Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CWorm

    aktív tag

    Sziasztok!

    Két kérdésem is lenne a Tasker-rel kapcsolatban.

    1. Szeretnék egy "elemlámpa" taskot létrehozni, de mivel a telefonon nincs vaku, ezért úgy oldanám meg, hogy először betöltök egy képernyőméretű fehér képet, majd a brightness-t feltolom a maxra (előtte egy változóban eltárolom az éppen aktuális %BRIGHT értéket, hogy később vissza tudjam állítani). Ez eddig rendben is van, csak azt nem tudtam eddig kitalálni, hogy hogyan érzékelje a task, hogy én bezárom a képet, szóval kikapcsolnám az elemlámpát, és akkor állítsa vissza az előző fényerőértéket. Valakinek van ötlete?

    2. Próbálok egy "flip2mute" task-ot is összerakni, de valamiért nem akar működni. Más task-kal be van állítva, hogy ha bejövő hívás van, akkor a %Hívást állítsa 0-ról 1-re. A hívás végén visszaállítja 1-ről 0-ra. A némító profil 2 condition esetén aktiválódna: ha az orientation "face down", illetve ha a %Hívás értéke 1. Na, ez valamiért nem akar aktiválódni hívás közben (néztem a logokat, tényleg az a baj, hogy valamiért nem aktiválódik).
    Ha csak egy olyan próbaprofillal csinálom ezt, amiből ki van hagyva a változófigyelés és csak az orientációt nézi, akkor működik: lefordítom és elnémul a telefon. Nem értem, hogy a változófigyelés miért nem működik. A másik meg, amit nem értek, hogy ha visszafordítom, akkor a hang is visszajön, holott ilyet nem is állítottam be, nincs exit task-ja ennek a próbaprofilnak.

    Félig ember, félig medve, félig disznó

  • CWorm

    aktív tag

    válasz #79335424 #1227 üzenetére

    Szia,

    Megcsináltam a taskot, hogyan juttassam el az apk-t hozzád?

    ---

    Az én #1224-emre tud valaki valamit mondani?

    [ Szerkesztve ]

    Félig ember, félig medve, félig disznó

  • CWorm

    aktív tag

    válasz bacus #1236 üzenetére

    Tudom, hogy van ilyen app, csak arra gondoltam, hogy biztos megoldható ez valahogy a Tasker-rel is és akkor nem kell hozzá külön app.:) Még megpróbálok valamit kitalálni.

    Megpróbálom érthetően leírni, hogy van beállítva most a nem működő "flip2mute" funkcióm:
    Van egy globális változó, a %Hívás, aminek értéke alapból 0.
    Van egy ilyen profil:

    Event: Phone ringing -> Enter task: Bejövő hívás

    Ez ennyi. A "Bejövő hívás" task ennyit csinál:

    Variable Set: Name %Hívás To 1 If %Hívás != 1

    (Van egy olyan profil is, ami akkor aktiválódik, amikor a %Hívás variable 1-re set-telődik, és akkor meghív egy "Bejövő hívás fényerősítő" nevű taskot [exit itt sincs], ami 30 másodpercre maxra tolja a fényerőt, aztán visszaállítja, de ennek valószínűleg nincs köze a problémához, ezért nem részletezem.)

    Hívás némítása nevű profil:
    State: Orientation: Face Down
    State: Variable Value %Hívás, Maths: Equals, 1
    Enter task: Némító
    (itt sincs exit)

    A "Némító" task:
    1. Variable Set: Name %ElőzőHang To %VOLR
    2. Ringer Volume: Level 0
    3. Display Brightness: Level 0

    Ez egyelőre ennyi, mivel a tesztelés során nem akart működni.
    Az a profil, amiben csak az Orientation: Face down szerepel condition-ként, az sikeresen meghívja a Némító taskot, és ha felfordítom a telefont, akkor valamiért csörög tovább (pedig láthatjátok, hogy nincs ilyen beállítva)

    A Run log alapján a "Hívás némítása" profil meg sem hívódott, csak akkor, amikor kiszedtem belőle a variable value state-et. Szóval ennek a környékén lehet a probléma...

    (Tudom, hogy erre is van külön app, de ha már egyszer az ember megvette a Tasker-t... :) )

    Szerk.: persze van külön Bejövő hívás vége profil is, ami 0-ra állítja a %Hívást, de gondolom ezt most nem kell itt részleteznem.)

