Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AiRLAC

    addikt

    válasz Sanyi.mTs #91433 üzenetére

    1. probléma: belefutottam ebbe a problémába és nem igazán találtam rá megoldást:
    Writing to new lockerstor 6 Gen2 locks it up and kicks it off the network
    AS5304T ethernet freezes when transferring large files

    Ez egy AS5404T, 4x2TB Samsung NVMe és 3x14TB WD HDD konfig, 2.5Gbit-es switchre kötve.
    A jelenség az volt hogy pár TiB adat hálózatról (AS5202T-ről) SMB (vagy FTP) másolás elindítása után kb. 40 perc - 2 óra között leszakad a hálózatról. Ha ilyenkor ki-be dugom a kábelt, vagy áramtalanítom a switchet akkor visszajön. Nem a kábel, nem a switch, ezeket cseréltem és ugyanazon a switchen levő NAS és egyéb eszközök továbbra is elérhetőek.

    2. probléma:
    Meg volt egy remek adatvesztésem is vele, hozzáadtam a 3x14TB tömbhöz egy negyedik lemezt spare-ként, majd egy pár nap múlva eltávolítottam belőle. Ekkor a Storage Manager hirtelen EXT4 filerendszer-t mutatott rajta az eredeti btrfs helyett. Gondoltam újraindítom, ezután eltűnt a volume, hiányzóként mutatta és pár óra cli túrás után sem sikerült az md2 tömböt újra felhozni (ugyanez kb. 40 másodperc mdadm-al nekem linuxon vagy Synology-n).

    Hálistennek az 1. probléma miatt még nem volt telemásolva és ott volt a másikon az összes adat, szóval nem volt _igazi_ adatvesztés, de azért a bizalmam megrendült a rendszerben. Szóval pár nap keresgélés után belefutottam egy jó DS1821+ ajánlatba (eredetileg DS1621+-okat nézegettem) és így az lett. Előtte egy DS1019+ volt, azt közben eladtam de megvoltak abból a Samsung SATA SSD-k, szóval most 3x2.5 SSD van meg a fenti 3x14TB WD és még van szabad drive hely meg 2x NVMe slot is. A 10G gerinc csak added bonus :DDD

    "After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Új hozzászólás Aktív témák