkor nyugodt szívvel zártam a pozit és elkönyveltem a nyereséget.
    Na de itt a rizikó... Mert mivan ha tovább süllyed... És mi van ha eladtam volna -150-nél? Akkor nemhogy nem nyertem volna 120$-t, de még vesztettem is volna jó sokat...
    Szal a stop szintekkel gondban vagyok. Próbálom a támaszok és ellenállások meghatározott pontjára állítani, de nem mindig megy :)
    Eddig egyedül a Fibonacci sorozatok jöttek be, de azokat hajszál pontosan le tudtam kereskedni! (és felettébb büszke voltam magamra :D )

    Hja, hát igen, kezdem úgy érezni hogy rászoktam. Nem bírom abbahagyni. Nem magát az állandó pozíció felvételt, hanem hogy ne figyeljem a chartokat. Álltalában 3-4et egyszerre. Most még vacsora közben is bejöttem és megnéztem mi a helyzet, igaz azért, mert elég nagy minuszban voltam megint, és kezdett feljönni :))

    Azon kívül a vér kezdő elgondolásom az volt, hogy ha rövid időn belül (10-30perc) nagy esés vagy növekedés történik mindenféle korrekció nélkül, akkor azt szinte mindig ellentétes és hasonló mértékű mozgás követ. És én ezeket próbáltam kihasználni arra, hogy ilyen kis 50-70$-okat keressek. Egyenlőre megy, de szeretnék már áttérni a tudatosabb kereskedésre is. Csak még kevés a tapasztalatom, illetve az ismeretanyagom. Bár tanulgatok....

    Még annyi kérdés, hogy Feczo 1 perces chartokat használ... én nézem az 1-5-15-30 perceseket is és próbálok viszonyítani.... Erről mi a vélemény? Elég csak egyet nézni folyamatosan és az alapján következtetni?

Új hozzászólás Aktív témák