    [ Szerkesztve ]

    Félig ember, félig medve, félig disznó

  • CWorm

    aktív tag

    válasz #79335424 #1239 üzenetére

    Be tudja tölteni, ezt a HOME gombos fókuszt meg ki fogom próbálni.:)

    Félig ember, félig medve, félig disznó

  • CWorm

    aktív tag

    Hm, köszönöm davtsik-nak és bacusnak a hozzászólásokat, én eddig azt hittem, hogy amikor egy enter task beállít valamit, akkor az úgy is marad akkor is, ha a profil már nem aktív, ezért én ahol tudom, visszaállítom a dolgokat változókkal, de akkor ezek szerint felül kell vizsgálnom az eddigi beállításaimat.

    davtsik:
    Ez a profil:
    State: Orientation: Face Down
    Event: Phone ringing
    Szerintem azért nem működne, mert ha jól értelmezem a Tasker működését, akkor a bejövő hívás érkezésekor csak akkor aktiválódna ez, amikor a telefon lefelé néz. Mivel az event az egy egyszeri valami, nem pedig állapot. Vagy tévedek? Esetleg a phone ringing egy kivételes event, ami addig áll fenn, amíg csörög a telefon?

    bacus:
    Ezt majd még elolvasom holnap is, amikor nem leszek fáradt és sörös.:D Bár szerintem értem, csak most nem fogom fel (AutoIT-ben már elég sok script-et írtam). Kérdés, hogy vajon kideríthető-e valahonnan, hogy mik azok a dolgok, amiket visszaállít a program egy profil inaktiválódása után, és miket nem.

    --

    Közben még eszembe jutott egy általános kérdés:
    Tudja valaki, hogy a Task-ok között, amikor hozzáadunk egy újat, akkor a "Settings"-en belül található sokminden setting mire való, hogyan kell használni? Bármelyik választom ki, csak annyi van bennük, hogy
    If,
    Label (optional)
    és ennyi. Szóval nem értem, nem kell megadni semmit...?

    -

    Köszönöm a segítségeteket!

    Félig ember, félig medve, félig disznó

  • CWorm

    aktív tag

    válasz bacus #1245 üzenetére

    Hm, valószínűleg nem jól mondtam el, mire gondolok, legalábbis nekem úgy tűnik, hogy nem azt magyaráztad el, amire gondoltam.:D Szóval tisztában vagy az if-else elágazásokkal meg az Abort new task meg keep device awake dolgokkal, én azt nem értem, hogy amikor egy task-ban hozzáadunk egy új action-t a listához, akkor vannak ugye ilyen kategóriák, hogy App, Alert, Display, Audio, Task, Tasker, stb, és itt van egy Settings nevű is, ebben van mindenféle. De bármelyiket kiválasztja az ember, abban csak egy if van és egy opcionális label. Szóval hiába ez egy "action", nem csinál semmit, max ifelhet, de azt sem kötelező megadni. Akkor mire jó, mit csinál?

    Az app-gyártás igen egyszerű: leszeded az App factory-t a play-ből, aztán a Tasker-ben hosszan nyomsz a legyártani kívánt task-ra, és kiválasztod az exportálást, ott fel fogja kínálni, hogy app. Megkérdezi a nevét, be kell írni, hogy pl hu.bacus.appneve, vagy akármi, és akkor megcsinálja. Nekem eddig így működött, nem kellett külön sign-olni semmit, bár gondolom, ha a play-re akarnám feltenni, akkor kéne. A kolléga linkjén olvashatsz a sign-olásról.:)

    Félig ember, félig medve, félig disznó

  • CWorm

    aktív tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném.
    Van már pár profilom Tasker-ben, de most egy olyat szeretnék létrehozni, amilyet még nem tudom, hogyan kell.:)
    Azt szeretném megoldani, hogy amikor beérek a munkahelyemre, akkor elinduljon egy számláló, hogy mennyi idő van még hátra a szabadulásig. Ezt nem nagy kunszt megvalósítani, olyan profilom már amúgy is van, amelyik nézi, hogy otthon vagyok-e, vagy a melóhelyen, vagy máshol. Ez alapján megoldható változókkal és wait-ekkel olyan loop, ami pl percenként 1-et kivon egy értékből és ha elérte a nullát, akkor pl rezeg, tökmindegy. Amit nem tudok megoldani, hogy az aktuális számot (ami mondjuk perc lenne) kirakni widgetként a képernyőre. És ez frissülne pl percenként, így mindig meg tudnám nézni, mennyit kell még bent lennem (kissé kötetlen a munkaidő, így meg kell jegyeznem, mikorra értem be és az alapján tudom, mikor mehetek :D). A Minimalistic Text nevű appot is használom (most még csak az akksi szintjének kijelzésére), de valahogy együtt tud működni vele a Tasker. Jó lenne, ha valaki tudna rá megoldást, hogyan lehetne a kettő használatával valós időben kiíratni a hátralévő perceket.

    Előre is köszönöm! :)

    Félig ember, félig medve, félig disznó

  • CWorm

    aktív tag

    válasz Teasüti #1856 üzenetére

    Köszi, közben sikerült magamtól megcsinálnom pont úgy, ahogy mondtad.:) Igazából csak a Minimalilstic Text-ben kellett rájönnöm, hogy ott hogyan tudom "fogadni" a Tasker által neki küldött változót. A többi pedig már... történelem. :D

    Félig ember, félig medve, félig disznó

Új hozzászólás Aktív témák