Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • graffin

    csendes tag

    sziasztok!

    Synology 215j-n gondolkodom, illetve 214se-n is, de valószinűleg 215 lesz, talán megér +15e-et egy kicsit több RAM a jövőre nézve...

    na de a lényeg:
    fő felhasználás a torrent, média server, azaz PCről, android tabletről és windows phone-ról szeretném elérni a videokat, amelyek általában feliratosak.

    azért esett a syno-ra választás, mert csak ő ad olyan software-t, amivel WP-on is elérhetőek a videok. De kérdés, hogy a felirattal mi a helyzet?

    Tud nekem valaki arra válaszolni, hogy lejátszhatóak a videok feliarttal
    windows phone-on? pl. a DS Videoval távolról? vgay valami más lejátszóval helyi hálón? [én a moliplayer-t használom WP-on, ami elég jó, és tud játszani UPNP device-ról. csak a feliratot nem tudom, felszedné e a videohoz...]

    DLNA-n keresztül történő lejátszás esetén?

    köszönöm, sziasztok
    g

  • graffin

    csendes tag

    sziasztok!

    egy kis támogatásra lenne szükségem, már 4 napja sz*pok valószinűleg egy elején elrontott koncepció miatt...

    A setup:
    215j, 2+3TB HDD, JBOD-ben, 1 poolban, 1-1 volume.Redundancia nem érdekel.
    Ki szerettem volna cserélni a 2 TB-t 6-ra, és hát nem müködött.
    Most már tudom, miért, JBOD-nél, ha kiveszek egy drive-ot, az egész pool kuka. Ezt elfogadtam, vettem felhőbe tárhelyet, feltettem a 2 TB tartalmát.
    Kicseréltem a 6 TB, de a probléma ugyanaz, a 3 TB tartalmát nyilván nem látom...
    Úgyhogy most ez a 3 TB is csorog felfelé éppen, majd pár nap és befejezi.

    De a kérdésem:
    hogy lehet ezt elkerülni?
    a tervem a következő: miután lementettem mindent, törlöm a poolt és létrehoznék 2 basic poolt a 2 drive-nak. Igy elképzelésem szerint ha bőviteni kellene később, könnyebb lesz: backup [akár a másik drive-ra], kivesz, cserél.
    mi a hátránya, hogy nem egy pool lesz, hanem 2? Jól gondolom, hogy létre tudok majd hozni minkét pool/volume-ból shared folder-t?

    hálás köszönet minden válaszért!
    g

  • graffin

    csendes tag

    válasz Borisz76 #87010 üzenetére

    "A JBOD sosem volt ajánlott RAID beállítás...."
    igen, most már látom. Amikor 5+ éve nekifogtam, még nem tűnt úgy, valaha be fog telni és csábitó volt, hogy egyben látom a 2 drive-ot. De most már látom, ez sovány előny a massziv hátrányhoz képest.

    SHRnél ha jól gondolom, 2-6 felállásnál 2TB-ot tudok csak használni, igaz?

    volt olyan ötletem is, hogy usb-rackbe rakom a 6TB-osat, felrakok rá mindent és úgy be a snyoba, de ahogy olvastam, ez se menne. Szóval ironikus módon ha bőviteni szeretném, nem elég a nagyobb drive, de kell még egy, ahova ideiglenesen kimásolok mindent.

    köszönöm!!!

Új hozzászólás Aktív témák