Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • petne

    őstag

    válasz schumifun5ma #119 üzenetére

    Szia!

    Az elsőre nem tudok válaszolni, mivel nem használom...

    A másodikra kérdésre a válasz igen. Én is hasonló módon használom, mivel a másik szoba, ahol a laptop általában szokott lenni, a vastag falak miatt már csak gyenge jel jut, így utána kötöttem egy plusz routert.

  • Yetibacsi

    csendes tag

    válasz schumifun5ma #121 üzenetére

    Sziasztok!

    Az a helyzet, hogy barátnőméknek is lepakolt a T... egy ilyen csoda ketyerét. A probléma az, hogy ha az 1-es portra kötöm a desktop PC-t akkor nem oszt IP-t a gépnek. 2-es porton megy. Igen ám de nem egy gép van, hanem 4, illetve néha napján akár 8 is. Éppen ezért le volt téve egy WRT54G. SSID hide, MAC filter be és hadd szóljon.
    A "csoda" megérkeztével ez úgy módosult, hogy 1-es portra bekötöttem a Linksys-t és arra akasztottam fel a többi gépet Wlanon illetve Lanon keresztül.
    (Mielőtt megkérditek: a kéró elrendezése és a gépek elhelyezkedése miatt kellett így. Wlan csak a Linksysen van fellőve, mert csak az tud Mac filtert a kettő közül.)
    A probléma:
    Hogy lehet megoldani, hogy a Linksys routerre felakasztott gépek közük egyszere több is használja a netet?
    Pillanatnyilag úgy néz ki, hogy amint az első gép csatlakozik a Linksys routerhez, azt a T-router úgy kezeli, hogy az megjelent neki az 1. portján, majd ha egy másik is megérkezik azt egyszerűen elutasítja és figyelembe sem veszi.
    A benzin-gyufa combo-n kívül mit lehet tenni, hogy működjön?

    Bármilyen ötlet jól jönne.

    Üdv és kösz
    Y

    "A mókus is patkány csak jobb a merketingje"

Aktív témák