Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • arany1989

    tag

    Sziasztok!
    Látom eléggé pörögnek itt a témák.
    A napokban jutottam hozzá egy Thomson ST780i WL típusú WiFi-s router-hez.
    Na nekem meg itthon Fibernet-em van és a kis Scientific Atlanta nevezetű modemen szolgáltatja nekem a gépre a netet.
    Na most én úgy szeretném hogy ez a Fibernettől kapott router adná a netet a Thomsonnak és az pedig WiFi-n osztaná meg nekem, hogy telóról is lássam a netet.
    Etherneten keresztül rá tudom a netet irányítani a Thomsonra?
    És kell valamifélét át állítanom rajta?
    Mellesleg hogyan tudom a WiFi jelszót és egyéb dologokat megváltoztatni a Thomson routeren? Vagy bármiféle beállítást eszközölni a routeren?
    Kérem PÜ-ben írjátok azt hamarabb olvasom!

  • arany1989

    tag

    válasz Larry #556 üzenetére

    Koax kábel, olyan mint a TV zsinór.
    De azt a problémát megoldottam.
    Most olyan problémám van, hogy a routerem nem kommunikált a Fibernetes modemmel, ergó nem kapta tőle a netet.
    A gépen a beállító menüjében a Setup Wizad-ban vagy mi volt a neve, átírtam az átjáróját a "ipconfig"-tól kapott, addig a gép haszált IP címére és átjáróinak paramétereire.
    Utána a router élt, és volt rajta net.
    Viszont az addig gépről elért router beállító menüjét nem tudom elérni.
    Azért mert megváltozott a router IP címe?

  • arany1989

    tag

    Üdv mindenkinek!
    Olyan problémával küszködtem, hogy mivel nekem fibernetem van nekem egy Webstar 2000-res modem kapja a netet.
    Innen jön ethernetkábelen keresztül a Thomson ST780i WL-be ethernet 1-es portra, majd onnan az ethernet 2-ből kötöttem össze a Thomsont a géppel szintén ethernet kábellel.
    Most a nete jön a Webstar-ra -> onnan meg a Thomsonra -> és onnan a gépre.
    Na most gépen megy szépen a net, de sehogy sem tudom a netet megosztani Wlan-on keresztül :S
    A Galaxy Mini felcsatlakozik rá, de netet nem kapok.
    Pedig a beállításoknál be van pipálva a az interface, és automatikusra van állítva a chanel selection is.
    Miért nem ad netet Wlan-on?

Aktív témák