Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz Vesa #11 üzenetére

    Sokan (emvy, narxis) nem értettek egyet azzal, amit leírtam. Külön válaszolgatni nem fogok ezekre, meg vitatkozni sem fogok ezzel kapcsolatban (főleg az egysoros válaszokra, mert nyilván azzal nem fogok mit kezdeni, hogy leírok valamit, más meg leírja két sorban, hogy az nem úgy van). Mindenki azt gondol, amit akar. A személyes tapasztalataim alapján sorolhatnám a konkrét eseteket napestig, amit nem fogok megtenni.

    De félreértetted, ez NEM a kelet vs nyugat története főleg. Nem is ezt írtam, hanem konkrétan leírtam, hogy már magyarországon is ez a helyzet. Hogyha az alapokig leásunk, akkor valószínűleg azon kell elgondolkozni, hogy mi történik a gyerekek elméjével, ha vonatos és macskás youtube videókkal szedálják le őket a szüleik napi 4-6 órában az okos TV és tablet előtt. Egész egyszerűen az usa ebből a szempontból előrébb tart, ezért ott ez hamarabb kiütközött.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák